Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Melyik nevet nem adnád soha (...

Melyik nevet nem adnád soha ( semmilyen körülmények között :D) sem lányodnak, illetve fiadnak?

Figyelt kérdés
2011. jún. 21. 07:45
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
75%

Fiú: Jenő, Özséb és a hülye ősmagyarkodó neveket.

Lánynak: szintén "ősmagyar" neveket, valamit Jolánt, Alexandrát, Dzsennifert és társait.

2011. jún. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
69%

mit kell itt megpukkadozni?! Ez csak egy kérdés nem kell itt válaszolni mindenkinek, nem is kell elolvasni.

Azért mert valakinek nem tetszik a te vagy épp a gyermeked neve még nem kell lehordani.

Én Erzsébet vagyok, de mint írtam nem adnám ezt a nevet a gyerekemnek. És láttam, hogy másnak sem tetszik, de nem lázadtam fel, hogy öcskös engem így hívnak nehogy már te azt mond hogy csúnya ez a név.

2011. jún. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
61%
Nem tudom, mit kell ezen a kérdésen annyira kiborulni egyeseknek. Mert nem tetszik valakinek a gyereked neve? Mindenkinek egyéni döntése, hogy milyen nevet ad a gyerekének, az a lényeg, hogy neki tessen a név, nem pedig hogy egy vadidegennek megfeleljen. Ugyanannyi joga van bárkinek ahhoz, hogy tessen neki egy név mint amennyi az ellenkezőjéhez. Nekem sem tetszik pl. a Zétény meg a Jázmin, mert az a kisebbik baj, hogy felkapottak, de egyrészt nekem nagyon sallangosak, másrészt nem társítok kellemes dolgokat hozzájuk és én semmi egyedit nem látok bennük és épp ezért nem is adnám a gyerekeimnek. Ebben mi az annyira felháborító, drága anyukák? És ugyanúgy visszafelé is elfogadom, ha másnak az én névválasztásom nem tetszik, mert szíve joga.
2011. jún. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
78%

nem a válaszolók miatt jelentettem a moderátoroknak!!


"Igenis gúnyolódok, mert nekem szabad.:P" mondat miatt.

Van olyan név amit én sem adnék, de attol tudok normálisan válaszolni!!

2011. jún. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
62%

De hisztis valaki :-D


Az én lányaim nevét és felsorolták, de attól még nem vagyok felháborodva. Bízok a döntésemben, hogy az Etelka szebb név, mint Őzike, de valakinek biztos, hogy az Őzike tetszik jobban, mert amúgy nem lenne az utónévkönyvben.

Ez ugyanolyan, hogy nem fogok valakit a neve miatt kinevetni, esetleg magamban megjegyzem, hogy ennek sem voltak normálisak a szülei :-D

Mint a Jáksó Dagobert vagy Kandisz Nóra vagy Falábú Orgona szülei sem. Legalábbis SZERINTEM!

2011. jún. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
75%

Az összes olyan nevet amit MTA magyarosított:(

Az esmeraldak, dzseniferek alehandrok... és a mazsolák virágok napsugárkák...(ezek maradhattak volna becenévnek)

Az most, hogy egy név 12 egytucat max annyira érdekel, hogy a családban ne nagyon legyen, ha van is évente egyszer legyen max névkavar.

Én pl a vezetéknevemért hápoghattam volna anno, mert 12egytucat oldal van tele a tkönyvben, keresztnévvel is:D:S De attól még én egyedi idegesítő, szép vagyok...

Amúgy a lányomat én Annának akartam a párom Nórának. Érdekes a kicsi Nóci fejű, nem illene rá az Anna... Ugyan ilyen szerintem a Zselyke, a Botond, a Bendegúz...

2011. jún. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
5%

Lánynak sosem adnám a Petronellát (petróleum lámpa jut róla eszembe), fiúnak meg a Bélát.


Egyébként meg én sem értem miért vannak egyesek felháborodva mások véleményén. Rengeteg olyan kérdés van, hogy "tetszik-e nektek az xy lánynév/fiúnév" Erre is érkeznek pozitív, negatív válaszok, ezzel az erővel oda is be lehetne írni, hogy mi jogon ócsároljátok le, mert ez a gyerekem neve.

2011. jún. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
84%
Az hogy NEM TETSZIK,és NEM ADNÁM maximálisan elfogadom mint már írtam,de a GYÖKÉR,és GAGYI jelzőkkel talán nem kellene így dobálózni senkinek,azért reagáltam volna.....de ha nektek ez a nap fénypontja,és örömforrása,(mert azon azért felháborodtok,hogy én hogy merek felháborodni)akkor tudjátok mit,virtuálisan le is köphetitek,pl a Zétény nevet,és további jó szórakozást ehhez a kicsinyes név-gagyizáshoz,ami igazán illik a felnőtt, anyákhoz!
2011. jún. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, régi kérdés, de ha már ide keveredtem:

Van egy pár, írhatnám holnapig is...

Amúgy félreértés elkerülése végett:

Szíved joga, milyen név tetszik, meg mi nem.

Nyugi, én is utálom a nevem, de azért b@szta a szemem, hogy nem sikerült normálisan leírnod...

2012. jún. 16. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
89%
Pl. Zsófia
2016. jún. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!