Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyeses anyukák, nem érzitek...

Gyeses anyukák, nem érzitek úgy hogy kicsit irigylitek néha azokat akik nem otthon vannak?

Figyelt kérdés

Én most konkrétan azoknak a véleményére lennék kíváncsi, akik szeretnek sikeresek lenni más területeken, esetleg jó állásuk volt, van.

Mielőtt bárki félre értene: imádom a fiamat. Tervezett, vágyott baba volt, egyéves múlt most, egy év múlva bölcsibe megy, előbb nem is akarom beadni mert szeretném ezt a két évet vele tölteni.

DE: a munkámban sikeres voltam, vezető beosztásban, utazgattam minden földrészre képviselni a céget, stb., és most tök azt érzem hogy üres vagyok. Mármint mint anya csordultig vagyok szeretettel, nevelnivágyással, de mint EMBER vagyok üres, nem érzem hasznosnak magam.

Húgom sikeres, ugyanolyan beosztása van mint anno nekem (oda nem tudok visszamenni) és minden nap mikor beszélünk, meséli a sikereit, a fizuemelést, az utazási kilátásokat, mindent, a családom egekig dícséri (anno engem is, és a tesóm meg is érdemli szóval ezzel nincs is baj) de olyankor néha elfog a keserűség. Hogy én meg nem vagyok érdekes a családnak, mert nincs mit mesélnem azon kívül hogy mit csinált aznap a fiam, mert velem semmi nem történik :(

Azaz belőlem csak a gyerek az érdekes a családomnak, hiszen én otthon vagyok, főzök, pelusozok. Emiatt néha olyan szomorú vagyok pedig tudom, a gyerek a legnagyobb boldogság, de én a másik oldalt is hiányolom az életemből. És oda már nem mehetek vissza, megszűnt a munkám és nem tudom találok-e valaha olyan helyet ahol én is újra sikeres leszek és elismert és a családom újra büszke lesz rám, és rám is kíváncsiak lesznek nem csak tesómra, fiamra, stb.


Éreztetek ilyet, kedves "karrierista" (NEM a szó rossz, hanem a JÓ értelmében) anyukák?

Köszi hogy elolvastátok, jó volt kiírni magamból.

26 éves anyuka


2011. szept. 12. 22:07
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:

Én ugyanígy vagyok. Ezért tanulok a kicsi mellett. De ha vége van, akkor is marad az üresség és az irigység. Már megcsináltam 1 diplomát, most jön a nyelvvizsga.

De én azt is érzem, hogy azok, akiket előtte a barátomnak tartottam, most eszükbe sem jutok, nekik nincs gyerekük. A kispadra kerültem. Még a rokonoknak (nem a közeli család) is csak akkor jutok eszébe, ha lelki szemetes kell, de ha én kérek valamit, az semmit nem jelent.

2011. szept. 12. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
A linkelt kérdés kiírója vagyok. Hát az anyagi az nálunk se fényes... A gyerek előtt nettó 220 volt a fizetésem + bérlet ,ebéd, stb, néha jutalom. :) Aztán jött a Tgyás, Gyed, majd végül a 25 ezres gyes.. most meg már az sem... Szóval az biztos, h ha valaki itthon gyereket vállal, az készüljön fel a nadrágszíj-meghúzásra... Viszont még így is azt mondom, h százszor inkább a gyerek (család) mint hogy életem végéig jól keressek :))
2011. szept. 12. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:

Nálam azért jelentkeznek, mi tartjuk a kapcsolatot a régi kollégákkal, akikkel ott jóban voltam, de már nem ugyanaz mert egyedül nekem van gyerekem közülük, és a legtöbben nem is akarnak, szóval elég UFO vagyok abban a közösségben :))) Szeretem mondjuk őket, de emlékszem amikor jöttek még tavaly meglátogatni mikor kb. 3 hónapos volt a fiam, ketten jöttek közülük, gyönyörű magassarkúk, kosztüm, stb., én meg tök hülyén éreztem magam a zokniban, szoptatós melltartóban, itthoni ruhában, pedig tök normális hiszen itthon minek öltöztem volna ki, de az volt a fejemben végig, hogy bakker mikor hordhatok én is újra is szép és elegáns ruhákat? :)

Tudom, ez hülyeség és talán egy kis felszínesség is van benne, de nem tagadom, ezt éreztem. Akkor éreztem végleg úgy, hogy kirekesztett magából a babán túli világ :) Ők meséltek a munkájukról, utazásokról, én meg a szoptatásról meg a szülésről a "kivel mi van" fejezetben.



