Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szégyen az, ha valaki albérlet...

Szégyen az, ha valaki albérletbe vállal gyermeket?

Figyelt kérdés
Megvetik az emberek az ilyen szülőket? Felelőtlennek titulálják?
2011. ápr. 28. 12:36
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
12éven át fizetett törlesztést anyám a lakása után, úgy hogy üresen állt.(senki nem vette ki, el sem tudta adni terhelten) és a nagyimmal éltünk. Minden pénze arra ment, hogy szabaduljon a saját lakástól... Mind megszenvedtük, hogy amikor születtem, Ő csak sajátban akart élni.
2011. ápr. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

Hát én voltam olyan "felelőtlen", hogy albérletbe szültem...


Inkább ide, a biztos albérletbe, mint hogy beleugorjunk egy 20 évig tartó hitelbe. Főleg, hogy a párom túl közel dolgozik a politikához, és kormányváltás idején az a biztos csak ami elmúlt - vagy talán még az se.

Meg kellett volna kockáztatnunk, hogy felvesszük 10 millió hitelt, majd őt véletlen kirúgják (csak mert kell a helye valaki másnak), nem tudjuk 3 hónapig fizetni a részleteket, és mehetünk gyerekkel az utcára??


Szerintem nem! Mindketten úgy gondoltuk, hogy nagyobb felelőtlenség bizonytalan kilátásokkal beleugrani egy 20 éves hitelbe, hónapról hónapra élni, teljesen eladósodni!

Így maradt a biztos, kényelmes albérlet, és megmaradt a megtakarításunk is, amihez tudunk nyúlni, ha baj van! Nem kell hónap végén számolgatnom a forintokat, nem úgy indulunk hónap elején, hogy a bank meg a számlák elvitték a jövedelmünk felét, ha akarunk el tudunk menni nyáron néhány napra nyaralni.


Egyébként megvan még a párom állása, de kormányváltás óta folyamatosan cserélődik a vezetőség. Tehát még mindig nem dőlhet nyugodtan hátra, mert lehet, hogy 2 hét múlva jön egy új gárda, akinek nem lesz szimpatikus a párom, és szó nélkül kirúghatják! Erre kellett volna hitelbe ugranunk? Vagy az én gyedemre? Nem hiszem...


Ja és igen, kivárhattuk volna, hogy a meglévő megtakarításunkat addig növeljük, hogy házat tudjunk venni! De akkor tuti fix, hogy nem lenne gyerekünk. Mert én nem szerettem volna 40-50 éves koromban szülni az első gyerekemet. A párom meg nálam 11 évvel idősebb, tehát ő meg lehetett volna 50-60 évesen apuka...

2011. ápr. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
23%

14.41-es vagyok

Már csak nem hagyom szó nélkül a hozzászólásokat, de nem célom vitát szítani. Csak valaki magyarázzon el nekem egyetlen dolgot. Mi Romániában élünk. Látszik, hogy más világ, mint Magyarország, teljesen más az emberek mentalitása (pl. fontosabb a saját, mint az albi, fontosabb a saját cég, mint egy másik cégnél karriert építeni, nálunk még érték az egyház, a keresztelés, a konfirmálás).

Egy dolgot nem értek, és ezt úgy mondom, hogy heti szinten járunk át Magyarországra, odavalósiak a rokonok is, tehát látjuk, milyen körülmények vannak. Sokkal magasabbak az átlagfizetések, mint nálunk. Sokkal jobb az egészségügyi rendszer, az oktatási rendszer. Sokkal alacsonyabbak a lakásárak, mint nálunk. Mégis a magyarországiak sírnak, hogy nincs pénzük sajátra, és mégis a romániaiak azok, akik mindezek ellenére tudnak maguknak házat/lakást venni? Egyetlen ismerős, velünk egykorú 30-as, kisgyermekes család van, akik albérletben laknak, nem sajátban, ők is azért, mert a szüleik elkótyavetyélték a házukat és nincs mit a gyermekeikre hagyjanak, nekik adjanak. Azért küzdünk a sajátért, hogy mi is tudjunk a gyermekeinknek adni valamit, ha felnőnek. Hogy tud mégis mindenki más középkategóriás fizetéssel rendelkező család házat venni, építeni? Írta valaki, hogy mire venne fel 10 milliót. Nos, ha jól számolom, az kb. 40.000 euró. Mi 35.000-rért tudtunk venni magunknak, és csak a párom keres jobban, én minimálbéren vagyok. Azt hiszem, ugyanez a válaszoló írta, hogy a párja a politikához közel dolgozik. Ha így van, gondolom, nem lakatos vagy cipész végzettsége van, hanem minimum jogász, informatikus, vagy hasonló. Bakker, ha kirugják politikai körökből, ennyire meg kell ijedni, mert nem tudna a saját végzettségével elhelyezkedni?

