Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyeses anyukák, nem érzitek...

Gyeses anyukák, nem érzitek úgy hogy kicsit irigylitek néha azokat akik nem otthon vannak?

Figyelt kérdés

Én most konkrétan azoknak a véleményére lennék kíváncsi, akik szeretnek sikeresek lenni más területeken, esetleg jó állásuk volt, van.

Mielőtt bárki félre értene: imádom a fiamat. Tervezett, vágyott baba volt, egyéves múlt most, egy év múlva bölcsibe megy, előbb nem is akarom beadni mert szeretném ezt a két évet vele tölteni.

DE: a munkámban sikeres voltam, vezető beosztásban, utazgattam minden földrészre képviselni a céget, stb., és most tök azt érzem hogy üres vagyok. Mármint mint anya csordultig vagyok szeretettel, nevelnivágyással, de mint EMBER vagyok üres, nem érzem hasznosnak magam.

Húgom sikeres, ugyanolyan beosztása van mint anno nekem (oda nem tudok visszamenni) és minden nap mikor beszélünk, meséli a sikereit, a fizuemelést, az utazási kilátásokat, mindent, a családom egekig dícséri (anno engem is, és a tesóm meg is érdemli szóval ezzel nincs is baj) de olyankor néha elfog a keserűség. Hogy én meg nem vagyok érdekes a családnak, mert nincs mit mesélnem azon kívül hogy mit csinált aznap a fiam, mert velem semmi nem történik :(

Azaz belőlem csak a gyerek az érdekes a családomnak, hiszen én otthon vagyok, főzök, pelusozok. Emiatt néha olyan szomorú vagyok pedig tudom, a gyerek a legnagyobb boldogság, de én a másik oldalt is hiányolom az életemből. És oda már nem mehetek vissza, megszűnt a munkám és nem tudom találok-e valaha olyan helyet ahol én is újra sikeres leszek és elismert és a családom újra büszke lesz rám, és rám is kíváncsiak lesznek nem csak tesómra, fiamra, stb.


Éreztetek ilyet, kedves "karrierista" (NEM a szó rossz, hanem a JÓ értelmében) anyukák?

Köszi hogy elolvastátok, jó volt kiírni magamból.

26 éves anyuka


2011. szept. 12. 22:07
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

szia! Ha nem gond, én is válaszolnék.

Nem volt jól fizető állásom, de 2 szakmám van (tanítónő-óvónő, újságíró), és mindkettőben igyekeztem a maximumot nyújtani. Újságíróként én is magassarkúban, kosztümben, ruhában jártam dolgozni, és bár nem fizetett jól, a hajtás nagy volt és járt némi presztizs a munkával.

DE: dolgoztam látástól vakulásig, amikor hazajöttem, alig volt erőm bármire is.


Amit most csinálok, sokkal nagyobb kihívás. Nemcsak a másfél éves fiamat látom el, és közben szenvedek a terhességem adta gyomorsavval. Idén végeztem el az újságíró szakegyetemet, most is bedolgozom (nem ott, ahonnan eljöttem, de itt jobb kilátásaim vannak, olyannyira, hogy a 2. babám megszületése után elképzelhető hogy újra munkába állok), a férjem befogott a saját cégéhez ügyintézőnek. Néha úgy érzem, kevés vagyok ehhez. Igyekszem, de olyan területre másztam, amihez nem értek, szórakozott vagyok, nehezen megy, pedig itt nemcsak elvégzem a munkát, hanem a felelősség is nagy rajtam, elvégre abból élünk (nem is rosszul), amit a férjem keres, viszont ő akkor tud jól keresni, ha segítem a munkáját. Vannak álmatlan éjszakáink. Ok, nem kell kiöltözzek, mert az iroda itt van nálunk az emeleten, szóval mackónaciban felbaktatok a lépcsőn és ott vagyok, de ha jogtanácsoshoz, könyvelőhöz megyek, felöltözök szépen és viszem a fiamat is. Ráadásul szakácsnővé is előléptettek, a munkásokat időről-időre hazahozza a férjem ebédelni, mert így olcsóbb, mint ha cateringtől rendelik a kaját. Bizony nem könnyű jót, laktatót főzni felnőtt emberekre úgy, hogy el is fogyjon, ne maradjon sok belőle. Ez nekem sokkal nagyobb kihívás. Most alapítunk új céget, aminek én leszek az ügyvezetője.


Néha azért jó kikapcsolódni. Jövő hétvégén például országos konferenciára megyünk. Már most elkap a sírás, hogy a fiamat 3 napra a nagyszüleire hagyom, de nagyon jót fog tenni nekünk egy kis kikapcsolódás mindkettőnknek. Wellness, konferencia, parti, munka. És végre a férjemmel is foglalkozhatok, mostanában alig látom.

Szóval anyának, feleségnek, szakácsnak, házvezetőnőnek és munkatársnak egyszerre lenni sokkal nehezebb, mint csak egyszerű alkalmazottnak. Félelmetes.

