Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kövér gyerekek szülei! Miért...

Kövér gyerekek szülei! Miért örültök annyira annak, hogy a gyerek "jól eszik"?

Figyelt kérdés

Nagyobb gyerekekre gondolok, kisiskolásokra, kamaszokra. Miért nem figyeltek arra, hogy elhízik? Miért nem veszitek el tőle a haramadik zsemlét, a második tányér kaját? Miért vesztek neki chipset, üdítőt?

Kövér, önbizalomhiányos, személyiségzavaros tinik és fiatal felnőttek lesznek belőlük, akik koplalással próbálnak lefogyni, aztán még többet híznak vissza.

Miért nem látjátok, hogy nem az a szeretet, hogy etetitek, és ha igazán jót akartok nekik, akkor nem veszitek meg a nasit, a mekis kaját (hiába szereti!) és nem főztök egészségtelen, hízlaló kajákat akkor sem, ha szereti?

Engem TÖMTEK kiskoromban, emlékszem rá.


2011. aug. 16. 09:39
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem azt írtam, hogy adni kell neki, mert éhes. Nem is azt, hogy nincs igazad. Csak azt, hogy nagyon nagyon nehéz. És ha addig nem fogod meg, amíg nincs önálló élete akkor később (iskolás korban) már nem tudod.
2011. aug. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

Gyerekként engem is tömtek. Mikor már elég nagy voltam, még meg is aláztak, hogy kövér vagyok, fogyjak le, de segítséget persze nem kaptam, tömtek tovább (lehettem vagy 10 éves).

Válogatós, nagyétkű lettem és már kb 100 figyókúrán vagyok túl én is.

Már fogytam február óta 25 kg-t, de van még egyszer ennyi hátra, de épp stagnálok, mert itt a nyár, a fagyi, a lángos, a gyros, pizza...

Van egy lassan 5 éves fiam, ő is enné az édességet sorra, de nem hagyjuk. A nagyik, dédik persze adják, de ha ott vagyunk, őket is visszafogjuk, ha meg nem vagyunk, nem az a havi 1-2 nap hízlalja fel. A mekis kaját nem szereti :O

Szerintem az édesség a titok nyitja, nagyon ritka, aki csak a hústól meg a körettől hízik el, és nem azért, mert azok közben elnassol ezt azt.

A fiam minden étkezést után eszik édességet (ha megette), de nem egy tepsi sütit, hanem egy szeletet, nem egy tábla csokit, hanem 1-2 kockát, és semmi baj nincs a súlyával (a kövér gyerekek anyukái is ezt mondják ugyan, de ő 114 cm és 17 kg).

Igenis a szülő a hibás, ha a gyereke kövér!

2011. aug. 16. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
42%
Azzal ugysem tudsz mit csinalni hogy masok hogy nevelik a gyerekeiket. de annak viszont orulok hogy ebben a szutyok vilagban ez a legnagyobb problemad, hogy ki hogy neveli a gyereket.
2011. aug. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Ugyan bogárka, szerintem a kérdező főként a szüleinek címezte a kérdést, de nyilván kíváncsi más emberek véleményére is. Amúgy nem tudom, te kövér kisgyerek voltál-e, mert ha nem és a gyereked sem kövér, akkor téged szerencsére nem érint a téma, örülj, lépj tovább és keress más topicot.
2011. aug. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Felháborított a 12 éves kislány problémája, elsősorban ezért raktam ki pont most ezt a kérdést, ha nem olvasom, lehet, hogy soha nem kérdezem meg, hiába vannak saját tapasztalatok is. Ha nem érzed érintettnek magad, akkor örülj neki és ne válaszolj!
2011. aug. 16. 12:53
 16/23 anonim ***** válasza:

Anno dacumi, 6os voltam amikor a nagyszülőktől elköltöztünk.

Anyu reggel el, este haza, egy ideig szárazon és menzán éltünk, aztán megtanultam főzni. És úgy elhíztam mint a sicc. Én főztem, és kiszolgáltam magam. Finom, nem zsíros ételeket készítettem, amiket aztán jóízüen ettem.

