Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért szólítja annyi nő...

Miért szólítja annyi nő "apának" a párját?

Figyelt kérdés
Én eléggé megdöbbenve hallgatom és rengetegszer olvasom itt is hogy a nők a férjüket, párjukat "apának" szólítják. Apa így, apa úgy. Csak szerintem nincs ez így rendjén? Főleg fiatalon. Szerintem apa és anya a gyerek számára van, egymásnak férj és feleség kellene hogy legyenek. Én soha nem szólítanám apának a páromat, nem lenne természetes. Olyan ez mintha a gyerek születése után a párkapcsolat, a férfi és a nő közti kapcsolat elvesztené jelentőségét.
2011. ápr. 6. 16:36
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
60%

Nem unjátok még ezeket a kérdéseket? Kinek mi köze hozzá ki hogy hívja a párját, férjét, kedvesét, egyebét.

És ha apa akkor mi van? Nem ettől lesz rossz vagy jó egy kapcsolat. Irígyellek hogy ez a legnagyobb problémád.

2011. ápr. 6. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
100%

2.vagyok


Ez a foroum azert van hogy kerdest tegyunk fel es valaszt kapjunk ra,hogy lassuk masok hogyan gondoljak,ez nem mindig egyezik a mi gondolatainkkal ez igy van rendjen.

Szamodra ez nem normalis,en elfogadom,csak nem ertem a ketto osszefuggeset.attol hogy en apanak szolitom a parom nem tekintek ugy ra mint az apamra,hanem ugy mint a gyermekem apjara aki ugyanugy a ferjem,szolitom a neven is es apanak is,mikor hogy jon.

2011. ápr. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
100%

4 gyerekünk van.Nekem vicces,ha apának hívom-ezért sokszor így hívom-,ő mindig mamiz engem,de nem hinném,h ez bármiben befolyásolná a kapcsolatunkat.Ha egy párkapcsolat azon múlik,h ki hogyan hívja a párját,az már régen döglött dolog.

Azt hiszem,4 gyerek fényesen bizonyítja,h "apa és mami" remekül működnek együtt,mint férfi és nő.:)))

Szerintem nem attól lesz jól működő,nem csak szülőpár-jellegű egy kapcsolat,h Bélámnak hívom,vagy tündérpuculinak,vagy hé Kovácsnak.Kinek mi tetszik.

2011. ápr. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
100%

Egymás között nem gáz,de ha már másoknak is igy beszélaz illető a párjáról akkor én elég kínosan szoktam magam érezni. Sokszor nem tudom,hogy most a saját apjáról,vagy a férjéről beszél az illető?

Mindenestre nekem édesapám apa,a párom meg a keresztnevén szólítom,nem is tudnám apának hivni.

2011. ápr. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 A kérdező kommentje:
Csak azért kérdeztem mert nekem nagyon furcsa és visszatetsző dolog. De elvileg itt mindent meg lehet kérdezni, nem csak a "legnagyobb problémát a világon". Valóban mindenki úgy szólítja a másikat ahogy akarja, boccs hogy meg mertem kérdezni.
2011. ápr. 6. 19:05
 16/45 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem igaza van a kérdezőnek ezzel a pszicho maszlaggal kapcsolatban.

A szerepeket jól kell megnevezni, és "eljátszani".

Példa:

Én is azt figyeltem meg, hogy két év után a párommal elkezdtem kényeskedni, cuki lenni stb. Nem tudatos nőként viselkedem, hanem infantilisan, gyerekesen. Így előbb-utóbb nem fog tudni nőként nézni rám. Másokban fogja meglátni a NŐ-t. Ugyhogy abba kell hagynom a cukiskodást :)

2011. ápr. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
100%
2 gyerekünk van,a férjem többször szólít engem Anyának,mint én Őt Apának...és látod,ettől függetlenül nem szűntünk meg férfi és nőként funkcionálni(lásd 2 gyerekünk van,és 2 hónap múlva startolunk a 3. babára).Az ágyban nem hívjuk így egymást.Én úgy gondolom,ahány ház annyi szokás...ez sem rosszabb,meg az sem,ahol a nevükön szólítják egymást.
2011. ápr. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
64%

én azért szólítom a férjem apának,mert nem akarom,hogy egyik reggel arra ébredjek,hogy anya helyett a keresztnevemen szólít a fiam(im).Mert én erre láttam sok helyen precedenst.És én ezt tartom rendellenesnek.

amúgy a gyerekek előtt sem szólítottuk egymást a keresztnevünkön,becéztük egymást.most ez alakult kissé át.

2011. ápr. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
68%
Nem sokára megszületik a kisfiunk,de a párommal megbeszéltük egymást nem fogjuk anya-apának szólitani csak ha a gyerekkel beszélünk.mindkettőknek vannak szülei,ráadásul vhogy lelkileg nem esne jól,ha a szerelmemnek "anya" lennék,az olyan fura,mint ha megszünnék nő lenni,megszünnék az ő felesége lenni,mi egymást becézzük meg néha a keresztnevén szólitjuk, mi nekünk ez tetszik,de nekem mindegy máshogy csinálja
2011. ápr. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
100%

Mi sokszor (de nem mindig) édesanyának - édesapának szólítjuk egymást, a saját szüleink meg anyu és apu.

A kapcsolatunkat egyáltalán nem befolyásolja, ez "csak" egy megszólítás, ettől függetlenül tudjuk a "szerepünket" egymás előtt. Nem úgy tekintek a férjemre, mint apámra és ő sem rám, mint az anyjára.

2011. ápr. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!