Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lány babátoknak átszúrattátok...

Lány babátoknak átszúrattátok a fülét?

Figyelt kérdés

Én nem!Mégpedig azért, mert nekem át van, de mivel nem szeretem a fülbevalót, ezért évek óta nem hordok.Mikor kicsi voltam sem szerettem, semmi szükségét nem láttam.Nem volt ezzel kapcsolatban döntésem, és én nem szeretnék ilyen dolgokban a lányom helyett dönteni.Ha majd egyszer oda jön hozzám, hogy fülbevalót akar, akkor már viszem is!

Nektek mi a véleményetek erről a témáról?


2011. szept. 11. 20:39
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

21.10-nek!

Nem tudom nálatok hogyan csinálják.De nálunk a kislányomnak először egy gyógyfülbevalót lőttek be,és pár hét után lehetett kicserélni a rendes aranyra.Persze ez mindenkinek a saját döntése hogy kilöveti e a babája fülét.De nálunk ez nem is volt kérdés hogy legyen e fülbevalója.Miért giccses egy kislány fülébe a fülbevaló?

2011. szept. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányomnak egyből az aranyat tették bele a kórházba,nem lett tőle semmi baja.
2011. szept. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyon tetszik a fulbevalo babakon is.Szuletesemnel atszurtak a fulemet es utanna en eleg sok lyukat csinaltam/csinaltattam magamnak (kozmetikus vagyok, de amig nem voltam az, addig mas csinalta).

A lanyomnak meg sincs.En sajnaltam volna ha O nem viseli konnyen.

Ha kesobb keri el viszem es megcsinaltatom Neki, mert en biztos nem dofkodom a sajat lanyomat (sot gyerekeknek en sosem tettem be pont emiatt fulbevalot)

2011. szept. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

NEM!!

Majd ha akarja, akkor, egyenlőre fel sem merült (2,5 éves)

Hülyeségnek tartom,amikor pici babáknak kilövetik fülét és idétlenebbnél idétlenebb fülbevalót rakatnak be

nekem is csak 10 évesen lett fülbevalóm, én akartam.

2011. szept. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező, nekem is ugyanaz a véleményem, mint neked!

Én sem hordok amúgy nagyon régóta fülbevalót (ált. iskolás koromtól), és azóta még az aranyra is allergiás lettem, de egyébként sem bírok elviselni magamon semmit, se órát, se gyűrűt, se nyakláncot, karkötőt. A gyerekemnek sem lövetem ki, majd ha ő szeretné.

2011. szept. 11. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Egyébként szerintem is aranyos 1 pici fülbe való, de akkor sem szeretném átlövetni a kis fülét, mert ha meg 10 év múlva ki veszi, mint én, akkor teljesen fölösleges volt, és ugyan úgy nem fogja érteni ennek a lényegét, mint én.

Majd ha akarja, akkor meg kapja!!

2011. szept. 12. 08:33
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Anyukám utálta a fülbevalót, amit pici korban raktak a fülébe, amikor 18 lett, egyből kivette. Nekünk emiatt nem is lyukasztatta ki. Én 17 voltam, amikor az első párat lövettem, azóta összesen 5 fülim van :D De legalább dönthettem róla. Most van egy 4 hetes kislányom, majd akkor lesz fülbevalója, ha ő kéri.


Ismerősünk kislánya keresztelőre kapott, azóta a második garnitúrát kell pótolni, mert az oviban folyton elhagyja. Egy vagyonba kerül, mert ugye bizsut nem lehet beletenni... A múltkor, két hétig nem volt fülije, mert épp nem volt pénz újra, és megérte átdöfködni utána a kislány fülét, mert szinte teljesen beforrt!

2011. szept. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok. Még annyi, hogy maga a lyuk is tud zavaró lenni, ha valaki nem akart fülbevalót. Anyunak évekig begyulladt, felgyűlt váladékkal a lyuk a fülében, miután kivette a fülbevalót.
2011. szept. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
63%

Nincs lanyom, csak fiaim vannak, de ha lenne, akkor mar a korhazban megcsinaltattam volna.

Nekem igy praktikus, ez egyertelmu nekunk.


Ha neked nem, akkor csinald ugy, ahogy te szeretned, vannak dolgok, amit mindenki szabadon eldonthet a sajat gyerekevel kapcsolatban.


Mindenesetre egy megjegyzes: ennyi erovel a keresztelo is lehetne felesleges, egy ismerosom legalabbis a fulbevaloval pont ugy volt, ahogyan a keresztelovel. Nem dont se a fulbevalorol, se a vallasrol a gyerek helyett. Felnottkent nem igazan dijaztak a gyerekek a keresztelot, mert anelkul nem lehetett volna templomi eskuvojuk, kicsit "mergesek" voltak a szulokre. Egyebkent igy is vallasosak lettek az iskolak es nagyszulok altal.

Mindegy, ez nem tartozik szorosan ide, csak bennem a ket dolog a latott pelda miatt megmaradt.

(Es igen, fulbevalot is kert a lanygyerek mar 5 evesen.)

2011. szept. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

a lányomnak 7 évesen lett átszúrva ezt kapta iskolakezdési ajándéknak


óvodában dolgoztam a sok évek alatt nem egyszer megtörtént h a kislányok saját maguk tépték ki a fülbevalót a fülükből mert hosszú haj gubancos és hát fésülni kel,l lobog a szélben, beakad mászókázás, közben stb....


hiába mondtak h kösse össze már reggel a szülő nem értetek meg olyan szép a haja had legyen szabadon ....mikor megtörtént a baleset levágták a gyerek haját de a logós fülbevaló maradt....


no ezek miatt mondtam azt h legkorábban iskoláskorban addig nem

2011. szept. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!