Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért szólítja annyi nő...

Miért szólítja annyi nő "apának" a párját?

Figyelt kérdés
Én eléggé megdöbbenve hallgatom és rengetegszer olvasom itt is hogy a nők a férjüket, párjukat "apának" szólítják. Apa így, apa úgy. Csak szerintem nincs ez így rendjén? Főleg fiatalon. Szerintem apa és anya a gyerek számára van, egymásnak férj és feleség kellene hogy legyenek. Én soha nem szólítanám apának a páromat, nem lenne természetes. Olyan ez mintha a gyerek születése után a párkapcsolat, a férfi és a nő közti kapcsolat elvesztené jelentőségét.
2011. ápr. 6. 16:36
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
100%
Rajta ragadt valahogy:) A szivemre nem reagált, a fia mikor szólt neki, akkor besegítettem, és nekem is gyakran Apa.
2011. ápr. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
100%

Mi is igy szolitjuk egymast,szerintem nincs benne semmi rendellenes.

Te ugy hivod otthon a parod hogy ferjem?

Attol hogy szulok vagyunk ugyanugy vagyunk ferj es feleseg.

2011. ápr. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 A kérdező kommentje:
Egymás nevén szólítjuk egymást, mint a felnőttek... Igen, mi is szülők vagyunk, de csak a gyerekeknek vagyunk apu meg anyu, egymásnak nem. Nekem van apukám, őt hívom apunak, nem a páromat. Én rendellenesnek tartom.
2011. ápr. 6. 17:00
 4/45 anonim ***** válasza:
98%
Én akkor hívom apának, ha a fiamnak mondom: pl. hol van apa? De amúgy nem hívom a nevén se, becenéven szólítjuk egymást :D
2011. ápr. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
88%
Nekem furcsa lenne a nevén szólítani,és az is,ha ő a nevemen szólítana. A baba előtt is becéztük egymást,mióta a fiam beszél azóta meg valahogy ráragadt. Pl. a fiam szól neki,hogy apa,nem figyel,és akkor én szólok kicsit hangosabban,hogy hahó Apa. És azóta sokszor én is Apának hívom. De érdekes,hogy én nem lettem Anyának keresztelve :)
2011. ápr. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem azért ragad anyun az anyu kifejezés és apun az apu mert rengetegszer mondják ezt a babának. Apa mindjárt hazajön. Apa elvisz játszótérre. Apa most megetet téged. stb. És ha majd a gyerek apja után szól hogy Apa és ő nem hallja akkor általában az anyuka nem azt mondja hogy Józsi szól a fiad hanem hogy Apa nem hallod, hogy hív a fiad? Édesanyám anyukáját mamának hívja mert a sok unoka, mint én is mamának hívom elég régóta, mondjuk amióta tudok beszélni :) Persze ha ez már akkor is így van, amikor nincs a gyerek a közelben, vagy csak ketten beszélgetnek az már fura számomra. Férjem szülei nem apának és anyának szólítják egymást és már az én szüleim se, de emlékszem, hogy kiskoromba így volt.
2011. ápr. 6. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
100%
Én se hívom soha apának, a nevén szólítom, ahogy eddig is. Nekem is fura, de nem vagyunk egyformák. :)
2011. ápr. 6. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
100%

En a gyerekek elott hivom a ferjemet Apanak, pontosabban, ha a gyerekeknek rola beszelek. Pl Apa jon haza, vagy fozunk Apanak ebedet, vagy megkerjuk Apat, hogy adjon ide pelust, stb.

Egyaltalan nem erzem, hogy ez gaz lenne, ahhoz sincs kozom, ha mas mindig Apanak hivja a parjat (a gyerek tarsasaga nelkul). Ha nekik ugy tetszik, neked meg mashogyan, akkor csinald ugy, ahogy szeretned.

2011. ápr. 6. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
80%

Én is apának szólítom. ezt szoktam meg gyerekkoromban és nekem az a furcsa (szüleim is így szólították egymást és a környezetemben mindenhol ez volt a szokás), ha valaki keresztnéven szólítja egymást.

Egyébként meg én nem magyaráznék bele mindenféle pszichológiai maszlagot mindenbe. Vagy ha igen, akkor már ha ettől párkapcsolat és maradnak férj és feleség, hogy hogyan szólítják egymást, felszínes és semmilyen kapcsolat nem lehet. Közel sem bensőséges, amit két ember közt elképzelek, akiknek gyerekük van. És szerintem pont hogy az ilyen kapcsolatok szoktak becsődölni. Mert leragadt egy szinten, ahonnan nem tud továbblépni.

2011. ápr. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 A kérdező kommentje:
Az rendben van hogy a gyerek előtt apának szólítom, persze. A gond szerintem akkor van ha megszokják hogy mindig úgy szólítják egymást, ha nincs ott a gyerek akkor is. Lehet mondani hogy "pszichológiai maszlag", de szerintem egy párkapcsolatban igenis szükség van arra hogy a felek megmaradjanak férfi és nő és ne legyen belőlük csak apa és anya az élet minden területén. És nem hiszem hogy felszínesség volna hogy ezen fennakadok. De úgy látom itt a többség nem ért egyet velem, akkor elnézést mindenkitől a kérdésért, rossz fórumon tettem fel.
2011. ápr. 6. 18:15
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!