Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondolsz arról, ha a...

Mit gondolsz arról, ha a szülők naponta leellenőrzik a gyerek házi feladatát, ha már nagy?

Figyelt kérdés

Mit gondolsz róluk? Szerinted ez helyes?


Van a szülőknek energiájuk (idejük is nagyjából) rá.


Most 5-esek az ikreim. Nem tervezek ezzel felhagyni. Túl nagy a szigor? A tolltartójukat/táskájukat is minden nap rendbe tetetjük velük. Nem nyomasztja ez őket, még (?).


Elsősorban anyák és normális, nem a lusta/hanyag diákok véleményére lennék kíváncsi.


Köszönöm előre is!


2011. szept. 5. 15:25
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

*Nem utolsó, hanem előtte 2-vel. :)


Persze a fent említett "pitiáner" menőzések ártalmatlanok, de a kis hanyagságból lesz a nagy hanyagság.

2011. szept. 5. 15:44
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem gyerekfüggő :) Engem felsőben már kifejezetten idegesített az ellenőrzés, és csak akkor akartam, hogy segítsen anyukám, ha ezt kifejezetten kértem. Mindig jó tanuló voltam, és megírtam a leckém/bepakoltam, így feleslegesnek, nyaggatásnak éreztem. De ha a gyerekeid ezt szeretik/igénylik, akkor pozitív :)
2011. szept. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

8. osztályos lány vagyok, Édesanyám 6 éves korom óta egyedül nevel engem. Naponta 8-10 órát dolgozik (irodában), de így is van ideje rám. Délutánonként segít a házi feladatban, ha nem értem, felmondhatom neki a leckéket stb. Igaz, hogy az osztálytársaim ezért sokszor cikiznek, de én egyátalán nem szégyellem, hogy ilyen anyukám van, mert ezek az együtt töltött idők minőségi emlékek lesznek, és még 70 évesen is boldogan fogok emlékezni rá. :)


14/L, akinek 4,8 az átlaga

2011. szept. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

De jó, hogy vannak még ilyen szülők!!!!

Csak sajnos nagyon kevesen... :-(


(egy 17 hónapos kislány anyukája, aki tanító) :-)

2011. szept. 6. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
65%
teljesen helyénvaló, én is megnézem a szintén 5-es fiam leckefüzetét, üzenőjét, leckéjét.
2011. szept. 6. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
74%

Szia!


A kisfiam most kezdte az első osztályt,de én is így tervezem.

Igaz alsó tagozatban ott meg is csinálják majd a leckét,de ismerve az én fiamat,jobb ha mindent leellenőrzök.

Egyébként nagyon jó a kapcsolatunk,mire hazaérünk a suliból,mindenről beszámol(most még:)),de így is mindenét átnézem,hogy mit csinált aznap,stb.


Teljesen jól csinálod:)!

2011. szept. 7. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
76%

Így visszagondolva lehet nekem is jól jött volna ha valaki leellenőrzi a házimat.

Igaz én más helyzetben voltam, pont valamelyik nap néztem az ált.sulis bizimet. Nekem anyukám rákbeteg lett mikor 4.es voltam, addig csak négyeseim, ötöseim voltak. Aztán 5.ben már súlyosbodott a betegsége, de akkor még tartottam a 4-es átlagot, 6.ban halt meg. Na abban az évben már 2-3as jegyeim voltak. Szerintem nagy részben az hiányzott hogy nem volt olyan aki ellenőrizzen, aki nyaggasson. Fel kellett nőnöm, és ez nehezen ment.


Egy szó mint száz: egy ekkora gyereknek még kell az ellenőrzés.


22/L

2012. jan. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

"Kicsi" koromban az én anyukám is kikérdezte a leckét, majdnem egészen nyolcadikig, gimiben felmondtam neki (ekkor már magamtól, és csak hétvégén, mert kolis voltam), viszont ez a szokásom egyetem alatt is megmaradt, amikor nehezebb vizsgára készültem és ott volt pl. a sok latin név, bizony elétettem a listát, hogy kérdezze ki :) De a mai napig nem bánom és nem is érzem "cikinek", én biztosabbnak érzem a tudásom, ha elmondhatom valakinek az anyagot, ez egy visszajelzés a gyereknek is, hogy nem csak ő gondolja úgy, hogy felkészült és tudja a leckét. (A matekot apuval gyakoroltam, milyen szép idők voltak azok! :) )

Az viszont már zavart volna szerintem, ha még gimiben is "erőszakkal" felmondatták volna velem a leckét hétvégén. Ezt elhagyták, cserébe magamtól mondtam fel. Így kerek :)

26/N

2012. jan. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!