Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Belevágjak a gyermekvállalásba...

Belevágjak a gyermekvállalásba vagy sem?

Figyelt kérdés
Lassan 4 éve járok a párommal ,de bizonytalan vagyok. Az orvosom azt mondta most kell szülnöm ha gyermeket szeretnék különben később nem lesz rá lehetőségem. (21 éves vagyok és tanuló). Félek belevágni, a családom támogat ,de annyira gyereknek érzem magam és bár a párom azt mondta vágjunk bele érzem,h ő is tart tőle.
2011. okt. 4. 21:11
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
0%

A női problémák mindig azt jelzik, hogy nagy gond van a lekedben a női oldallal. Én azt mondanám, hogy ha mindenáron gyereket akarsz, akkor először menj el egy pszichiáterhez.


Én a helyedben soha nem szülnék gyereket - tudomásul kell venni, hogy nem mindenki való anyának. Egy párkapcsolatra ráerőltetni a gyereket, ilyen fiatalon...szerintem ne. Csakis a gyerek szenvedné meg, és te, amikor rájössz harminc évesen, hogy még fital vagy és élni szeretnél, de ott egy "muszáj"-gyerek, aki már nem is kicsike.

2011. okt. 5. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen belevágnék!
2011. okt. 5. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 A kérdező kommentje:
Hm. NE haragudj ,de nem érzem úgy ,h bármilyen pszichikai segítségre szorulnék. Nálunk ez örökletes, édesanyámnak, nagyanyámnak és a nénikéimnek is sajnos volt miómája. és természetesen nem szeretném ráerőltetni a kapcsolatomra a szülést , csak úgy érzem ,h elég ideje vagyok együtt a párommal ahhoz ,h ha egy ilyen helyzet áll elő azt ne kényszerből vegye hanem nem is tudom inkább szerelemből?
2011. okt. 5. 09:28
 34/35 anonim ***** válasza:

8:20! De cuki vagy! Te aztán tudsz lelket önteni az emberbe!

Kedves kérdező!

Ha a háttér megvan, a párod is akarja, akkor vállald be nyugodtan! Ha arra gondolsz, hogy gyereknek érzed Magad a gyerekvállaláshoz, csak annyit mondok: Én 32 évesen szültem, 8 hónapig vártunk a babára és amikor pozitívat teszteltem, teljesen bepánikoltam, hogy mi lesz a kényelmes ki életemmel. A párommal tökéletes volt (és most is az) a kapcsolatom, anyagiak rendben és mégis kétségbeestem. Aztán ez nagyon gyorsan elmúlt...

Ha meglesz a baba, Te is másképp gondolkodsz majd, hiszen nem egy "becsúszott" gyerek lesz, hanem olyat gyerek, akit "megterveztek" és vártak. Nagyon nem mindegy!

Sok sikert és jó egészséget!

2011. okt. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 A kérdező kommentje:
Köszi szépen 12:31! :) És gratulálok a babához!
2011. okt. 5. 12:36
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!