És egy példa rokonokkal: bárhova megyünk, pl. nagycsaládi karácsony, rokonlátogatás, stb., mindenhol az van hogy köszönnek nekem, megdícsérik a gyereket, megsimizik, megkérdezik szopizik-e, mit eszik, milyen baba, stb., aztán tesómhoz fordulnak és a sikerekről beszélnek. Magyarán én totál felesleg vagyok, egy tárgy, egy használati eszköz akit a gyermekem használ evésre, hordozásra, kakimentesítésre.

De hogy velem mi van, letojják. Mert velem nincs semmi, mi lenne, etetek, pelenkázok, altatok, mesét mondok. Hát ez mindenkinek uncsi.

Amikor meg valaki mondja hogy "hallom, megszűnt a munkahelyed, szegénykém most mi lesz jövőre?"

Na a családi összejövetelek csúcsa :)

2011. szept. 12. 23:02
 14/29 A kérdező kommentje:

Én is azt mondom egyébként, hogy ezerszer inkább a gyerek, mint bármilyen karrier, csak gondolom egy olyan nőnél aki sikeres akar lenni munkában is nem csak a családi életében, mindenképp okoz némi mellékvágányt érzelmileg az hogy konkrétan csak két cici meg két ringató kar és nem egy gondolkodó elme a mások szemében.


Azt hiszem megfogalmaztam ahogy érzem, ha értitek az utolsó mondatomat :)

2011. szept. 12. 23:06
 15/29 anonim ***** válasza:

22.36-os vagyok, mindkét gondolatra szeretnék reagálni, egyrészt ezen az üresség és veszteség érzésen én is keresztül mentem, a "mérlegemben" csak mínusz tételek szerepeltek, a kifizetett tandíjtól kezdve az elveszített állásomon és az átvirrasztott éjszakákon át a megszaporodó ősz hajszálakig minden... Azután pont az álláskeresés rángatott ki ebből, ill. a suli befejeztével eleve lekerült rólam egy jó adag stressz, a külsőmet muszáj volt újra szalonképessé tenni az interjúk miatt és amikor a pályázatok során pozitív visszajelzéseket is kaptam, már nem volt olyan ijesztő és elkeserítő a világ :) Tényleg annyira nem lehet tudni hogy mit tartogat a jövő.

A másik pedig hogy nekem személy szerint nem volt rossz tapasztalatom a gyerkőc miatt az interjúk során. Életrajzomba mondjuk nem írtam bele a gyerekvállalást, de interjúkon becsülettel elmondtam amikor rá került a sor. Úgy vettem észre, hogy mivel végig tanultam az itthon töltött éveket (és ezt ki is hangsúlyoztam az interjúkon), ezt egyfajta bizonyítéknak tekintették, hogy a gyerek mellett is képes vagyok teljesíteni.

Szóval 100% megértem amin most keresztül mész, de hidd el hogy alapvetően jó úton jársz és eljön a te időd is! Fel a fejjel! :)

2011. szept. 12. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:

Hát, ez ilyenkor így természetes. :) De ne aggódj, a gyerkőcök felnőnek, akkor meg majd az lesz, na hogy tetszik neki az ovi? És az iskola? Van már szerelme? Stb.. :) Te (meg én, meg az anyukák) mindig is másodikok leszünk a gyerek után, de ezt én nem bánom.


