Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Segítség nélküli anyukák,...

Segítség nélküli anyukák, hogy boldogultok otthon egyedül? Hogy zajlik a napotok? Hogyan főztök, és mikor, minden nap?

Figyelt kérdés
Segítség nélkülire értem (pl: a nagyszülők, rokonok, barátok segítségét)
2011. szept. 8. 09:52
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
80%

ha odahozza nekem a játékait, akkor kimosakszom a ragacsos fasírthúsból, leguggolok elé és elveszem tőle a játékot. Ha már a 3.-at hozza, akkor pár percre bemegyek vele a szobába. Attól nem fog késni az ebéd. De volt már olyan is, hogy elzártam a fővő ebéd alatt a tüzet és bementem hozzá, mert épp sírt.

Egyébként legutóbbi megállapításoddal nem értek egyet, utálnám, ha a nagyszülők itt lennének a nyakamon. Néha jólesik, ha adnak ezt-azt, de nem lenne idegem hozzá, én bénának érezném magam, ha anyuci főzne rám. Szerencsére ezt anyósom is megérti, tudja, milyen vagyok. Ha sokat könyörög, hogy segíthessen, akkor néha ráhagyom, de inkább meggebedek, minthogy főzzenek, mossanak vagy takarítsanak rám. Egyszer fordult elő, hogy a férjem delegációban volt és anyukámhoz költöztünk a fiammal 2 napra, mert olyan rosszul lettem valami vírus miatt, hogy estem össze, magamat sem tudtam ellátni, nemhogy a kicsit.

2011. szept. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
ja, megint 1 gyerekes, 25 hetes km voltam
2011. szept. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

10:31-es válaszoló vagyok.

Én megértelek! Nekem sem az hiányzik, hogy egész nap itt üljön valaki, mert mint írtam, megoldok mindent. Csak amikor mondjuk épp az agyvérzés kerülget, mert én is bal lábbal keltem, a gyereknek is rossz napja van, akkor baromi jól jönne egy nagymama, aki megfogja a bébit, és elviszi mondjuk sétálni. Vagy csak lefoglalja tíz percre! Nekem már ez is nagy segítség lenne néha. De sajna nincs senki. Anyósék az ország másik végében, ráadásul elég idősek is (70 felettiek). Anyukám nincs, apukámat nem érdekli az unokája, pedig elég közel lakik. A tesóméknak 2 gyerekük van, és mindkettőnek minden nap programja van (szakkör, sport). Így rájuk sem számíthatok. :(

2011. szept. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Nekem nem volt sosem segitsegem. Kulfoldon elunk, nagyszulok otthon. Ferjem reggel 7-tol delutan 3-ig dolgozott. Fozni nem foztem mert o a munkahelyen evett es magamnak meg csinaltam egy rantottat, szendvicset vagy neha elmentem a baratnommel meg a babajaval a varosba egy menut enni. Ferjem neha hozott nekem kajat a munkahelyerol ha valami finom volt. Nallunk sosem volt mindennapi fozes. Ha valamit megkivantunk megcsinaltuk es joizuen megettuk, ha nem volt kedvunk akkor ettunk szendvicset. O sincs elveszve a konyhaba, siman osszedob 40 perc alatt egy csirkepaprikast. :) Szoval nallunk volt, hogy o fozott es lepett meg valamivel estere. :) Mosogatni nallunk gep mosogat. Mosas nem okoz gondot. En olyanikor teszem be amikor a kisfiam este elaludt (8 orakor). Vasalni a Tv elott szoktam a hirado alatt este vagy egy film alatt. Osszekotom a kellemest a hasznossal. :) Takaritas, delutan amikor a ferjem itthon van. Ha jo ido van viszi jatszoterre vagy a parkba mokusokat es kacsakat etetni. Ilyenkor mint egy gep, pakolok, felmosok. Porszivozni a ferjem szokott. Ilyenkor en viszem a parkba vagy a jatszora. Hetvegen nem takaritunk mert az a csalade. Elmegyunk tekeregni, szombaton pizzazni vagy etterembe enni. Vasarnap az egyeduli nap amikor valami finom husilevest fozunk es valami finom masodik fogast. :) Delutan meg tekergunk vagy jatszunk.
2011. szept. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekünk úgy telik a napirend,hogy reggel 6-kor kelek,ha mázlim van,akkor még alszanak a lányok,gyorsan elkészülök,megágyalok,adok a kacsáknak enni-inni.Ha nincs szerencsém,akkor a lányok is felébrednek miközben készülődöm. Reggeli után irány az ovi,a kisebbikkel elsétálunk boltba,hazajövünk,általában ekkor mosogatok,és rendbe szedem a konyhát,ezután főzök- minden nap! Ha minden simán megy,akkor mire menni kell a nagyobbért,meg tudunk ebédelni. Hazajövünk az oviból,a nagy átöltözik,majd alvás. Ilyenkor én is pihizek,van hogy alszom is. Utána egész délután játék van,vacsi,fürcsi,szundi. Így zajlanak a hétköznapok. Hétvégén pedig csak az ovi marad ki a szórásból,de a többi ugyan ez. Szombaton szoktam mosni,akkor is eljátszanak a lányok.

Én nagyon jól elvagyok így,egyedül télen jönne jól a segítség,hogy legalább a fát amivel fűtünk behozza valaki.


Üdv:4 és 2 éves lányok 39h.várandós anyukája

2011. szept. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!