Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mindenkit tényleg zavar, hogy...

Mindenkit tényleg zavar, hogy valaki annyit költ a gyerekére, a terhességére amennyit akar?

Figyelt kérdés

Engem nem érdekel ki mennyit költ vagy nem költ! De sokakat igen. Ha én akarok és tudok is mondjuk 300 ezret költeni a terhességemre, akkor az miért gond! Nem mástól veszem el?

Engem sem érdekel, hogy más aranybölcsőbe rakja, vagy külföldre jár dokihoz!


2011. júl. 28. 11:05
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
82%

Ne foglalkozz vele!

Én sztk-s terhességekkel ügyeletem szültem mind3 alkalommal, akciósan vásárolok, autónk nincs, DE mindent megadok a gyerekeimnek, és annyit költök rájuk, amennyi van. Ha lenne 300 ezer havonta, amiért baba- és gyerekcuccokat vehetnék, élménydús programokra vihetném Őket, megtenném, és tojnék rá, ki mit gondol. Ruhák és játékok miatt így is kapok leszúrásokat én is, pedig jóval kevesebből költekezem, mint Te :) Irigyek és okoskodók mindig vannak. Ha jószándékból adnak tanácsot, azzal nincs is gond :) Max nem fogadom meg, és megveszem a más szerint felesleges cuccot akkor is :)))


Szóval a válasz: nem, nem zavar mindenkit, engem sem :) Egészséges irigységet érzek esetleg, de nem sajnálom mástól a jót, jobbat, ami jutott. :)

2011. júl. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
84%

Engem nem zavar, csak hülyeségenk tartom. A több százezres babakocsi sem viszi el sétálni a gyereket.

Sajnos egy egész iparág épült a kismamák lehúzúsúra.

Ráadásul utlag rájössz, hogy egy csomó dolog, amit rádtukmáltak felesleges.

én inkább máshoygan költöm a gyerekeimre azt a pénzt.

2011. júl. 28. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
51%

Mert van akit idegesít a sznobság-mert lássuk be ez nem egyéb. És ha felhívod erre az illető figyelmét, akkor jön, hogy, miért kell irigykedni. Amit meg kimondottan szánalmasnak tartok, mondjuk valóban jelzi az emberek intelligencia szintjét. Mert pénzért sok mindent meg lehet venni, csak intelligenciát nem.

Nem értem minek kell kiírni, ha valaki arra kiváncsi mekkora lehet a babája, hogy hol, ki, mennyiért csináltatta az ultrahangot? És utána persze szigorúan következő kommentbe a megjegyzés, mert irigyek az emberek és miért nem lehet tudomásul venni, hogy annyit költök és arra, amire én akarom. Így van, de minek kell ezt hangoztatni. Én azt gondolom, ez nem tartozik a kérdéshez, senkinek semmi köze hozzá, de pont a kérdező köti mindenki orrára. Hogy aztán, jöhessen a szöveg, mert irigyek az emberek. Itt sem a kérdés a lényeg, hanem, hogy elmondhassa az Istenhegyi útra jár ultrahangra és az mennyivel különb- vagy most mégsem?

2011. júl. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
25%

előz

Én momdtam, hogy sima UH is megmondja.

És enm irigységbő, de nehgoyg azt hidd hogy az Istenhegyi úton a dokik is istenek,s ajnos nem, ugyonoyla fölsi ahalndók, csak csil vil minden,a mi könnyen elkábít:-((

Tudod ezek a fizetős vizsgálatok, vértesztek emmivel sem jobbak, ráaádul csak egy számítás.

2 gyereket szültem sima állami kórházban és nem szenvedtem hiáynt semmiben, ráadásul a másodiknál cukros voltam.

2011. júl. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
25%
Egyébkétn úgy látom pont hogy te kérkedsz vele:-(((
2011. júl. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
58%

Tényleg annyi kacatot ránk sóznak. Feleslegesen is.

Néha pont a lényeg vész el, hogy a kismama, az anya és a gyermek kiegyensúlyozott és boldog legyen.


Illetve sokan beleesnek abba a csapdába, hogy most tellik, költ, de a jövőbe senki sem lát... És néha a drága nem is jó.

Anno a magánrendelésért megszóltak, de úgy éreztem biztonságban magam és a gyerekem(csak vizsgálatokért fizettem, nem nála szültem). Másodiknál lazább voltam, rettentően emelt árat a dokim ráadásnak, meg a francba költözött a rendelése, maradt az sztk, tapasztalt dokival, de az ára az volt, hogy biza volt 1órás várakozás is, bár "ráértem" kivárni.