Kicsit furcsa nekem ez a mentalitás... Pesszimista, óvatos és nagyon borulátó ahhoz képest, milyen fejlettségi szinten van Magyarország Romániához képest. Hogy is van ez?

2011. ápr. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

Miért lenne már szégyen?


Az se "kötelező", hogy valaki saját lakást vegyen. Magyarországon a legtöbben szeretnének saját lakást (talán a szoci államosítások miatt a magántzlajdonhoz ragaszkodás erősebb lett), de sok országban teljesen természetes, hogy egész életedben béreled a lakást. Tartós bérlet.

2011. ápr. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:

Írta valaki, hogy várjam meg az egy évet és ha veszünk sajátot, akkor szüljek gyermeket.

Az első oldalon olvasható, ahol azt írtam, hogy a terhesgondozóban ... Ergo, szülésen változtatni ezen már nem lehet, és soha nem is akarnék!!!

Azért kérdeztem ezt, mert amint írtam 1-2 'úri pics*' eléggé lehordta az egyik kismamát, mikor ecsetelte, hogy albérletben laknak és oda szüli a 2. gyermekét.

Én csak az elsőt szülöm és albérletbe, jelenleg.

Mivel leköltöztem vidékre, eladtam a lakásomat, amit anno megörököltem jó pénzért. (Bár, ez nem tartozik ide)

5 éven keresztül ki volt adva különböző életformájú és életkorú embereknek. 60%-ban csak szívtam vele, szüleim meg jogilag 18 éves koromig.

Kérdezték már kollégáim, hogy miért nem tartom meg?! Üresen álljon? Fizessek azért is?

Mikor ki volt adva és még 'felügyelni' is tudtam rá ... nos mit ne mondjak ... tehát nem éri meg nekem.

Abból a pénzből veszünk lakást 1 év múlva, ami az előzőből van.


De ha nem is lenne az a pénz .. akkor is ... marad a hitel, ami manapság nem egy olcsó mulatság.

Kinek a kocsi, a karrier, a saját lakás - hitel nélkül!! - fontos, kinek az élet és a boldogság.

2011. ápr. 28. 19:01
 26/28 anonim ***** válasza:
Mivel én sem szeretnék vitába bonyolódni, mert teljesen értelmetlen vagdalózás lenne belőle egymás feje fölött, inkább nem reagálok a 16:07-es kommentre semmi lényegeset, pedig a nagy része nekem szólt (mi nem vettünk fel 10 millát a bizonytalanra, és az én párom van közel a tűzhöz...)!
2011. ápr. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

Teljesen lényegtelen, hogy albérletet, vagy hitelezett sajátot fizetsz. Ezt is azt is fizetni kell. Ha valakinek megszűnik a munkája, az albérletből is utcára rakják 1-2 hónap után, és a hitellel is gáz van. Ez nem mérvadó.

Meg kell oldani, és mindegy, hogy a megoldás után melyikbe törleszted. Annyi előnye van a hitelesnek, hogy előbb utóbb a sajátod lesz.10-20-25 év múlva.

2011. ápr. 29. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Én még egy szempontot írnék.Mi a párommal elég későn találkoztunk,ő is,én is válás után,nekem nem is volt lakásom,neki volt,az exé lett.Én már 30 voltam,ő majdnem 40.Ha elkezdünk lakásra kaparni,akkor jó,ha egy gyerekünk lehet-ha sikerül- mire sajátot szerzünk...és úgy döntöttünk,először a gyerekek,és közben a lakás-project.Semmi rettentőt nem látok az albérletben,a mi főbérlőnk örül,h ki tudta hosszú távra adni a lakását,a gyerekek nem zavarják.Majd lesz saját,de addig sem érdekel senkit,h kiében lakunk.(Furcsa nekem kicsit ez a téma,én nem tudom az ismerőseimről,h sajátban vagy albérletben laknak,bár igaz,nem is érdekel.)
2011. ápr. 30. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!