Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Fizetés nélküli szabit nem...

Fizetés nélküli szabit nem adhatnak ki önkényesen, ugye? Fontos!

Figyelt kérdés

Munkaviszonyban álltam dec 30-ig egy céggel.2010.04-től gyeden, majd gyesen voltam.MÁr elváltunk egymástól közös megegyezéssel, viszont most derült ki, hogy a munkáltató fizetés nélküli szabinak írta le a gyed és gyes idejét. Ezért arra az időre nem lennék biztosított ugyebár.

Én nem igényeltem fizetés nélküli szabit a cégtől soha. Akkor ő önkényesen hogyan számolta el a gyed és gyes időmet fizetés nélküli szabadságként? Akkor ugye élhetek jogorvoslattal? Nagyon sürgős és fontos, mert addig amíg ez nem tisztázódik semmi ellátást nem kapok a munkaügyi hivataltól, és ugye a csekkek jönnek, hiteleket ki kell fizetni, és a gereket is ruháznom és etetnem kell. Köszönöm a válaszokat.


2012. febr. 10. 10:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Szia!


Én úgy tudom, hogy a gyes idejére fizetés nélküli szabit szoktak kiadni. A gyedről hirtelen most nem tudom, de a gyes idejére én is így voltam a munkahelyemen. És eddig semmi gondom nem származott belőle. Szerintem ez a rendje.

2012. febr. 10. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

A gyed idejére is fizetés nélküli szabit kell kérned. Ha valahol hibázott a cég, akkor ott, hogy nem kérte tőled az erre irányuló kérelmet. Egyben te is hibáztál, hogy nem kérelmezted a gyed idejére a fizetés nélküli szabadságot.

Természetesen biztosított voltál, hiszen a gyed és a gyes alatt is biztosított vagy.

2012. febr. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Elnézést, ezt a részt rosszul írtam. Valóban a gyessel nincsi s semmi gond, ez csak 3 hónap volt amúgy is.

A fő probléma az, hogy engem 2010.04.23-tól 2011.11.06-ig, tehát a gyed teljes idejére fizetés nélküli szabit adtak ki. Mert hogy én nem kértem, az biztos. Ezt ahogy utána olvasgattam, nem tehetik meg, mivel a fizu nélküli szabit csakis a munkavállaló kérelmezheti. De mivel ez áll a végelszámoló papíromon, így nem vagyok jogosult ellátásra. És a munkaügyes ügyintéző pedig munkajogászokat emleget, csak z a baj, hogy hiába kérdeztem konkrétumokat, nem mondott semmit rá. Én meg nem vagyok munkajogász.

2012. febr. 10. 10:46
 4/14 A kérdező kommentje:
2.: De kötelező a gyed alatt fizu nélküli szabin lenni? Hiszen ez alatt nem lennék munkaviszonyban. Ezt/ilyesmit olvastam a neten.
2012. febr. 10. 10:48
 5/14 anonim ***** válasza:
Igen. A tgyás leteltekor be kellett volna menned és kérned a gyed idejére a fizetés nélküli szabit. Az ellátás alapja a gyed, munkaviszonynak számít.
2012. febr. 10. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Ez nekem azért nem stimmel, mert ha végig fizetés nélküli szabin kellene lenni, akkor a 3 év itthon lét után honnan lesz szabim, amit ki tudok venni, ha visszamegyek dolgozni?

Tesóm 8 évig volt otthon (3 gyerekkel egymás után) és mielőtt felmondtak neki, ki vette a felgyűlt szabiját, ami majd 3 hónap volt. Ha fizetetlen szabin lett volna, akkor hogy jött neki össze ennyi?

2012. febr. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Akkor is így van. A gyedre pedig nem jár végig szabi, csak az első évre. Olvasgassátok a megfelelő jogszabályokat, ha nem hiszitek, amit itt válaszol az ember.
2012. febr. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
És akkor most én vagyok szarban, már bocs, vagy a munkáltatónak kell korrigálnia a papírokon?
2012. febr. 10. 11:04
 9/14 A kérdező kommentje:
Én olvasgatom közben a cikkeket, de már totál összezavarodtam. A gyerek is rajtam csüng, én már nem értek semmit.
2012. febr. 10. 11:07
 10/14 anonim ***** válasza:

"Gyedre akkor jogosult a biztosított szülő, ha a gyermekgondozási díj igénylését- a gyermeket szülő anya esetében- a szülést megelőzően két éven belül180 napon át biztosított volt, és a gyermek gondozása végett fizetés nélküli szabadságot vesz igénybe."


Tehát a gyed igénybevételének a feltétele a fiz.nélküli szabi.

2012. febr. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!