Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Melyik nevet nem adnád soha (...

Melyik nevet nem adnád soha ( semmilyen körülmények között :D) sem lányodnak, illetve fiadnak?

Figyelt kérdés
2011. jún. 21. 07:45
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
45%
Szomorú hogy nincs jobb dolgod ,mint hogy "gagyizd",és "gyökerezd"a neveket,amik könnyen lehet itt bármelyik anyukának a gyereke.Természetesen nem a vélemény zavar,(nekem is van,ami nem tetszik)hanem a stílus,ahogy kifejtetted.Köszönöm neked. Egy Zétény anyukája
2011. jún. 21. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
67%

Semmilyen extravagáns hiperszuper ultraritka nevet nem adnék a gyerekemnek, ne a nevével tűnjön ki. Hatalmas divat lett majmot csinálni a gyerekből a névválasztásnál, én ilyet nem tennék.

Se az évszázadokkal ezelőtt kikopott nagyonősmagyar neveket nem adnám, se az amerikából magyarra fonetikusan átírt borzalmakat, se az erőszakkal kreált külön engedélyeztetett neveket. Vannak normális magyar vagy meghonosodott neveink igen sok, nem kell a gyerekből bazári majmot csinálni.

2011. jún. 21. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
87%

Rengeteg ilyen van,gondolj csak bele,milyen nehezen választ az ember nevet. Több száz vagy több ezer név létezik,és abból sokszor alig tudunk egyet-egyet kiválasztani.

Mondjuk egy olyan 5-6 lány és 5-6 fiú nevet kivéve az összes többit nem adnám.


Vagy azért mert ósdi,vagy azért mert túl modern,vagy azért mert rosszul hangzik,nevetséges,stb...

2011. jún. 21. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
68%
Hát igen elég bántó, hogy itt neveket aláztok, mikor valakiknek a legkedvesebb emberkéket takarnak a "gagyi" nevek és mindegy hogy cigány vagy magyar mert mindenkinek ugyanolyan kedves a saját gyermeke.
2011. jún. 21. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
100%

A név gagyizáshoz. Már válaszoltam, hogy milyen neveket nem adnék a gyermekemnek. Ízlések és pofonok. Én nem. Más igen. Más igen. Én nem. Ha szembejön egy anyuka a gyermekével az utcán tényleg nagyon-nagyon ott kell lenni annak a gyereknévnek, aminek hallatán megfordul a fejemben, hogy jajj te szegény gyerek. Vannak nevek, amiket én nem adnék, de elfogadom, hogy más igen. Arc, név nélkül nyilván erősebb dolgok szaladnak ki az emberből.


Egy közeli rokon család, olyan nevet próbált választani születendő kislányuknak, ami mindenkinek tetszik a családban. Majd lentebb adták a dolgot, hogy elég ha nekik és a nagyszülőknek tetszik. Így se sikerült olyan nevet találni, amit ne finnyázott volna le valaki. majd úgy döntöttek, hogy az ötletelés során keressünk olyan neveket, amiket nem lehet csúfolni. Szerintetek sikerült???

A kislány a két szülő véleménye alapján egyszerűen Krisztina lett. Mindenki megszokta a nevet a családban már fel se akadnak rajta, azok se akiknek nem tetszett. és néha a szülők Hiszti Krisztizik le a lányukat :)

2011. jún. 21. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:
Bocsi, de akik gagyiztatok, dislike-ot kaptatok, mert nem véleményeket kérdeztem arról, hogy én speciel miért nem szeretek bizonyos neveket, hanem kimondottan azért írtam a kérdést, hogy kritizálásokat írjatok, ami hogy jogos e avagy sem, az már más tészta.Egyébiránt mindenkit meg kell hagyni a maga idiótaságában és ostobaságában, ilyen alapon engem is...De titeket is.Ennyi erővel.
2011. jún. 21. 09:43
 17/32 A kérdező kommentje:

Ja és hogy én se maradjak ki a sorból, a következő neveket nem adnám soha:

lány: Lujza, Rozália, Kornália

fiú:Bendegúz ( gyertek ide, Bendegúzok!XD), Márton ( inkább lenne Marcell, arról legalább nem a Márton napi liba jutna az eszembe és mellesleg lehet ugyanúgy Marcinak becézni és végezetül Kálmán.( Ka-kálmán!:D

Óvodában kikészítik vele a kis csimotát, az tuti.)

Igenis gúnyolódok, mert nekem szabad.:P

2011. jún. 21. 09:48
 18/32 anonim ***** válasza:
20%

Fiú: József, Béla, meg a most divatos ősmagyar nevek pl.: Koppány (van is amúgy egy kisbaba a családomban akit így hívnak, már csak ezért sem), nekem nem tetszenek


Lány: Margit, Etelka, Erzsébet, Sára, Klára, meg a nagyon extrém nevek, mint a Skolasztika, Színes, Orália és társai. (Épp a minap olvasgattam egy utónévkönyvet, és eléggé meglepődtem, hogy milyen furcsa nevek vannak. Persze ha másnak tetszik, az engem nem zavar, de nekem nem tetszenek. )

2011. jún. 21. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
26%
köszi a nagyon értelmes kérdést.....jelentettem a moderátoroknak
2011. jún. 21. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
75%
Zselyke és Bendegúz.
2011. jún. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!