Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Merjek babát vállalni?

Merjek babát vállalni?

Figyelt kérdés

A problémám az, hogy az orvosom egészség ügyi okból szorgalmazza a teherbeesést. Nekem és a páromnak sem lenne ellenünkre a dolog (6 év együtt vagyunk, ő 28 én 25 éves), de várni akartunk még, mert most államvizsgázok, eddig csak diákmunkám volt, tehát gondolom nem kapnék semmilyen támogatást, mert nem volt még egy év munkaviszonyom (teljes állásban). A párom dolgozik (minimálbér), jelenleg kollégiumban lakunk (innen költözni kell, ha lesz baba).

Ha holnap kapnék állást (amire ugye semmi esély), akkor is egy évig kellene dolgoznom gondolom...

De a doki szerint, ha most nem látunk hozzá a baba projekthez, lehet, hogy soha nem lehet:(


Szerintetek?


2012. jan. 19. 12:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Igazából neked kell látni, hogy a kassza elbir e egy gyerkőcöt, de ha én lennék ilyen helyzetben, én tuti neki állnék, mert mi van, ha tényleg igaza van a dokinak, és nem lehet később baba? Bánnád az egészet. Biztos lenne segitségetek, szülők, nagyszülők..
2012. jan. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Hát nem sok támogatást kapnál, ha most vállalnál gyereket: 25000 a gyes, ami alanyi jogon jár és 12200 a családi pótlék.

Szerintem kérdezz meg más dokit is, hogy ez igaz-e amit mondott ez az orvos. Mert minimálbérből és ebből ha albérletet kell fizetnetek nem jöttök ki (már ha a szülők nem tudnak támogatni)

2012. jan. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Hát igen, nem is nagyon tudom, hogy mennyi pénzünk lenne. A szülők néha tudnának rá vigyázni, de anyagilag biztosan nem tudnak támogatni.

Igazán azt sem tudom mennyi kiadást jelent havonta egy baba.

És félek, hogy később sem kapnék munkát, ha a diploma után nem helyezkedek el a szakmámban.

Nem tudom mit csináljak.

2012. jan. 19. 13:13
 4/4 anonim ***** válasza:
én most semmiképpen sem vállalnék, főleg, hogy csak 25 éves vagy! mit mondott pontosan a doki? mi a bajod?
2012. jan. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!