Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van egy zaklatóm! Mit tehetnék...

Van egy zaklatóm! Mit tehetnék ellene?

Figyelt kérdés

Van egy kétéves kislányom. Terhességem alatt egy ismerős ( család barátjának a felesége) folyton osztott, hogy mit hogyan csináljak majd a gyerekkel amikor megszületik. Nem zavart az elején, aztán már csak ez volt a témája, a hasamat is megsimogatta időnként hiába kértem, hogy ne. Mivel a férfi nagyon jó barátunk így nem hanyagoltuk, de a felesége nyilván mindig vele volt mikor összeültünk. Megkért, hogy hagy legyen bent a szülésnél. Mondtam, hogy ez kizárt dolog.( gondoltam magamban mit képzel ez magáról?)

Megszületett a lányom és elsőnek jött be látogatóba, nem volt kedvem cirkuszolni a szobatársam előtt, de nagyon nem tetszett, nem hívta senki. Utána is átjárkáltak a férjével én meg mondtam az én férjemnek, hogy ebből elég, nem bírom már a kéretlen tanácsait és a bejelentés nélküli idepofátlankodásait. Legközelebb mikor jöttek, elmondtuk nekik ezt az egészet, szépen érthetően, igyekeztünk nem bántóan fogalmazni. Úgy tűnt vették a lapot. De rákövetkező alkalommal már csak a férfi jött, aminek örültem, de nyilván gyanús volt. Azóta az összes közös ismerősünktől azt hallom vissza, hogy milyen ótvar anyának hord el mindenkinek, én vagyok a központi témája és természetesen csupa hazugságokat terjeszt rólam. Pl.:leturmixoltam cini minist tehéntejjel a kéthónaposomnak és beletömtem. Sokan nem hisznek neki, mert ismernek engem, de telefonon is zaklat ( csak rá tudok gondolni) egy kicsit megcsörget és felvenni sincs időm, persze éjszaka csinálja ezt. Azóta némítottam és pár fontos hívást nem kaptam meg, mert egész nap némán felejtettem. Számot cseréltem, de 2 hónap után újrakezdődtek. Leveleket irkált közösségi oldalakra nekem, hogy mit veszítettem és sajnálja a gyerekem, hogy ilyen anyja van. Az üzenőfalra is kiírja, amit mások látnak. Tiltottam, új emailcím, de azt is megtudta. Neki nem lehet gyereke, lombikozik és azt is közölte, hogy nem létezik Isten, mert nekem adott gyermeket neki meg nem.


Mit csináljak, hogy békén hagyjon? Eleinte nem foglalkoztam vele, aztán nagyon feldühített egy levelével, most 3 hónapja megint nem válaszoltam neki semmit, de nem hagyja abba.

A család barátja pedig csak annyit mond, hogy felfújom az egészet, hagyjam rá majd leáll, nagyon keserű amiatt, hogy nem lehet gyereke. De arról én tehetek?


2011. jún. 26. 12:59
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%
Ez beteg az agyára. Elment az esze attól hogy meddő. Rendőrségen feljelenteni esetleg?Férjével beszélni,az nem tud rá hatni? Vagy ha te valahol elcsipnéd őt,és elbeszélgetnél vele?
2011. jún. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
100%

Szegény :( :(

Nem tudom mit csinálnék, de nagyon sajnállak emiatt :(

Valahogy pedig a férjével kellene beszélnetek, hogy állítsa le a feleségét.

2011. jún. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
3%

valószínű a te gyerekeden akarta kiélni az anyai ösztöneit. Miért nem adtad oda a gyereket, hadd vigye el sétálni, te meg addig pihenhettél volna?

Most már nagyon elmérgesedett a helyzet, csak a férjén keresztül tudod leállítani és úgy, hogy letiltod, ne írhasson neked és minden kapcsolatot szakítsál meg vele. Honnan tudja meg a címeidet, számodat?

2011. jún. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:

Húú ez nagyon durván hangzik. Szerintem a legjobb amit tehetsz, hogy megpróbálsz nem foglalkozni vele és remélhetően egy idő múlva elunja és leszáll rólad.

Minden más csak olaj lenne a tűzre.

Sajnálom az ilyen megkeseredett, sötét lelkű embereket.

Én imádkoznék érte mindennap, hogy sikerüljön neki a saját baby, mert akkor biztos nem lennél már neki érdekes.

Csak legyen olyan lélek aki egy ilyen embert választ anyának. Bár lehet, hogy egy gyerek megváltoztatná.

Legyünk bizakodók.

