Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szégyen az, ha valaki albérlet...

Szégyen az, ha valaki albérletbe vállal gyermeket?

Figyelt kérdés
Megvetik az emberek az ilyen szülőket? Felelőtlennek titulálják?
2011. ápr. 28. 12:36
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
Nem kortól függ ez igaz! Csak sok helyen van úgy, hogy ha várna még 3 évet, akkor lehet,hogy kicsit biztosabb körülményei lennének. Én személy szerint várnék és inkább szülném az elsőt 28 évesen, de lehet,hogy akkor már nyugodtabban aludnék!
2011. ápr. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:

Inkább albérlet, mint földhözkötve beledögleni a törlesztésbe.

Hacsak nincs zsebben a lakás-ház ára, akkor hitel kell. Ha nem tudod fizetni a hitelt, mert megszűnt a munkád ott ahol élsz, menned kell tovább, egy terhelt lakást eladni, adósságot rendezni nehezebb, mint felmondani az albit, és lépni.

Ugyan sajátban lakunk, de inkább mennék rendezett albiba, mint "beledögleni a hitelbe, csak mert SAJÁTNAK KELL lennie".


Ingatlanosnál dolgoztam, beszéltem egy bérlővel, külföldről jött 10éve, ugyan abban a lakásban él feleséggel, két gyerekkel, eszük ágában sincs lakást venni. Mikor jöttek akkor 2-3évről volt szó, akkor minek, most meg már kényelemből se.

A bérleti díj tartalmaz heti takarítást, minden karbantartást, sem anyag sem munkadíj nem terheli őket, csak telefonálniuk kell, hogy kicseréljék a villanykörtét akár, és a bútorok sem az övék, de ők választhatják, ha valami csereérett, és nem emelkedik a bérleti díj, a tulajé, neki meg mindegy, a lakás értéke nő, ha jobb a bútorzat. És minden lakásunkkal így voltunk(350euróért bérlik a 4szobás budai lakást, plusz a rezsi) és ha úgy adódik, hogy hazaköltöznek, akkor csak bepakolnak a bőröndökbe, felmondják a bérleti szerződést, és már mehetnek is. És nem zavarja őket, hogy "szabadok".

2011. ápr. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:

A 7 gyerekesek magyarok.

Nem keverném bele a kisebbségieket, az tök más.

2011. ápr. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:

Na de nem is ez a lényeg! Bátran vállalj babát!

Felelősségteljesnek tűnsz, ez a lényeg!

2011. ápr. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:

Hát vmiért sokan szégyennek tekintik...én albérletbe vállaltam a elsőt, majd vettünk sajátot, de hitelt is kellett felvegyünk hozzá.

Mire a második jött már sajátban laktunk, de ez jó nagy butaság volt, mivel úgy vagyunk ahogy Lanfear írta hogy ez totál röghöz köt!!! Nekem nincs munkám már, mert a szakmámban levő helyet betöltötték, több nem nagyon kínálkozik, és ha a férjemnek is mondjuk máshol sokkal jobb lehetőséget kínálnak, nem tudunk elmenni, mert eladni nem lehet vagy csak mélyen áron alul mostanában, a hitelt meg fizetni kell ugyanúgy.

Engem nem érdekelne már a sok hülye véleménye, inkább laknék albiban.

Ja és hozzátenném 2 albérletben laktunk, egyik se akart kitenni szó nélkül, teljesen normális, megbízható korrekt főbérlőink voltak, akik előre megmondták hogy sok évre terveznek, és nem akarnak kitenni.

2011. ápr. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:

Mi albérletbe vállaltuk az első gyereket, nem bántam meg!

Sokan várnak. Várnak, míg lesz ház, kocsi, stb, aztán jól elfogynak a petesejtek és gyerek nélkül maradnak.

2011. ápr. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
Mi is albérletben élünk a párommal, 1 szobásban. 27 éves leszek nyáron. Jövő hónapban próbálkozunk először. Persze nekem kellett a páromat rábeszélnem, hogy most már azért ne várjunk a lottó ötösre, mert nem jön el. Ha majd már babát várunk, elköltözünk egy nagyobb, 1,5-2 szobás albérletbe, ahol a főbérlő írásba adja, hogy nem csak 1 évre gondolt, hanem hosszú távra. Ha majd egyszer összejön a lakás, akkor összejön, de ez nem mostanában lesz. Székesfehérváron élünk. Itt 40-50 ezer forint + rezsi egy 2 szobás albérlet berendezve. A hitel meg lenne 100 ezer + rezsi. Hát akkor most melyik is a jobb? Albi mellett szerintem egy kicsit több pénz marad.
2011. ápr. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:

Szerintem nem szégyen. Lakás ez is, az is. Ha nem csak lakás, hanem otthon is, akkor tök mindegy, hogy saját tulajdon-e vagy sem. Különben is, kívülről látszik azon a lakáson, hogy nem saját? Nem látszik. Akkor meg teljesen mindegy. Ki a lakbérét fizeti havonta, ki a hiteltörlesztőjét, nem nagy különbség szerintem. Kivéve persze, akik valahogy hitel nélkül tudtak lakást venni, de szerintem ebből van kevesebb.

Ráadásul sokan vannak úgy, hogy még előnyösebb is nekik az albérlet (én sem igazán értem ezt a saját lakás mizériát egyeseknél), mert úgy mobilabbak, és az életvitelük megköveteli a mobilitást.

2011. ápr. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

lanfear hozzászólására reagálva én bizony inkább beledöglök a törlesztőrészletbe, minthogy albérletbe szüljek. Nem vagyunk „milliomosok”, de a gólya csak kitojta valahogy a pici házunkat és igenis 5 évig éltünk gyermektelenül, hogy végre a sajátunkba szülhessünk.

Én a helyedben várnék. Nem ítélem el azt, aki albérletbe szül, elvégre semmi közöm hozzá, de a te helyedben (írod, hogy csak 1 évről van szó) például nem tudom megérteni, hogy most mi bajotok lesz, ha még egy évet vártok, vagy miért akarsz kézzel lábbal ebbe a városba ebbe az albérletbe szülni.

Különben tényleg sokan élnek/szülnek albérletbe, nem ez a mérvadó. Az ember a saját értékrendjével kell szembenézzen, hogy neki mi a fontosabb. Nekünk a ház meg a kocsi fontosabb volt. 28 évesen szültem az elsőt, ha minden jól megy, 30 évesen szülöm a másodikat. Nekünk megérte várni.

2011. ápr. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
Én megtehetném, hogy házat vegyek, de beleszerettünk abba a (bérelt) házba, ahol élünk a párommal, és ide vállaltunk több gyereket is...külföldön élünk, és ez itt teljesen általános. Minek saját lakás, csak a macera van vele, ha el akarjuk adni, vagy valami. A lakáshitel sem jobb, mint az albérlet, sőt...
2011. ápr. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!