Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért szólítja annyi nő...

Miért szólítja annyi nő "apának" a párját?

Figyelt kérdés
Én eléggé megdöbbenve hallgatom és rengetegszer olvasom itt is hogy a nők a férjüket, párjukat "apának" szólítják. Apa így, apa úgy. Csak szerintem nincs ez így rendjén? Főleg fiatalon. Szerintem apa és anya a gyerek számára van, egymásnak férj és feleség kellene hogy legyenek. Én soha nem szólítanám apának a páromat, nem lenne természetes. Olyan ez mintha a gyerek születése után a párkapcsolat, a férfi és a nő közti kapcsolat elvesztené jelentőségét.
2011. ápr. 6. 16:36
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
100%
mi is így hívjuk egymást, semmi rendelleneset nem látok benne, régen sem a keresztnéven szólítottuk egymást, mert nekem az olyan idegen, hanem a becenevünkön, aztán apa-anya lettünk.pszichologiai szempontból semmi nem változott ettől, ugyanúgy a férfit látom benne, ő bennem a nőt, a sex tökéletes, akkor mi a probléma?? nem hiszem, hogy a megszólítástól változik meg egy kapcsolat minősége.
2011. ápr. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
32%

De kérdező, komolyan, nehogy már neked álljon feljebb, hogy a többség intelligensen válaszolt és elmondta a véleményét, ami történetesen nem egyezik a tieddel, tapasztalatait, amit történetesen nem egyezik a tieddel.

Most mi a problémád? Vagy most mindenkinek úgy kell csinálnia, ahogy te, mert te és a férjed vagytok a tuti és jól működő kapcsolat mintaképei? Senki nem kötelezett arra, hogy ezentúl apának szólítsd, ahogy a válaszolókat sem, hogy mostantól ne tegyék.

Igen, egyébként ez egy fórum, ahol nem kötelező egyet érteni a kérdezővel és neki állni fröcsögni és rémtörténeteket ecsetelni, hogyan mennek tönkre házasságok, kapcsolatok, mert apának-anyának szólítják egymást.

2011. ápr. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 A kérdező kommentje:

A kérdésre válaszolj, ne engem minősíts. Ha nem tudsz akkor maradj csöndben, nem kötelező írni valamit csak azért is. Nem nekem áll feljebb egyébként csak több emberre számítottam aki hozzám hasonlóan gondolkodik és meglep ennek az ellenkezője.

Már csak azt nem értem hol olvastál tőlem rémtörténeteket hogy ezért megy tönkre majd valaki házassága? Talán félted a tiédet?

2011. ápr. 6. 22:00
 24/45 anonim ***** válasza:
18%

Egyébként kérdeztem, mert úgy tűnik, igazolást vártál, hogy igen elveszti a jelentőségét a férfi-nő közti kapcsolat, ha apának és anyának szólítják egymást.

Miért vagy ingerült, ez történt veled vagy félsz, hogy elhagynak egy nőért, aki megengedheti magának azt a luxust, hogy apának szólítsa a párodat? Szívás lenne.

De nem te lennél az egyetlen és első, aki így pofára esik.

Tényleg nem értem, most min kaptad fel a vizet.


Ráadásul a kérdésed is ez "annyi" nő és rengetegen és aztán megdöbbentél, jé tényleg, annyian vannak, hogy itt is ők kerültek többségbe? Hiszen a saját tapasztalatod is ez volt, már a kérdés feltevése előttről.

Tényleg rossz fórumra írtál.