2011. jún. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
100%

Meg kell mondani a "barátnak", hogy nincs joga tönkretenni az életetek.

Rendőrségen feljelentheted becsületsértésért, rágalmazásért, és kérhetsz hivatalos távolságtartási végzést.


Nekem meg az a véleményem, talán mégsem véletlen, ha Isten nem ad neki gyereket. Én se adnék, pedig csak egy ember vagyok.



Próbáljátok hanyagolni őket egy darabig, ha a férj a barátotok lenne, nem hagyná hogy ezt tegye veletek, és leállítaná.

Őt is meg lehet érteni, de sajnos más lehetőséget én nem látok, mint teljesen megszüntetni velük minden kapcsolatot, és igyekezz nem foglalkozni a rágalmakkal. Aki ismer téged, az tudja, hogy ez nem igaz.

2011. jún. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
71%

Tényleg ne reagálj semmire.Semmi értelme,mert sosem lesz vége.Az emberek nem hülyék,tudják,hogy nem igaz,amiket mond.És azt is,hogy a keserűség beszél belőle.

De próbáld beleképzelni magad a helyébe.Nagyon rossz lehet neki.És mindent másképp értékel az elkeseredése miatt.Ne foglalkozz vele.

2011. jún. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
100%

Ezt olvasni is rossz volt... Szegénykém :(

Nekünk féltékenységi zaklatónk volt, sikerült leállítani, azzal, hogy kapott egy (hivatalosnak kinéző) levelet, amiben felszólították, bizonyítékokkal persze, hogy bírósági végzés indul ellene, ha nem változtat a magatartásán. Rögtön betojt, sírt, hogy nem lesz ilyen, és azóta csend van. Bíróságra sem kellett menni.

Ha erre nem hallgat, tényleg rendőrség kell, aztán főhet a feje. Előtte azonban mindenképp a férjjel beszéljetek nagyon komolyan, 4szemközt, ha még barát nektek, akkor megért.

2011. jún. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
91%

A válasz írója 83%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 13:11


Szerintem ezt olvasd végig még egyszer.

Ilyen nőnek a plüssmackóm nem adnám oda, nem hogy a pár hónapos, védtelen gyerekem!!! Mi van, ha elrabolja, vagy bántja, vagy a fene tudja mit művelne vele.

Mi van, ha elborul az agya, és a babán tölti ki a haragját, mert nem lehet az övé???


Ez a nő zártosztályra való, nem kisbaba (meg kismama) közelébe.

2011. jún. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:

Nem jelentettem fel, egy ismerősömnek volt egy zaklatója, na nem ilyen hanem durvább ( egy volt élettárs) és az ellen sem tettek semmit.

A férfinek mondtuk már, hogy csináljon valamit, de nem úgy néz ki mint aki tud hatni a feleségére, elmaradozik tőlünk mostanra, amit már nem is bánok...

Nem adtam neki oda soha a gyereket ez tény, de te odaadnád egy olyan nőnek akit utálsz, mert az őrületbe kerget? A zaklatást ,ugyan kisebb mértékben mint most, de előbb kezdte minthogy megszületett a lányom.


Nem tudom kitől kapja meg az elérhetőségeimet, de valaki nagyon jól leinformálja az tuti.

Én szeretném ha sikerülne a baba, de komolyan, csak már a férje is kivan, hogy ebből áll az élet és már lassan nem mer hozzászólni a feleségéhez. Ezeket a férjemtől tudom, ők szoktak találkozni a városban. Megy tönkre a házasságuk és a nő nemhogy ezzel foglalkozna hanem minket zaklat.

2011. jún. 26. 13:16
 10/33 anonim ***** válasza:
100%

Ez, amit a közösségi oldalon kiír, kimeríti a rágalmazás tényét, és nagyon felháborító. Kérj egy hónapban részletes számlát, ott rajta van, ki mikor hívott, megjelenik rajta a száma. Vedd elő a levelét, nyomtasd ki a közösségi oldalra írtakat, fogd a részletes számlát és:

a.) ülj le a férjével, és mondd meg neki, hogy beszélgessen el a feleségével, hogy hagyja abba

b.) ha a férfi erre nem hajlandó, akkor tudasd velük, hogy az így összegyűjtött bizonyítékokat beviszed a rendőrségre és feljelented zaklatásért

c.) ha tovább folytatódik, jelentsd is fel.

Lehet, hogy annyira beteg pszichikailag, hogy tényleg veszélyes lehet rád vagy a babára nézve, hiszen szemmel láthatóan Te/Ti vagytok a vesszőparipája.

2011. jún. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!