Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akinek teljesen rossz a...

Akinek teljesen rossz a kapcsolata az anyósával, milyen gyakran van ott az unoka, ha egy városban laktok? És milyen a viszonyod a férjeddel a megromlott anyós-meny viszonyban?

Figyelt kérdés
2011. jún. 28. 15:22
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Elhiszem, hogy nem veszi észre.

Viszont ha ilyen a helyzet, akkor az gyerek előtt is ilyen volt, és akkor ilyen volt, amikor hozzá mentél, úgyhogy Te vállaltad be, hogy egy olyan férfit választottál, aki nem vált le anyuciról.


Sajnállak nagyon, mert ez durva, viszont CSAK akkor tud változni a helyzet, ha a férjed szeretne változtatni. Egészen addig nincs mit tenni...


Sajnos sok nő azt gondolja (lehet hogy Te nem!), hogy majd ő elszeretgeti a férjét anyucitól, de ez nem így működik.

Az az ember, akit kicsi gyerekkorától anyuci irányít, nem látja ezt objektíven, hiszen ebben él. (Férjed már 37 éve).


Nem tudom mivel lehet "kizökkenteni" őket, talán pszichológus segíthet, de mindez csak akkor működik, ha ő akarja (mármint a férjed).


Sok erőt Neked!

2011. jún. 29. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Pontosan így gondolom én is! Már számtalanszor kértem, hogy legyen véleménye, mert ezzel segítene a legtöbbet a köztünk anyósommal kialakult konfliktusokban. De nem, azt mondja, hogy ő nem gondol semmit, ki akar maradni az egészből. Szerinte viszont ez nonszensz.

Abba segítsetek, hogyan lehetne tényleg rávenni a férjem, hogy AKARJON változtatni ezen a hozzáállásán?


És abban is igazad van, hogy tudtam mit választottam, kit vállalok a házassággal. De akkor gyerek még nem volt, és azt álmomban sem gondoltam, hogy hatodrendű lesz nekik az unoka, és nem segítenek semmiben nekem, most sem, amikor várandós vagyok a kistesóval és egyszál magam segítség nélkül. Anyukám 100 km-re lakik, de többet jön, mint ők.

2011. jún. 29. 21:50
 13/16 A kérdező kommentje:

Azt akartam írni, hogy szerintem nonszensz, lemaradt az "m".

Egyébként már csak azért is jelentene sokat ha férjem is kinyitná a száját, mert anyósom szemében amit ő mond az maga a szentírás, elképesztően elfogult a fiával.

2011. jún. 29. 21:54
 14/16 anonim ***** válasza:

Akkor mi tartja vissza?

Nálunk néha szól ezért-azért, de sajna nagyon elenyésző a gondok mellett. És azért nem szól többet, mert gondolom tart attól ahogy megsértődik az anyja. Nagyon tud ám színészkedni. Az egész családja folyton őt sajnálja.

Borzalom. Remélem soha nem fogom ezt megérteni. :) Azért remélem, mert szerintem csak úgy tudnám megérteni, ha én is olyanná válnék (mármint az anyós, nem a férjem :) ).

2011. júl. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

8:37 vagyok, meg az előző oldalról, akinek az anyjával vannak gondok


Hát nehéz ügy ez. Ennek belülről kell fakadnia, először is fel kell ismerni, hogy baj van.

Én a saját bőrömön tapasztaltam meg ezt, leginkább barátok és néha olyanok világítottak rá az anyámmal való egészségtelen kapcsolatra, akik nem álltak nagyon közel hozzám, de egy-egy nyilatkozásomból erre következtettek.


Nekem 10 évembe telt, mire ma azt mondhatom, hogy már nem függök tőle lelkileg (anyagilag már korábban sem tettem),és nem hat rám a "lelki manipuláció", amit nem neveznék terrornak, mert rá kellett jönnöm, hogy ő a legtöbb dolgát nem"előre eltervelt módon" csinálja, hanem belülről fakad neki, és fogalma sincs mit okoz ezzel, így nem is érti, hogy probléma van, és hogy "rátelepedett" a gyerekére, tulajdonképpen önző okból. Egy évig pszichológushoz is jártam, az sokat segített az úton.


Az a nehéz, hogy Te nem vagy objektív, hiszen a férjeddel együtt nyakig benne vagy a slamasztikában, ezért Rád nem fog igazán hallgatni, hiszen tudja is, hogy rossz viszonyban vagy anyóssal...


Nem tudok okosat mondani a hogyannal kapcsolatban, saját részemről is csodának tartom, hogy ki tudtam ebből lépni, annyi talán a különbség, hogy én amíg meg nem épültem valamelyest, addig normális párkapcsolatom sem volt, épp emiatt is.


Talán a férjednek vannak olyan barátai, akikkel Te is jóban vagy, tőlük kérhetnél segítséget, hogy beszéljenek vele.


Remélem a ti kapcsolatotok nem megy szét emiatt! Amit Te magadért tehetsz, hogy az önbecsülésed és az önértékelésed nem teszed függővé anyós dolgaitól.


Minden jót!

2011. júl. 1. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy írtatok, már az is nagy segítség lelkileg feldolgozni a problémát, hogy másnak sikerült.

Jelenleg viszont sajnos ott tartok, nincs megoldás a kialakult konfliktusra, egész egyszerűen kilátástalan a helyzetünk.

2011. júl. 4. 14:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!