Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, mit gondoltok a...

Anyukák, mit gondoltok a babahordó kendőkről?

Figyelt kérdés
Azért vagyok erre kíváncsi, mert a lányismerőseim nem szeretik ezt. Azt felelte egyikük, hogy azért nem tartja jónak, mert szerinte a kenguru kényelmesebb. Fontos, hogy a baba mozgassa a végtagjait, különben elsorvadnak az izmai. A barátnőm egyszer kipróbálta már, de nagyon fullasztó érzése volt a kendő miatt. És úgy érezte, ez a babájának is kényelmetlen, mert állandóan nyűgösködött. Végül a másik barátnőm véleménye erről a kendőről: szerinte hülyeség átvenni a városi embereknek a bennszülöttek szokásait. A nőknek azért kellett az a kendő, mert ők is kint dolgoztak a földeken és nem rakhatták le a gyereküket a földre a kígyók, a skorpiók és a bogarak miatt. Inkább marad a kengurunál.
2011. okt. 7. 12:12
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Én próbáltam kengurut is és kendőt is.

Kenguru: 20perc séta után szét akartam szakadni, fájt a hátam, a vállam, oké fel tudtam szállni buszra befértem boltba, de. A kicsim rühellte.

Kendő: 6,5hónapja használom, és fantasztikus. 8kg a lány, és nem érzem, hogy cipelem, nem terheli a vállam(egyszer volt rossz, mert kapkodva vettem fel, és megtekeredett a vállamon, nyomott, de átkötöttem és jó volt)

Menet közben tudom szoptatni a kicsit(kenguruban nem tudtam), ha ficereg a bébi tudom igazgatni( a kengurut egyszer beállítod, és úgy tudod csak használni, más kötéssel a kendőben "pózt" változtathatsz...


"megtértem", mikor megszületett a lányom, előtte féltem tőle, hogy nem tudom majd megkötni stbstb, de mikor ott voltam, hogy a 2hónapossal orvoshoz kell utaznom, a 2évesemet nem tudom elhagyni, beszereztem egyet amolyan egy életem egy halálom alapon, és működik, köszöntem a kendőmnek, és felvettem.

2011. okt. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

en nagyon kitarto voltam, 2 gyereken probaltam ki 4 fajta hordozasi modszert: nulla sikerrel.

a gyerekeknek lehet, hogy tetszett volna, de nekem nem, roppant kenyelmetlennek talaltam mindegyik fajtat.

tudom, hogy sok embernek bejon, de javaslom, hogy keress hordozos klubbot a kornyeken (sok van mar beloluk) es probald ki eloben, mielott 10-20 ezret elkoltesz egy fajtara.

2011. okt. 7. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Nagyon jó találmány! Bár nekünk nem kendő volt, hanem mei tai és csatos hordozó, de a "működése" végül is ugyanaz. És ezek a hordozók sokkal jobbak, mint a kenguru! Mert ezek megfelelően alátámasztják a babát, biztosítják a terpesztartást, míg egy kenguru nem. És a terpesztartás nagyon fontos a csípőfejlődés szempontjából. Én próbáltam a kengurut, de nagyon rossz volt: kb. fél óra után azt hittem megszakadok, a babám csak nyűglődött benne, rossz volt nézni, ahogy tartástalanul volt a kenguruban (pedig Baby Björn kenguru volt!!!).

Úgyhogy jelenleg a mei tai-t és a csatost használjuk: babám 6 hónapos, már hátra kötöm, és 2-3 órán keresztül simán hordozom! A babám imádja, nagyon jól elvan, nézgelődik. (És még egyik végtagja sem sorvadt el...)

2011. okt. 9. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!