Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Megmondanátok? Szeretnénk...

Megmondanátok? Szeretnénk majd örökbefogadni. Építkeztünk és sajnos nem jön a baba és aláírtunk a szocpolnak. Szólnátok róla? Nem tudom, hogy előny vagy hátrány lenne e?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy azt gondolnák csak azmiatt akarunk örökbefogadni, hogy ne kelljen visszafizetni a pénzt vagy előbb adnának mielőtt letelik a szocpol határideje?
2011. márc. 7. 11:03
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Azért ez egy dokinak elég nagy rizikó! Kb. annyiba kerülne lefizetni mintha tényleg megpróbálnátok a lombikot és abból még könnyen lehet baba is!
2011. márc. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Egyik ismerősünknek a 3. lombikra sikerült a fia. Ha mérges a gyerekre, időnként megszokta kérdezni (persze viccesen), hogy "ezért fizettünk majdnem másfél millió forintot"? Mert nekik 1,3 millió forintba állt meg a vége...



Azért biztos, hogy nem raknak a lista elejére, mert nektek lejár a szocpol. Én nem szólnék róla, hogy ez is egy ok, a sok közül.


Off: biztos ezt te jobban tudod, de nem úgy működik, hogy ha nincs gyerek, akkor átváltozik rendes hitellé?

2011. márc. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

De igen átváltozik rendes hitellé a futamidő végéig.

Szóval amúgy is elég nehéz ez az egész, hiszen két gyerkőcre írtunk alá. Még két évünk van ezen kívül. Ha sikerülne is egyet talán addig örökbefogadni akkor is a második gyerek után vissza kell fizetni a pénzt.

Ti mit tennétek.

Tudom előbb kellett volna gondolkozni ezen de el se hiszitek milyen nehéz meghozni a döntést is.

Az a baj, hogy azt simán el tudnám képzelni, hogy egy ujszülött babát nagyon tudnék szeretni de hogy mondjuk egy háromévest hogy lehetne megszoktatni is azt már nem tudom. És azzal is tisztában vagyok, hogy mindenki picit akar és arra éveket kell várni nekünk meg már nincs is annyi időnk.

2011. márc. 7. 12:52
 14/16 anonim ***** válasza:
ha ugy dontesz hogy orogbefogadtok egy gyereket ne felj attol hogy nem fogod szeretni. ezek a gyerekek olyan halasak es annyi szeretet van bennuk hogy nem lehet nem viszonozni. Tudom hogy nem olyan mint egy "igazi" gyerek de hogy szeretni fogod abban biztos vagyok...konyvelo voltam egy arvahazban es sok szeretetehes gyereket lattam. az idealis valoban az lenne ha szulnel is es orekbe is fogadnal mert akkor meglennenek az igazi anyai erzesek amibol kapna az orokbefogadott is.
2011. márc. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Azt mondták a TEGYESZ-nél hogy 3-5 éves gyerkőcre 4-5 évet is kell várni míg újszülöttre kb 1 éves korig többet is kell.

Úgyhogy nem tudom mi lesz.

2011. márc. 8. 08:56
 16/16 anonim ***** válasza:

Én biztos, hogy felvenném a kapcsolatot a gólyahír és a bölcső alapítvánnyal is. Ők nyílt örökbefogadással foglalkoznak (többek között), egy ismerősöm ismerőse általuk vált szülővé.

Hidd el, hogy még a 3-4+ évesek is örökké hálásak tudnak lenni, csak hozzájuk erősebb idegzet kell. Egy másik ismerősöm "csak" hivatásos nevelőszülő, de a hozzájuk került gyerekeket is ugyanúgy szeretik, mint a sajátjaikat.

2011. márc. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!