Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért szólítja annyi nő...

Miért szólítja annyi nő "apának" a párját?

Figyelt kérdés
Én eléggé megdöbbenve hallgatom és rengetegszer olvasom itt is hogy a nők a férjüket, párjukat "apának" szólítják. Apa így, apa úgy. Csak szerintem nincs ez így rendjén? Főleg fiatalon. Szerintem apa és anya a gyerek számára van, egymásnak férj és feleség kellene hogy legyenek. Én soha nem szólítanám apának a páromat, nem lenne természetes. Olyan ez mintha a gyerek születése után a párkapcsolat, a férfi és a nő közti kapcsolat elvesztené jelentőségét.
2011. ápr. 6. 16:36
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
68%

Jesszusom, már megint egymás torkának estetek, csak mert az egyikőtöknek a piros, a másikotoknak meg a kék a kedvenc színe, hogy egy hülye példát írjak????

És még a gyerekeitekre vagytok mérgesek, mert a homokozóban vitatkoznak egy játékon???

Nőjetek már fel agyilag is! Attól, hogy különbözik a véleményünk, még nem kell leharapni a másik fejét!


Amúgy pedig ugyanazt gondolom, mint a kérdező: számomra az Apa az Édesapámat jelenti, a párommal pedig a keresztnevünkön szólítjuk egymást (kivéve, ha a gyerekeknek beszélünk egymásról). Talán ennek is köszönhető, hogy nem csak anyának érzem magam, hanem nőnek is...

Az én szememet is szúrja, ha valaki apázza, anyázza (hihihi) a párját, de emiatt biztos nem lőném agyon...


Szóval nyugi! :)

2011. ápr. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 A kérdező kommentje:
Én se lőnék agyon senkit emiatt, nem vagyok ilyen. Nem is lettem mérges senki válaszán kivéve azt az egyet, mert kötekedő, rosszindulatú és megpróbálja úgy beállítani mintha nem azt akarta volna írni amit írt holott nyilvánvaló. Nem is ismersz engem te szerencsétlen, honnan tudod hogy gonosz vagyok-e vagy sem? Nem én vagyok mérhetetlenül gonosz hanem te vagy mérhetetlenül rosszindulatú.
2011. ápr. 7. 12:29
 33/45 anonim ***** válasza:
100%

Diákszerelemként indult az életünk a párommal, 21 éve vagyunk együtt. 3 gyerekünk van, és azt hiszem, ha mindenki a Földön így élne, ilyen szeretetben, (néha vitákkal, veszekedésekkel, de alapvető harmóniában) akkor nem lenne sok tönkrement házasság, holott elég sokszor Anyának és Apának szólítjuk egymást;)


Semmi gond nincs ezzel. Mások (idegenek) előtt nem, de itthon nagyon sokszor ez jön egyszerűen a szánkra, sőt, mikor néha a férjemet a nevén szólítom, magam is meglepődöm, milyen furcsa a nevét kimondani.


Sokszor mondjuk egymásnak, hogy 'Szívem, Drágám', nem hiszem, hogy ezen múlna a tökéletes férfi-nő kapcsolat, hogy általában anyának és apának is hívják egymást. Nagyon jól tudjuk, hogy nem egymás szülei vagyunk... hanem férj és feleség, akinek teljesen mindegy, hogyan szólítják meg egymást, a boldogság nem ezen múlik!

2011. ápr. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
100%
Sok választ kaptál,én is csatlakozom.Ez az anya-apa titulus nem befolyásolhat egy jó kapcsolatot.Számomra természetes apának szólítani a páromat,hiszen ő egy apa, de a keresztnevét vagy épp egy hirtelen jött becéző nevet is használom.Persze nem azért szólítom nyuszinak,mert ő nyúl...remélem érted.
2011. ápr. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:

Még 1 gondolat:

Mint írtam, én teljesen egyetértek veled! Sokszor elbizonytalanodom pl. itt is, amikor anyukák írják, hogy apa így, apa úgy stb, hogy vajon miért is beszél az apjáról, aztán rájövök, hogy a gyereke apjáról ír :)

Szóval nekem is fura, de jó volt olvasni azok válaszait, akik normálisan megmagyarázták, hogy miért szólítják mindig apának a párjukat, mert így egy kicsit megértettem őket, még ha kedvet nem is kaptam az apázáshoz :)))


Viszont, végigolvastam a 3 oldalt és valóban elég furcsa stílusban válaszoltál kedves Kérdező, tehát ne csodálkozz, hogy kaptál hideget is!

De a kedves 63%-os sem semmi, tehát jól egymásra találtatok! :)

Szerintem mindketten nyeljetek egy nagyot és lépjetek túl rajta, ahogy a valóban felnőttekhez szokás! :)

2011. ápr. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
51%

Mi is amjdnem 20 éve vagyunk együtt, de ha párom néha azt Mondja nekem, hogy anya, vagy anyus, akkor kikérem magamnak.

Ráadsául tudja, hogy idegesít.

Én még soha nem mondtam neki, hogy apa, nem is jön a számra.

Nekem ő nem az apám, van neve, azon szólítom, én meg nem vagyok az anyja, úgyhogy nem szólítson úgy!!

2011. ápr. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
52%

előző

Ettől a gyerek nem fogja a szüleit a keresztnevén szólítani, ez egy extrém nagy hülyeség.


Ez az egész annyira idegesít, mint mikor valaki azt, mondja, hogy "Voltunk a doktor bácsinál/néninél és kaptUNK szurit vagy "Kijött az első fogUNK"


Kb ugyaanaz a szint:-(((((((

2011. ápr. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
Szerintem az első 1-1,5 éveben, az ember annyira együtt él a gyerekével,és kötődik hozzá, mintha egy test lennének. Ezért van az hogy többes szám második személyben beszélünk. Szerintem az is egy szint, hogy valaki ezek után ítél. Nem hiszem hogy két diplomával annyira hülye lennék, csak mint minden ember, mások vagyunk ebben a kérdésben is. A kötődést sem ugyanúgy éljük meg. Van akinek számíi a megszólítás, van akinek nem. Én azt vallom, nem ezen múlik, és nem szabad ezután ítélni, és ilyen lekicsinylően nyilatkozni, mert még fordulhat a kocka. Gondolom mást meg a te viselkedésed idegesít.
2011. ápr. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:

Azért mert együtt élsz vele és kötödsz hozzá, akkor sem kell többes számban beszélni.

Sosem beszéltem egyikről sem így.

2011. ápr. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
És akkor már csak az a szint, és a normális amit te csinálsz, és mindenki más hülye? Nyilván te mindent jól csinálsz. Gratulálok!
2011. ápr. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!