Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért csak egy nő döntheti...

Miért csak egy nő döntheti el, hogy megakarja e tartani a gyereket vagy nem?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok mások véleményére is, hogy mit gondoltok arról ha egy nő megtartja a gyerekét a férfi pedig határozottan abortuszt akar és a vége az lesz, hogy a nő követeli a gyerektartást meg, hogy viselkedjen apaként a gyerekével, de fordított esetbe ha a nő nagyon nem akarja a babát a férfi viszont igen akkor elmegy abortuszra és kész, semmi dolga többet a gyerekre a férfi hiába kéri arra, hogy ne tegye. Egy gyerekcsináláshoz két ember kell és ugyanakkora mind a kettőnek a felelőssége. Szerintem ez nagyon igazságtalan a férfiakkal szembe. Már régóta kíváncsi vagyok, hogy ezt ki hogy gondolja.
2011. júl. 22. 13:35
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok,igazad van, megértelek!


És gartulálok:) Bizto jó anyukája leszel!!!!!!

2011. júl. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

igen, a lényeget már leírták előttem. Szerintem viszont az is nagy szemétség a férfival szemben, hogy, ha a nő akarja a babát, a férfi nagyon nem, a nő mégis megtartja, a férfit pedig gyerektartésra kötelezi, noha ő kijelentette, hogy nem akarja a gyereket.

Nő vagyok, nem fogom a férfiak pártját, de úgy látom, az általad felvetett problémában nincs jó válasz. Marad a védekezés, ahogy ezt előttem is megírták.

2011. júl. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon becsülendő a gondolkodásmódod, sok nő tanulhatna tőled, Kérdező!

Nagyon fair módon jártál el, minden elismerésem!

Sok boldogságot kívánok én is a babádhoz! :)

2011. júl. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Nem voltam hasonló helyzetbe, de úgy gondolom, hogy joga van az embernek anyának de APÁNAK is lenni. Megértem, hogy csalódtál a pasidba, mert nem akarta gyereket, de mégis úgy gondolom, hogy egy nőtől nem fair az, amikor csak azért is szül. Egy gyermek nem tulajdon, ami az enyém vagy a tiéd, külön ember és személyiség. Ha nem inged ne vedd magadra, de sok olyan nő van, aki gyereket akar szülni bármi áron, és aztán veri a mellét, meg szidja a férfit mekkora szemét. Mit fogsz tenni, ha a gyermeked egyszer csak megkérdezi, hogy neki hol van az apukája? Vagy ha a palid közli, hogy látni karja a gyerekét?
2011. júl. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Azért érdekelt a téma igazából, mert pont most tudtam meg, hogy valakik azért mentek szét, mert a lány terhes lett és a férfi nagyon szerette volna a babát, könyörgött, hogy tartsák meg. Fel is tudták volna nevelni, de a lány azt mondta ő még élni akar stb. Abortuszra ment és kész. Szét is mentek emiatt. Ennyi egy gyerek élete, ha a nő dönt róla és az én példámat látva ennyi ha egy férfi. Szerintem nagyon is igazságtalan ha valaki követeli az apaságot ha egy férfi nem követelheti ugyanezt. Hiszen mindkettőjük gyerekéről van szó.
2011. júl. 22. 14:13
 16/22 A kérdező kommentje:
Ha látni akarja a gyerekét láthatja hiszen az övé is. De ő elment és nem akar minket. Apja még lehet a gyereknek aki szereti is őt. Mért jobb az ha azt mondom neki, hogy van apád, de nagyon nem akart téged, ezért inkább elment és nem kíváncsi rád. Én soha nem bántottam ezért, azért írtam hogy ez csak is az én döntésem volt, nem hibáztatom érte.
2011. júl. 22. 14:17
 17/22 anonim ***** válasza:

sajnos a nővérem is ugyanebben a helyzetben van,mint te.

nagyon jól döntöttél,hogy megtartottad,biztosan megtalálod majd azt a férfit akivel boldog leszel és jó apja lesz a babádnak.

2011. júl. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Annyi de annyi abortuszról olvasni itt, sokszor már azért nem jövök ide mert a gyomrom forog tőlük, és most olyan jól esett olvasni a soraidat! Jól döntöttél, ismeretlenül is tisztellek, és biztos vagyok benne, hogy jó anyja leszel a gyerekednek!
2011. júl. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Hát szerintem nem egyforma a felelőség. Vannak ugyan kivételek, de az esetek nagy részében ha szétmegy egy pár, akkor a nőnek kell felnevelni a gyereket akár egyedül is. A gyerekvállalás nem csak addig terjed, hogy kinek kell kihordani és megszülni. Az a legkönnyebb része a dolognak. De utána fel is kell nevelni. Az pedig tart a nap 24 órájában heti 7 nap éveken keresztül. Válás esetén ezt általában a nő teszi egyedül, szóval szerintem ezért van több joga dönteni. Nem értek egyet az abortusszal, de mi van, ha a nő nem akarja, a pasi rábeszéli, majd 2 év után lelép és vissza sem néz, vagy játsza hétvégi apukát kéthetente hétvégén, minimálbérre bejelentve magát 12.000Ft-os tartásdíjjal? Na szerintem ezért van több joga dönteni a nőnek.
2011. júl. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 Brigitta04 ***** válasza:

Szia.

Annak idején közösen terveztük a babát,exem külföldön melozott havi egyszer volt itthon.Kb 4 hónap alatt mégis összejött a baba,az orvosnál még együtt voltunk de akkor már éreztem rajta valami gáz van.Előált azzal,hogíy szerinte ÉN nem ugy állok a dolgokhoz ahogyan szerinte kellene,nemtudok semmit elintézni megoldani És szerinte az a megoldás,hogy vettesük el a babát és majd 2-3 év múlva ujra probálkozzunk.Én 35 éves voltam akkor.Nem azért szerettem volna a babát,hogy elvetessen és igen én bevállalom azt nemmertem kockáztatni azt,hogy esetleg többé nem lehet babám.Az íre még feltette a pontot,ha nem vetetem el akkor vége mindennek kettönk között.Megtartottam a babát.2-3 hónap múlva jöttek az sms-ek tőle,hogy ez az ő gyereke is nem mond le róla vegyem tudomásul.Igen valaha szerettem ezt az embert nagyon De soha nemtudom neki megbocsájtani azt amit velem tett és gyülölöm érte.Én akkor lettem volna boldog ha az életben nem látom többé őt!Én a magam részéröl sem a nevét sem a gyerektartást nem akartam!Nálunk sajnos elég nagy balhék voltak ez miatt.A nevén van a gyerek igy sajnos jogai is vannak.Ez az amit el akartam én kerülni de sajnos a családom ezt nem értette meg.

Még annyit írnék le,hogy ez az ember az én szemembe nem édesapa!!!!

2011. júl. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!