Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Belevágjak a gyermekvállalásba...

Belevágjak a gyermekvállalásba vagy sem?

Figyelt kérdés
Lassan 4 éve járok a párommal ,de bizonytalan vagyok. Az orvosom azt mondta most kell szülnöm ha gyermeket szeretnék különben később nem lesz rá lehetőségem. (21 éves vagyok és tanuló). Félek belevágni, a családom támogat ,de annyira gyereknek érzem magam és bár a párom azt mondta vágjunk bele érzem,h ő is tart tőle.
2011. okt. 4. 21:11
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
80%

Egy ismerősöm is így volt ezzel,neki a szívbetegsége miatt mondta az orvosa,hogy 23 max.25 éves koráig vállalhat babát,utána már nem.

Ő és a férje akkor már 5 éve voltak házasok,a férje kicsit húzódozott ettől,nem mondta hogy nem,de igent sem mondott.

Aztán megszületett az egészséges gyönyörű kislányuk,de a férjnek akkora sokk volt,hogy már nem ő az agyon babusgatott hanem második lett a sorban,hogy otthagyta őket.

Ezt nektek kell eldöntenetek,neked és a párodnak,nem a szüleidnek.Egy gyereknek apára is szüksége van,akkor lesz egészséges lelkű gyermek.

2011. okt. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 A kérdező kommentje:
Hát még két évem van az iskolából. De az anyagi háttér meg van a szülök által. A párom is dolgozik és nagyon szeretné a babát ,de nem tudom ,nekem olyan mintha csak mondaná :/
2011. okt. 4. 21:33
 13/35 anonim ***** válasza:
Én 31 évesen kerültem ebbe a helyzetbe. A karrierem szempontjából a lehető legrosszabbkor, egy külföldi egyetemen tanítottam, és három évre szólt a szerződésem, és nem akartam még gyereket. A férjem mindenképpen szeretett volna saját gyereket, így belevágtam, nehogy ne lehessen, műtétek, hormonkezelés, lombikprogram... Aztán született egy gyönyörű kislányunk, aki autista. A gyerek miatt a házasságunk tönkrement, a karrieremnek annyi. Sokszor nem annyira egyszerű egy döntés, mint hinni szeretnénk.
2011. okt. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
78%

Normál esetben azt mondanám, hogy ha nem érzitek késznek rá magatok, ne vállaljatok, de így lehet azt mondom igen.

Persze mérlegeljetek, én másik orvossal is beszélnék, és azt is megpróbálnám kideríteni, hogy a jövőben milyen kilátások vannak, milyen kutatások folynak a betegséggel kapcsolatban.

2011. okt. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 A kérdező kommentje:

Konzultáltam más orvossal is ,de mind ugyanazt mondta. Gyenge a méh és a következő műtét során már a kipakolnak.


Minden esetre köszönöm a válaszokat ,jól esett ,h megosztottátok velem a véleményeteket. :)

2011. okt. 4. 21:38
 16/35 anonim ***** válasza:
90%
Ha alapból szeretnél majd gyereket, vállald most be. Ha nem lehet később, örökre bánnád, hogy elszalasztottad a lehetőséget.
2011. okt. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:

Nekem 7évig mondták, hogy sosem lehet gyermekem.Több orvos is.K.szar volt ezt kamaszként megtudni.S láss csodát a sokadik orvos szerint lehet :D ettől függetlenül nem fogok most gyereket csinálni.(még ha lenne szerető párom akkor sem..még várok pár évet.)Tudom nem ez volt a kérdés...


Szerintem akkorj vágj bele,amikor úgyérzed szeretnél egy kisbabát,és tudod, hogy lenne helye a családban a babának.

2011. okt. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:

Jajj te, nem egyszerű helyzet, de remélem, hogy jól döntesz! Ha összejön a baba, nagyon jó egészséget, és sok boldogságot nektek!


Ha nem tartana tőle egy picit se a párod, akkor meggondolatlan és éretlen lenne..

2011. okt. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
2011. okt. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
62%
Az lehet, hogy most még gyereknek érzed magad hozzá és úgymond nem is nagyon fér bele az életedbe. DE! Gondolj arra, ha most nem vállalod be, akkor többet az életedben ilyen lehetőséged nem lesz és életed csak egy van. Azt már csak neked kell eldöntened, hogy szeretnéd e, hogy idős korodban rád nyissa e az ajtót valaki, feltétel nélküli szeretettel szeressen e, vagy sem. Remélem okosan döntesz ebben a nehéz helyzetben!
2011. okt. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!