Ez egy nagyon rossz emberi tulajdonság. Irigylem azt akinek tellik(én másra szórnám el:D) illetve savanyú a szőlő efekt is benne van(hogy neked jobb a férjed, jobb a munkád... mert első látásra csak annyit látok, hogy ide 100 oda 100 repked, csak abba nem gondolok bele, hogy lehet te azért a 100ért száraz kenyeret ettél 10évig, vagy jobb ha nem derül ki honnan is ered a pénz...) Itt is hány meg hány nem csak pénzzel kapcsolatos kérdést és választ láthatsz aminél a felszínt látni, de nagyon kegyetlenül, bántón egymásnak ugrik mindenki, mert nem gondolunk bele a kérdező/válaszoló helyzetébe, mit miért tehet meg avagy ne tehet meg.

2011. júl. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Ne haragudj, de nem írta oda,hogy mennyiért csinálták neki!

És azért írta le, mert sokan írták,hogy nekik soha nem mértek ilyet, és az Istenhegyin viszont mérnek!

Semmi kérkedés nem volt benne!

De látod ez a baj! Hogy már az is sznobság, meg kérkedés, ha valaki nem veszi igénybe az sztk-s ellátást!

De örültem volna, ha nekem kellett volna megszülni 22 hetesen a babám,mert hamarabb nem vették észre az sztk-s orvosok,hogy baj van!

Én is feleslegesnek tartom a több százezres babakocsit, de ha meg tudja valaki venni,hát vegye. Az ő dolga! Én meg úgy vállaltam gyereket,hogy legalább a magándokim ki tudjam fizetni!

Nem értem miért ennyire savanyú a szőlő!

2011. júl. 28. 13:33
 18/22 anonim ***** válasza:
81%
Nem tudom miért van ez, de engem is borzasztóan zavar. Főleg, hogy én legtöbbször szóba sem hozom hol szülök, mennyit fizetek, max, ha kérdezik, akkor viszont nem tagadom le. Kaptam már megjegyzést a magánklinikáért, a magán dokiért, hogy a kisfiamnak magán gyermekorvost fogadtunk, hogy magánoviba fog járni, plusz, hogy miért viszem szép ruhákba a játszótérre. Bocs, de ha nekem ez megéri, mert így érzem biztonságba magam, akkor miért kell megszólni, főleg úgy, hogy úgy kell kihúzni belőlem a dolgokat, mert előre tudom a reakciót. A férjem rengeteget dolgozik, nem lopja a pénzt, akkor miért kell az embernek már szinte szégyenkezni azért, mert számára fontos dologra költi, amit megkeres?
2011. júl. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
73%

SZTK-s ellátás sem mindenhol jó.

Mikor megtudtam, hogy állapotos vagyok, úgy voltam vele, hogy várok még 1 hónapot és majd akkor megyek el dokihoz, de 1 hét se kellett és bevéreztem,másnap rohantam a kórházba ami egyben sztk is és mondtam a dokinak, hogy mi a baj, hát nem érdekelte, meg se vizsgált semmi.

Na akkor felhívtam egy másik sztk ami kb. 60 km-re van, elmeséltem mi volt és hogy szeretnék minél hamarabb időpontot kapni. Ott pedig közölték, hogy nem ide tartozik nem fogadjuk. Na gondoltam ez aztán csuda jó.

Hát így kerültem magándokihoz.

2011. júl. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
73%
12:08-as szerintem tanulj meg gépelni, borzalmasan írsz. Nem gondoljátok, hogy nem a pénz miatt hangsúlyozta az illető, hogy az Istenhegyin uh-zták, hanem a szakértelem miatt? És tökmindegy, hogy mennyit fizetett érte, ha ingyen lenne ilyen színvonalú uh , akkor gondolom oda menne. Egyébként én elég sűrűn jártam uh-ra egy időben, mert felmerült hogy gond lehet a babával, nagyjából hasonlóak voltak az uh készülékek és a szonográfus, 1 helyen tapasztaltunk kiemelkedő szakértelmet, és ott olyan fotókat kaptunk ráadásul a babáról, hogy hihetetlen. Úgyhogy nem mindegy hova mész, ha valakinek nem telik rá akkor így járt, de azért nem kell azt leszólni, aki meg tudja fizetni! Nyilván megfizetné az is, akinek nincs rá pénze, ha megtehetné!
2011. júl. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!