Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért akar mindenki lebeszélni...

Miért akar mindenki lebeszélni a gyermekvállalásról?

Figyelt kérdés
Más is tapasztalt ilyet első baba tervezgetésénél?
2012. jan. 4. 15:55
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Amikor megmondtuk, hogy kisbabánk lesz sógornőmék egyből elkezdték (még azt se mondták, hogy jajj de jó vagy gratula) hogy majd megtudjátok mennyibe kerül, meg ha lázas meg ha sír meg blabla. Én csak mosolyogtam, és annyit mondtam igen, ez az élet rendje. Ha egy férfi és egy nő elgondolkodok azon, hogy kisbabát szeretnének akkor számításba kell venni hogy nem lesz könnyű, de csodálatos lesz. Én 23 éves vagyok a férjem 33 és most 21hetes kismami vagyok, anyósoméknál lakunk és nem érdekelt ki mit mondott mert nem neki kell vele fent lenni, kínlódni stb, hanem nekünk. Ne foglalkozz másokkal. Ha babát akartok csapjatok a lecsóba. :)
2012. jan. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Szerintem ne hallgass senkire, lehet irigységből mondják. Ha mindenki így állna hozzá, kihalna az emberiség. Szerintem a sok hátulütőt és a lemondást meg a fáradságot, fájdalmat, lazán kárpótolja az a szeretet, amit csak a gyermeke iránt érez az ember.
2012. jan. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
A fickó már egyáltalán nem fiatal, mire várjon, a kérdező meg már elég idős ahhoz, hogy belevágjon.
2012. jan. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Ne hallgass senkire! Csak magadra és a férjedre. Én 27 voltam mikor a lányom született, 29 mikor az ikerfiaim, 30 éves múltam, 3 éves a lányom, 17 hósak az ikrek. És boldog vagyok, nem is vágytam másra, sőt már alig várom hogy eltelljen egy kis idő, és jöhessen a következő baba (tervezünk még egyet, de csak kb másfél év múlva, mire minden meglévő oviba kerül )

Nekünk is mondták, sőt most is mondják hogy milyen sokba kerül, és fog majd még többe, de ez így van, én is tudom, te is tudod, stb. És igen, nem ér fel semmivel, mikor megölelnek. :-)

2012. jan. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat, és a biztatást, most nagyon rámfért :)

Mindketten vágyunk már rá, és természetesen nem számít mit mondanak mások, ez a mi döntésünk kell hogy legyen. Már egy ideje próbálkozunk is, de nem jön olyan könnyen mint reméltem, és ezért talán még rosszabb érzés hogy a család, barátok (akiknek egyébként van gyereke) nem állnak mellettünk, és megpróbálnak lebeszélni.

Mégegyszer köszönöm mindenkinek aki írt! Remélem hamarosan meglátogat a gólya, és belátják a kételkedők, hogy értebbek vagyunk mint azt gondolják rólunk :)

Sok boldogságot nektek!:)

2012. jan. 5. 10:22
 16/16 anonim ***** válasza:

Szerintem csak nem szabad(na) ennyire kisarkítani a dolgokat ezzel kapcsolatban senkinek, mert aki "lebeszél róla", az is erősen túloz, és az is, aki azt mondja, hogy számára "akkor kezdődött az élet". Ez utóbbi még igaz is olyan szempontból, hogy egy teljesen MÁS, ÚJ (a maga nehézségeivel és gyönyörűségével). De ez ember (- és talán gyerek-)függő is, hogy ki hogyan éli meg. Egy örök lázadó, bulizós típusú embernek tényleg nem igazán való, de "normális" értékrenddel valóban az élet része. Valamint még azzal egyetértek, hogy nem kell elkapkodni, de mint írtad, a Ti esetetekben erről nincs szó.

Én most 32 éves vagyok, előtte volt alkalmam "kiélni" magam (megtapasztalni sok mindent az élet minden területén), és olyan 26 éves koromban kezdtem először vágyat érezni egy gyerek iránt. De egy vetélés és egyéb nehézségek után csak 29 évesen sikerült újra baba, már szinte "remegtem" érte. Mégis villámcsapásként ért, hogy ez az egész bizony nem csak a rózsaszín álmokról szól... Olykor vannak pokolian nehéz időszakok, de az is igaz, hogy semmihez sem fogható az a szeretet, amit előhozott belőlem. És hogy megéri-e? Mi sem bizonyítja jobban, hogy most a 2,5 éves "kicsi Terminátorom" mellé várjuk a Kisöcsit!:)

Üdv, és minden jót! 34 hkm

2012. aug. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!