Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Bevállalnátok-e egy kisbabát...

Bevállalnátok-e egy kisbabát a helyzetünkben? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Én 22 vagyok, párom 24. Mire megszületne a baba (még nem vagyok állapotos), eltelne még kicsit több, mint 1 év. Most fél éve dolgozok egy cégnél, átlag nettó 175.000-et kapok kézhez. Előtte egyetemre jártam, egyből dolgozni mentem 1 hónap után (úgy tudom, az egyetem idejéből is beszámít fél év). A párom is dolgozik, plusz vállalkozása van, kb nettó 140.000-et keres most egy hónapban.

4,5 éve vagyunk együtt, 3 éve együtt is élünk a saját lakásunkban (hiteles) és van egy autónk (nem hiteles). Nagyon szeretjük egymást, és már vágyunk egy kisbabára.


Kiadásaink most: 70.000 hitel (nem deviza), 40.000 kaja, 40.000 rezsi, 10.000 benzin, 30.000 egyebek. Átlag havi 100.000-et le tudunk rakni, 1.500.000 Ft van a bankban is.

Még nem vagyunk házasok, de ha jönne a baba, összeházasodnánk.

Hozzáteszem, hogy van egy nőgyógyászati betegségem is, ami miatt a nőgyógyász azt javasolta, hogy minél hamarabb szüljek, mert sosem lehet tudni... ezért is (meg persze azért is, mert vágyunk rá régóta) szeretnénk jövőre "összehozni" a babát.

Minden rendben is lenne, DE szinte mindenki ezzel jön, hogy minek nekünk még gyerek, úgyis szétmegyünk pár év múlva, stb... a munkatársaim is huszonévesek, de még senkinek sincs gyereke. Ők is furcsállták, hogy 2 éven belül babát szeretnénk.

Most komolyan, de mire várjunk?! Sose lesz ideális helyzetünk, meg amúgy is, ki tudja mit hoz az élet?

Ti mit gondoltok? Köszönöm és kellemes ünnepeket :)


2011. dec. 20. 09:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Helyedben bevállalnám. Van elég anyagi hátteretek, már együtt éltek, miért ne? Ez az úgyis szétmentek dumát meg annyira utálom. Mi az, hogy úgyis szétmentek? Anyu 23 évesen szült, úgy hogy 1,5 éve volt apámmal és már 1 év után összeházasodtak. Tudom most más a "trend".
2011. dec. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem az életkor a garancia arra, hogy valakik elválnak vagy sem. Ha ti úgy érzitek, hogy szeretitek egymást, és babára vágytok, akkor el van döntve a kérdés, és ne foglalkozz az irigyekkel és a rosszakarókkal. A ti helyzetetek tökéletes egy baba születéséhez. Én a helyetekben belevágnék a projektbe.
2011. dec. 20. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Anyagi szempontból nincs akadálya. Szóval inkább azokat a kérdéseket kell végiggondolnod, hogy ezer százalékig biztos vagy-e abban, hogy a párod melletted marad, illetve hogy a karrieredben itt lesz egy törés. Ha minden szempontból úgy érzed, hogy rendben van, akkor hajrá. Kívülállókra meg sose hallgass, persze mondják el a véleményüket, de mindig te dönts, mert nem ők vannak a bőrödben.
2011. dec. 20. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Anyagi szempontból simán, mi nem voltunk ilyen jó helyzetben (nagyon rosszban sem), és mivel nagyon vágytunk rá, belevágtunk, és veletek egyidősek vagyunk. Ja, nekünk is mondták, hogy korai, stb... egészen addig, míg nem mondtuk, hogy lesz baba. Utána már azt hallgattuk, hogy ideje volt :D Szóval sok szerencsét, tessék belevágni, hidd el, megéri, nekünk már itt a tündéri kislányunk, és imádjuk.
2011. dec. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ha úgy érzitek, miért ne? Nem álltok rosszul, ahogy olvasom. Az más dolog én még nem vállalnám be, de nem vagyunk egyformák, nekem most még más a fontos. Szóval nálatok szerintem semmi akadálya nincs :) Úgyhogy hajrá! És boldog ünnepeket neked is. 20L
2011. dec. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Mi arra a garancia, hogy x eves korotok utan mar nem szakithattok?

Ha megvan az anyagi hatter es erettnek erzitek magatokat egy babahoz, akkor hajra!

2011. dec. 20. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
En siman bevallanam. Sot en meg azt mondom, hogy a kariereddel sem lenne gond. Nem muszalj otthon ulnod 3 evig. En 1 ev utan mentem vissza dolgozni igy a karierrem sem igazan banta. Elvegeztem par traininget ami uj volt az egy ev alatt es vissza is razodtam a munkaba par het alatt. Jelenleg 2 eves a fiam. Tudom sokan gondoljak emiatt, hogy rossz anya vagyok de nallunk igenis fontos volt a karrierem es a penz amit kapok. Maradhattam volna otthon is es eleldegeltunk volna honaprol honapra de ez nallunk nem egy eletcel. Imadom a munkamat de csaladra is vagytam igy osszehangoltam a kettot es nekunk nagyon jol mukodik. Tehat ha anyagi hattered van, szeretitek egymast akkor a karrier nem akadaly. Baba utan folytathatod nyugodtan. Az elet hozhat jot de hozhat rosszat is. Erre nem lehet alapozni. A mara kell epiteni atmenni egy hidon akkor kell ha majd odaertetek (lehetseges rosszra gondolok) addig felesleges olyan dolgokon aggodni amik lehet megsem tortennek majd meg. Kellemes Unnepeket mindenkinek! :)
2011. dec. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Simán bevállalnám :)
2011. dec. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Persze,hisz tudtok félre is tenni,meg jó a fizetésed.Szétmehet egy pár 30 év után is.Ha szeretitek egymást miért ne?!Drukkolok,hogy minél hamarabb összejöjjön a baba:) Bocsi,mit tanultál,hogy könnyen el tudtál vele helyezkedni?Tudom ez nem tartozik a kérdéshez.privibe is válaszolhatsz! 22/N 1,5 éves kisfiam van.E.
2011. dec. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha úgy érzed, ahogy azzal az emberrel élsz együtt, akitől gyereket szeretnél, akkor igen.Vállald be!
2011. dec. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!