Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért szólítja annyi nő...

Miért szólítja annyi nő "apának" a párját?

Figyelt kérdés
Én eléggé megdöbbenve hallgatom és rengetegszer olvasom itt is hogy a nők a férjüket, párjukat "apának" szólítják. Apa így, apa úgy. Csak szerintem nincs ez így rendjén? Főleg fiatalon. Szerintem apa és anya a gyerek számára van, egymásnak férj és feleség kellene hogy legyenek. Én soha nem szólítanám apának a páromat, nem lenne természetes. Olyan ez mintha a gyerek születése után a párkapcsolat, a férfi és a nő közti kapcsolat elvesztené jelentőségét.
2011. ápr. 6. 16:36
1 2 3 4 5
 41/45 A kérdező kommentje:
Nem vitát akartam generálni a kérdésemmel, ez tényleg ártatlan kíváncsiság volt. Véleményekre voltam kíváncsi és el is fogadom ha az eltér az enyémtől, ezzel semmi gond. Ha furcsán nyilvánultam meg a kommentjeimben az azért volt mert kicsit meglepődtem. Köszönöm annak aki normálisan írt és adott magyarázatot a dolog miértjére. A becézéssel egyébként nincsen gondom, (mondjuk azért van egy kettő ami kicsapja a biztosítékot) mi is szoktuk egymást néha viccből becézni de ez nem általános, nekem így természetes. Az apa, meg az anya viszont nekem nagyon nem tetszik és felkapom a fejem ha így hívják egymást a pár tagjai. Nekem az idős nagyszüleim hívták egymás papának és mamának, de még azon is mindig mosolyogtunk, nevettünk mert nem divat ez a családunkban.
2011. ápr. 7. 17:04
 42/45 anonim ***** válasza:

"Nekem az idős nagyszüleim hívták egymás papának és mamának, de még azon is mindig mosolyogtunk, nevettünk mert nem divat ez a családunkban."


Miért, a nagyszüleid nem a családod? Na látod, még a te családodban is előfordult...

2011. ápr. 7. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 A kérdező kommentje:
Igen, ők az voltak a kivételek az egész családban és a baráti körömben is...
2011. ápr. 7. 18:15
 44/45 anonim ***** válasza:
Nálunk történt egyszer egy kis baki összebújáskor, és egy nagy nevetés lett belőle, aminek a következménye,hogy gyakran papa-mama a másik megszólítása, pedig se nem papa, és én sem mama :D
2011. ápr. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 anonim ***** válasza:
46%
Mikor a lányom beszélni tanult,és szóltam a férjemnek hogy "Géza",a lányom is utánozott és nem volt hajlandó azt mondani,hogy apa.Azt pedig nem akartam hogy "Gézának" hívja ,mert az olyan mintha nem is az apja lenne.Ezért én is elkezdtem apázni.És mivel a napok 90%-át gyerekkel együtt vagyunk,igy ráragadt.Már fel sem tünik,hogy azt mondom neki.DE attól Ő még mindig a szerelmem,a barátom,a lelki társam,és a férjem És a gyermekeim apja.
2011. ápr. 11. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!