2011. szept. 13. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
szia tanulok a fiunk mellett,de így is sokat ülök itthon,jövőre ha már 17-18 hónapos lesz megy bölcsibe,én megyek gyakorlatra és elvégzek még 2-3 szakmát, hogy mindig mozgásban legyek
2011. szept. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

Az mind szép, hogy amíg otthon vagy tanultj, meg miegymás, de mi jó francból, a a huszonvalahányeter forintos gyes-ből.


Én 2,5 éve vagyok itthon, előtte 6 évet lehúztam egy helyen,(nagyfiam születése után 2,5 évvel kerültem oda)


Vissza szerettem volna most menni dolgozni, de nincs mun akkör , így itthon leszek márciusig. De valahoyg egyáltalán nem bánom.

-nem kell reggel felkelni

-8 órát bet roobotolni 65 éves koromig(40 leszek), amikor nyugdíjam sem lesz, mett ez rohadt állam azt is lenyúlja, vagy addigra meghalok

-menni kicsiért a bölcsibe, naggyal is foglalkozni

-munkahelyek abszolót család és gyerekellenesek


Nem így terveztem akicsi születése előtt, de így alakult, munkaheyl is kellőképpen kib..szott velem, na mindegy.

Most jó itthon, egyáltalán nem vágyok dolgozni.



Lehet valami nagy váltás kellen, legszívesebb elhúznék innen valami jó meleg helyre és ott élnék.


Az egész élet elmegy, hogy csak dolgozunk és nincs sen mmi értelme, mert az állam csak elszívja minden pénzünket és elmebeteg dolgokra költi anyag részét.

2011. szept. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:

Kedves újságíró válaszoló! Megkérdezhetem hogyan jutottál el a szakmába anno, és hol kezdte tanulmányaidat? Ugyanis én két dolog közül vacillálok a tanulás terén és egyik az újságírás lenne (közigazgatási területen van végzettségem, a kettőt szeretném esetlegesen ötvözni majd, de nem tudom hol kezdjek újságírást tanulni ahol nem 200 ezer egy félév...)

köszönöm.


És a további válaszokat is, mindegyikben van igazság.

2011. szept. 13. 12:34
 25/29 anonim ***** válasza:
A miből tanuljunk felvetést illetően igaza van a válaszolónak hogy havi 25e-ből tényleg nem lehet, de pl. a diákhitel teljesen kamat és kezelési ktg mentes a tgyás/gyed/gyes időszakára, tehát pl. egy 2-3 éves képzés esetén megéri felvenni, ha olyan végzettséget ad amivel utána van esély munkát találni (és itt a mondat második fele nagyon fontos). A tandíjam felét így fizettem, a másik fele ment korábban félretett pénzből.
2011. szept. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

Egy valamirevaló tanfolyam nem áll meg 100E alatt, ráadául nekem már van egy OKJ-s, úgyhogy abból is kiestem, hogy az első ingynes(ha még van yilen)

A diplomáról nem is beszélve, az sem 2 fillér.


Az nagy büdös helyzet, ha van 1-2 gyereked, 30 felett is vagy, nincs 2-3 diplomád akkor leírnak és kész.

2011. szept. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

előz

A vállallkozósdiról meg annyit, hogy párom 6 éve az, de itt az állam csak kiszipolyozza az embert.

Aynyámék meg 20 éve azok.

2011. szept. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

szia! Az újságíró válaszoló vagyok. Sajnos nem tudok tanácsot adni, mert nem Mo-on élünk, nem ott végeztem az egyetemet, nem tudom az ottani árakat sem.

Én újsághirdetés útján szereztem tudomást róla, de mivel itt a magyar kisebbségi újságírást nem lehet szakvégzettséghez kötni, ezért nem is volt kitétel a szakvégzettség. Próbaidő, felvettek, betanítottak.


De nem ajánlom neked, az újságírás nem családos anyának való munka, nem családbarát hivatás. Reggeltől estig, este még tudósítás, koncert, stb, hetente szolgálatosság, lapzártáig kell bentülni, havonta 2 vasárnap munka, nincs egy becsületes hétvégéd... Én lebeszéllek róla. Én azért végeztem el, mert a szakmai gyakorlatom megvolt hozzá (5 éve dolgoztam a szakmában, mire lediplomáztam) és így sokkal könnyebb volt. Ha minden igaz, majd találok munkát egy hetilapnál, az sokkal könnyebb, ráadásul szerkesztő szeretnék lenni, ami inkább bentülős munka, nem pedig tereprejárós.

2011. szept. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Izgalmas élet lehet, az egyszer biztos :) Amikor felvettek a szakra ahol végül diplomáztam most nyáron, még az újságírás volt ami szóba jött, de akkor még nem volt férj, gyerek, más élet volt :)
2011. szept. 14. 12:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!