Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Testvérek 10 hónap korkülönbsé...

Testvérek 10 hónap korkülönbséggel: hogy bírjátok?

Figyelt kérdés
5 hónapos lánykám mellé júliusban érkezik kistesó. Csak nemrég derült ki, hogy úton van, pedig védekeztünk. Nagyon kétségbe vagyok esve, nem tudom, mit fogok csinálni 2 nagyon pici gyerekkel! Ti hogy bírjátok? Vagy nektek van segítségetek?
2011. febr. 24. 12:45
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Hát elég nehezen bírom, július 16-án született meg Keve, volt komplikáció, így intenzívre kerültem magzatvíz embólia miatt, 10 napot kellett bent lennünk, addig apukáméknál volt a lányom, gyakorlatilag végig a nagypapával, mert anyukám dolgozik még. Csak egyszer tudtak bejönni a kórházba, amikor már jobban voltam, akkor találkozott először Hella és Keve az üvegajtón keresztül, de a lányom még pici volt ahhoz, hogy érdekelje (most sem érdekli még annyira, de hiszen ő is csak 1 éves). Keve baba kb. ugyanannyira nem nyugodt, mint Hella, emiatt 3 embert kívánna, de mivel nincs segítségem, egyedül kell megoldanom. A szoptatást nem tudtam csinálni, mindketten tápszert kapnak, elkészíteni is alig van időm. De! A lányom sokszor nagyon megértő tud lenni néhány napja, eddig sokat nyafizott, amikor szoptattam, ő nem akart cicizni, Keve igényelte volna, de amint Hella rázendített, Keve is kiköpte, majd szopási sztrájkba kezdett. Egy ideig fejtem, de a lányom azt sem engedte. Így maradt a tápszer mindkettőjüknek, Helli nemsokára kap tehéntejet. 2 hete -amióta csak tápszer van- sokkal kiegyensúlyozottabb mind a két kicsi, átaludják az éjszakát, kevésbé nyűgösek, a fiam most már egyre többet van ébren, többet kell vele foglalkozni, színes forgókat tenni az ágya fölé meg hasonlók, akkor Hella is odatotyog hozzá és mondja, hogy baaa (=baba), mosolyog rá. Etetésnél félrevonul, békén hagy minket, ebédnél próbál egyedül enni, míg én megetetem tápszerrel Kevőcét. Sétálni testvérkocsival megyünk, csak így tudtuk megoldani, de a lánykám nagyon élvezi, a játszón ki sem akar szállni belőle és ha meg is teszi, akkor is még sokáig a kocsit fogja és az öcsikéjét nézegeti. A délutáni alvásidőben Keve felébred, nem sok időm van magamra, mert mire megetetem, kinézelődi magát és visszaalszik, Hella felsír a másik kiságyban. A főzés leredukálódott 40 percre, ami azalatt megvan, csak olyan ételeket készítek, vagy berakok valamit a sütőbe, amit csak párszor kell ellenőrizni, forgatni és kész. A férjem 8 előtt haza sem ér, 9-kor alszanak a gyerekek, 10-kor mi is lefekszünk, Keve tápszeres etetése óta 2 alkalommal ébredt 3-kor, evés után visszaaludt és 6-ig fel se kelt, a többi alkalommal nem ébredt hajnalban és akkor is 6 körül ébredt, Hella 7-7:30 között szokott, a férjem 7:45-kor indul dolgozni, előtte mindig elköszön. Igazából az a nehéz, hogy Hella most kezdett el járni, sok veszélyes dolgot megtalál a lakásban, Kevét is szórakoztatni kell és nincs időm magamra, de anyu megígérte, hogy hamarosan kivesz pár nap szabit és besegít. A fürdetés meg ugye 2X van, először Hella, aztán Keve.


Most is mennem kell, remélem tudtam segíteni. Ne félj, az elején nehéz, nekem is kezd már könnyebb lenni!


Emma

2011. szept. 26. 16:06
 12/17 anonim ***** válasza:

Drága Emma!


Nagyon köszönöm hogy válaszoltál. Hááát, eléggé tartok a helyzettől, de most azért adtál egy kis erőt, hogy ha nem is könnyű, de azért ki lehet bírni. Nagyon köszönöm. Remélem én is fogok boldogulni velük. Minden jót kívánok nektek. Sok erőt, és egészséget. És mégegyszer köszönöm.


Andi

2011. szept. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Kedves Andi!


Ne félj, nálunk is alakul a helyzet, Hella egy éves létére kezdi felfogni a helyzetet, nem féltékenykedik, amióta tápszeres az öcsike. 2 hét múlva segít anyukám, aki szabadságon lesz. Egyre derűsebben látom a helyzetet. Nálatok is minden rendben lesz, csak az elején furcsa.


Én is minden jót kívánok, egészséget, boldogságot és sok türelmet a picikhez!


Emma

2011. okt. 5. 09:53
 14/17 anonim ***** válasza:
Köszönöm! Jaaaj, és de szép név. Hella :)
2011. okt. 7. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Épp No Doubt-ot hallgattunk, amikor a névválasztásnál tartottunk. És annyira megtetszett a Hella Good című számuk, hogy végül legyűrte a Grétát és az Ernát is (a férjem Ernő, ezért gondolkoztunk az Erna neven). A Keve meg már a házasságunk előtt el volt döntve. :)
2011. okt. 7. 17:10
 16/17 anonim ***** válasza:

Most láttam a kérdést.

Nálunk 11 hó a különbség.

Első évben sokszor sirtam már a fáradtságtól,a bezártságtól,tehetetlenségtől.

Első év végére összenőttek,most akik az utcán látják őket, azt hiszik ikrek.Kicsi bölcsis (2,5éves) , a nagy már ovis. Tavaly egy csoportba voltak a bölcsibe,14 hós volt a kicsi,mikor muszáj volt visszamennen melozni.

Lesznek nehéz perceid,óráid, de kitartás!

2011. dec. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Már volt néhány nehéz percem, kialvatlan vagyok hónapok óta, de már látom a fényt az alagút végén!
2012. jan. 30. 17:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!