De lesz majd utána újra m.helyed, életed, szóval majd szép lassan kialakul az új kerékvágás.

2011. szept. 12. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm Nektek! Jó volt olvasni a soraitokat, igazán. Ha bárki megosztaná még ezzel kapcsolatos negatív érzéseit, itt valamelyest vigaszra talál, ezért csak bátran :)


Az anyukáknak szerintem van két típusa alapból, az egyik aki totálisan megállja a helyét mint otthonlévő feleség és anya, akit kielégít, ha finomat főzött és ha a gyermekét megdícsérik. Ez jó dolog, és nekik olyan szempontból ezerszer könnyebb, hogy nem elégedetlenkednek, hanem jól érzik magukat a bőrükben és ez látszik is rajtuk. A másik meg z én típusom, aki szintén iszonyúan akarta a gyereket, de a gyeses lét kevés neki, elégedetlen, tehetetlennek és haszontalannak érzi magát. Ebből az érzésből néha kirángatom magam. Felkerekedek, sétálni megyünk, bevásárolunk, és megpróbál átkapcsolni gyeses anyukává, élvezni a szép virágokat a sétálóutcánkban, a tereferét a pékkel a piacon, a fincsi süti sütését amíg a babó alszik.

Aztán másnap már kicsit erőltetten mosolygok a pékre, meg a süti is uncsi már, harmadnap meg megint a hajamat tépem.

Én ilyen vagyok, hiába próbálom magamra erőltetni hogy igenis séta, játszótér, főzőcske, viráglocsolás, mondókák és ez így teljes és kerek, és emiatt bűntudatom van. Mert arra gondolok szegény kölök pedig olyan tündéri és miért nem elég nekem ő egész nap?

2011. szept. 12. 23:15
 18/29 anonim ***** válasza:
Amúgy vicces egybeesés de náluk is pont a húgom karrierje ívelt meredeken felfelé, nekem meg így néztek ki a családi összejövetelek: "Néztél már valami állást? Neeem? Semmi?! Mi lesz így veletek?! Na, majdcsak lesz valami... Nem kéne addig is kistesót vállalni?" Brrrr!!! :D
2011. szept. 12. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:

:) Nálunk is mindenki kérdezi: "és, mikor jön a kistesó?"

És megdöbbennek, amikor mondom hogy majd 4-5 év múlva, mert szeretnék visszamenni dolgozni. Mert szeretnék neki kistesót, ez nem kérdés, de nem most. Még korainak érzem, de ez más téma :)

2011. szept. 12. 23:22
 20/29 anonim ***** válasza:

Háát, mi sem vagyunk eleresztve anyagilag, a gyerek 10 hónapos, de már a kistesón dolgozunk.

Engem várnak vissza, de 12 órában dolgoznék, a gyerek még szopizik, bölcsi nincs, így ?...

A 12 óra munka és folyamatos hajtás után nekem is furcsa volt itthon. Ugyan nem utaztam külföldre, de egy teljes vállalkozás volt a vállamon, legalábbis az árurendelés-eladás része, postázás, vevők, szállítók...

Itthon meg csak a gyerek meg a házimunka, meg a kert...

:)

Én azzal tettem elviselhetőbbé, hogy nekiálltam társadalmi munkában kipingálni a gyerekorvosi rendelőt, festettem rá macikat és hasonlókat. Jó érezni,hogy hasznos vagy, egyéb apró munkákat is megcsinálok a gyerek mellett (ugyanakkor pl. nem főzök, azt a férjem csinálja...)

Nekem fontos,hogy kiéljem a kreativitásomat, úgy vagyok teljes, és ha pl. még spórolunk is vele, akkor teljes a sikerélmény.

Biztos furcsa nektek, de nem szeretek tanulni - legalábbis az iskolarendszerű oktatásban nem találom a helyem... van három szakmám, és odavagyok a dolgok gyakorlati részéért - ez ugyan nem jelent karriert, de segít kizökkenni a pelenkázós-pürés taposómalomból:)

2011. szept. 13. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!