Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Magánúton való nyílt örökbefog...

Magánúton való nyílt örökbefogadásnál hány forduló van és hány napig gondolhatja meg magát az anya?

Figyelt kérdés
Nekünk azt mondták, hogy először ideiglenes kihelyezés van, amikor mindketten aláírunk (anya és mi), utána gyámságba való kihelyezés (mindketten aláírjuk: anya és mi) és még van 30 napja meggondolni magát. Nem értem miért ilyen bonyolult. Alapítványoknál lemond az örökbefogadók javára és kész. Mit csinálok, ha most lelép és nem írj a alá a 2. fordulót???
2011. aug. 29. 13:02
1 2 3 4 5
 11/41 A kérdező kommentje:
hozzád nem kötődik a baba? és hova ment 10 évesen?
2011. aug. 29. 14:52
 12/41 anonim ***** válasza:

Hú szegénykém elég kétségbeesettnek tűnsz,mi is így voltunk,aztán az élet szépen elrendezett mindent.


Nálunk is ahogy a hivatali dolgokon túl voltunk alábbhagyott az érdeklődés,mostanában alig-alig érintkeztünk,egyszer nyár elején küldtem neki néhány képet a gyerekekről,de számomra ez nem gond,örülök,hogy látthatja szépen fejlődnek ,boldogok.


Nálunk ilyen nem volt,hogy facebookon ,vagy iwiw-en zavart volna ,hozzánk nem jött soha.


Jó ötlet,hogy szépen elmondjátok neki,hogy ti hogyan képzelitek a jövőben a dolgokat,finoman tegyétek azért...


Nem akarja elvenni tőletek ,a későbbiekben pedig úgyis ti határozzátok meg a határokat,hogy mit lehet és mi az ami már nektek terhes lenne.

2011. aug. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
14:45-ös te miről írsz? :-O
2011. aug. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 A kérdező kommentje:
megírtam neki, hogy higgye el jó helyre került a baba, ne aggódjon, majd amikor megyünk aláírni, mesélek róla...
2011. aug. 29. 14:56
 15/41 anonim ***** válasza:

14:45 -ös ha úgy értette,hogy lépjen vissza az örökbefogadó még most,akkor így nagyon sokan visszaléphetnének a kezdeti nehézségek miatt,tipikusan előfordul az örökbefogadásoknál,hogy a vér szerinti anyuka nehezen engedi el a picit,alkudozik,hogy láttni akarja rendszeresen,aztán később mégis minden rendben lesz.


Hálás vagyok a sorsnak,hogy én sem hagytam magam eltántorítani hasonló nehézségek miatt :-)!

2011. aug. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:

14.50 es vagyok.

azt akartam ezzel mondani, hogy hagyd hogy úgy menjen minden ahogy jön msagától, ha erőlteted, és később gondjaitok lesznek, bántani fogod magad, hogy ennyire ragaszkodtál.

Később találkozhatnak, mint ahogy az enyém is megtette, és én voltam a rossz, mert az anyucit nem engedték pedig jött volna.

És hidd el a vér szava megszólal.

ezt én sem hittem, látnom kellett, és persze, nem azok vagyunk akik anyja helyett szerettük, hanem akik miatt nem lehet vele.

és nagyon fáj, hidd el.

anyjához nem mehetett, mégsem maradt, ennyire rossz lettem

Hagyd hogy önként mondjon le róla, és akkor nem leszel vádolva.

egyébként nagyon sok örömet kívánok nektek

2011. aug. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
Sajnálom,hogy így történt nálatok ahogy :-(.
2011. aug. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:

Dehogy lépjen, én sem tettem meg, és ma sem tenném, csak akkor ha kicsit lazább vagyok, és nem látja rajtam mennyire akarom, akkor most nem vádolhatna a gyerek előtt, hogy én nem engedtem, ízig vérig harcoltam.

Ilyen is van sajnos.

2011. aug. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 A kérdező kommentje:
tehát mi a konklúzió? mit tegyek most az aláírásig, a meggondolási időben? és utána? én gyermekemként szeretném ezt a picit szeretni
2011. aug. 29. 15:06
 20/41 anonim ***** válasza:

"14.50 es vagyok.

azt akartam ezzel mondani, hogy hagyd hogy úgy menjen minden ahogy jön msagától, ha erőlteted, és később gondjaitok lesznek, bántani fogod magad, hogy ennyire ragaszkodtál.

Később találkozhatnak, mint ahogy az enyém is megtette, és én voltam a rossz, mert az anyucit nem engedték pedig jött volna.

És hidd el a vér szava megszólal.

ezt én sem hittem, látnom kellett, és persze, nem azok vagyunk akik anyja helyett szerettük, hanem akik miatt nem lehet vele.

és nagyon fáj, hidd el.

anyjához nem mehetett, mégsem maradt, ennyire rossz lettem

Hagyd hogy önként mondjon le róla, és akkor nem leszel vádolva.

egyébként nagyon sok örömet kívánok nektek"


Örökbefogadtátok,majd 10 évesen találkoztak valahogy és elpártolt tőletek,tudta ,hogy örökbefogadtátok,miért rátok haragudott,már biztosan nem jön vissza hozzátok?

2011. aug. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!