Bőven 80kg felett voltam, 18évesen pedig szépen leadtam 20kg-t. Hogy anyám miért nem vette el előlem a tányért? passz, enni kell, ha látta, hogy elhíztam, és nem tett ellene, de tett, hogy olyan önbizalomhiányom legyen mint a huzat.


És pont azért, hogy a fiam és később a lányom is helyesen táplálkozzon most próbálok nekik jó példát mutatni, miközben én evés-zavarokkal küzdök. Időben étel az asztalra, gyerek adag, nem csokizunk minden nap, a fagyi heti egyszer vasárnap nyáron 2kanállal, házi chipsz(vékony karikára vágott sült krumpli) amit nassolhat, nagyon ritkán kapnak kekszet-pufit... sok gyümölcsöt adok nekik, szerencsére szeretik, édességnek gyümölcsjoghurt...

Nem szeretném, ha elhíznának, és azt kelljen megélniük, hogy kigúnyolják őket, azért mert van felesleg rajtuk, de ezt nem éheztetéssel, meg minden tiltásával akarom elérni.

Mozgás, normális étkezések mellé bele fér a nassolás, amit ha tiltasz akkor a vége az, hogy dugicsoki készletekből fognak élni...

2011. aug. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Ezen a dolgon, amit kérdezel, kedves Kérdező, én is sokat gondolkodtam már, egy vékony kisfiú anyukájaként. A kisbabát, a kisgyereket a védőnő, a gyerekorvos, a szomszéd néni, és még ki tudja ki szerint etetni, etetni, etetni kell, hogy kis husis legyen.

Amikor kb. 5-6 éves lesz, akkor pedig már vigyázni kell a súlyára, rendszeresen sportoltatni, mozgatni kell, hogy leadja, amit felszedett korábban.

Basszus, mi kell ahhoz, hogy belássuk: a kajálás is szocializáció eredménye. Ha hülyére zabálhatja magát kicsiként, milyen alapon mondja neki bárki 6 évesen, hogy ne egyen annyit, amennyi jólesik neki?!

Az én gyerekem nem hajlamos a hízásra genetikailag. Valószínűleg akkor sem lenne husi, ha sokat enne. Eszik, éppen annyit, amennyitől jóllakik. 3 éves, de már különbséget tud tenni étel és nasi, mekis kaja, habostorta között. Tudja, hogy az utóbbiakat alkalomszerűen fogyasztjuk csak, és akkor sem eszünk meg egy tál süteményt egy ültő helyünkben.

Imádja a gumicukrot. Ha kap egy zacskóval, meg tudná enni egyszerre az egészet, de nincs sírás, amikor a felénél azt mondom neki, hogy elég, majd máskor megkapja a többit. Szépen kivesz egy utolsót, és odaadja a zacskót.

Nem így született. Az én felelősségem, hogy tudatosan egyen normális ételt, és tudja, hol a helye az édességnek, hamburgernek (bár ezt utálja).

Egy 3 évesnek nem létezik, hogy 4 virslit kell megennie vacsorára, holott van olyan ismerősöm, aki ezzel dicsekszik... Az a mennyiség már több, mint elég.

2011. aug. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Jó kérdés. Van egy rokonom, a kisfia 8 évesen 50 kg felett volt. Ha valaki megjegyzi, hogy kicsit jobban kéne figyelni rá, anyuka megsértődik, és közli, hogy az ő gyereke bizony nem kövér, és nem is érti, miért bántják.
2011. aug. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
En is kover gyerek voltam,aztan nagy nehezen egesz jol lement rolam, aztan egy betegseg miatt ujra hizni kezdtem.Csak az a baj ,hogy aki szerint az a jo ha a gyerek csokin es mekin el , azt nem fogja meghatni ez a kerdes. en is amellett allok , hogy a gyerek etkezesere figyelni kell...csak ismet a szep magyar mentalitas miatt figyeltem fel a kerdesre;) na tovabbi szep napot mindenkinek
2011. aug. 17. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

Jaj, végre az utolsók megértették, mire akartam kilyukadni! :)

Szocializáció... igen!

2011. aug. 18. 08:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!