2011. ápr. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
100%
Én mindenhogy hívom, de a nevén sosem :))) Nekem az lenne a rendellenes :))) Sosem hívtam annak, az első napoktól kezdve nem jött a számra. :) még nincs gyerekünk, de tervezzük, nem hiszem, hogy rajta ragad az "apa" :) De az sem zavarna, ha igen :) Szerintem őt sem. Ez egyszerűen nekem nem fontos. Főleg nem "rendellenes" :) Csak legyünk jól mindannyian! :)
2011. ápr. 6. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 A kérdező kommentje:
Te nem vagy normális, idióta. Szállj le a kapcsolatomról mert semmi baj vele, söpörj a saját házad táján. Nem vagyok rosszindulatú alapvetően de neked kívánom szívből hogy te ess pofára egyszer ahogy te nekem kívánod. És már arra is rájöttem hogy nem én írtam rossz fórumra hanem te. Fröcsög belőled a rosszindulat és kettőnk közül nem én vagyok az agresszív hanem te. Én senkinek nem akartam rosszat a kérdésemmel de az ilyenek meg mint kapva kapnak az alkalmon a kötekedésre és mások sértegetésére de velem rossz lóra tettél. Keress magadnak más delikvenst.
2011. ápr. 7. 01:09
 27/45 anonim ***** válasza:
35%
Enger rohadtul idegesít:-((((((((((((brrrr
2011. ápr. 7. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
100%

Hűha, Kérdező! Azért aroganciáért neked se kell a szomszédba menni. Akár milyen dühös vagy, nem kéne ilyeneket írni, mint amit írtál az utolsó kommentbe, mert csak magadat járatod le.


Szerintem a kérdés tartalmával semmi gond, személy szerint kíváncsi is volta a válaszokra. Én is sokszor hívom apának a férjemet, ő meg engem anyának.

Kár, hogy "rendellenesnek" minősíted a többséget (bár nem végeztem statisztikai számításokat, hogy konkrétan miből volt több), és "visszatetszőnek" ítéled meg. De rendben, ez a te véleményed, csak éppen ezzel a nyílt megfogalmazással egyesekből nemtetszést váltottál ki. Ezen se csodálkozz!


És amin még fennakadt a szemem: "Egymás nevén szólítjuk egymást, mint a felnőttek..."

Ha megengeded, én is felnőttnek tartom magam, sőt azt hiszem mindenki, aki nem a keresztnevén vagy egyéb becézéssel szólítja meg élete párját.


Nem azzal van a baj, hogy a "többség nem ért veled egyet", hanem azzal, hogy ezt nehezen emészted meg.

Hidd el, nem a megszólításon múlik, hogy egy nő nő marad, a férfi meg férfi azok után is, hogy szülő lett belőle.

(Hiába szólít engem a férjem pl. a keresztnevemen, ha a gyerekem születése után elfelejtek feleség lenni és csak a gyereknek élek. Mert biztos ilyen is van. Na ez már pszichológia!)


Ha neked nem természetes, hogy apának szólítsd a párodat, ne tedd!

Az is rendben van, hogy nem tetszik, ha más meg így tesz, de akkor se minősíts!

2011. ápr. 7. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
100%

Én is gyakran szólítom Apának a páromat, főleg a gyerek jelenlétében. Ha csak ketten vagyunk, vagy más is ott van, akkor általában Szívem, vagy Cica. Soha nem szólítottam a keresztnevén, de soha egy páromat sem szólítottam úgy. Nekem a becézés jobban "bejön".

A barátaimat szólítom a keresztnéven, meg ők engem, nekem az lenne a furcsa, ha a párom is így szólítana.

2011. ápr. 7. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
100%

nem kívántam neked semmit, soha nem tennék ilyet, mivel ez cigány szokás, ha nem tetszik valaki / valami elkezdem átkozni.

Tudod a mondást, mindenki magából indul ki, én nem vagyok olyan, mint te, soha nem kívánnék rosszat senkinek, pláne nem egy családnak, hogy hulljon szét, már csak a gyerekekre való tekintettel sem. Sajnálom, hogy neked ennyire elborult az agyad, hogy végig sem gondolod mit kívánsz egy idegen embernek, akinek annyi a vétke másképp látja a világot, mint te.


De most kívánok: Hosszú és boldog házasságot és a gyereke(i)dnek kiegyensúlyozott családot. És higgadtságot és erőt, hogy megszabadulj a mérhetetlen gonoszságodtól.

2011. ápr. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!