Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményed az abortuszról?

Mi a véleményed az abortuszról?

Figyelt kérdés
-
2012. febr. 17. 06:46
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
Ha meg nem adja örökbe a bébit, akkor örüljön neki, hogy nem vetette el :)
2012. febr. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
Igen, megtenném. Valószínű nyílt örökbefogadás lenne, tehát nem intézetbe adnám, vagy a kórházban hagynám. Van négy gyermekem és én már a fogantatástól úgy tekintettem rájuk, mint a gyermekeimre. Attól,hogy picik voltak számomra már akkor élő kis babák voltak. Tehát nem tudtam volna fájdalmat okozni nekik. Viszont ez én vagyok és nem mindenki ilyen. Van akinek jobb tudomást sem venni róla, vagy másképpen dönteni. Én már akkor erősen kötődtem a gyermekeimhez, amikor még csak sejtettem, hogy megfogantak. Nem terveztük minden gyermekünket, és volt aki nem jókor fogant. Mint írtam, nem vagyunk egyformák.
2012. febr. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
62%

Van amikor szükséges, van, amikor viszont elítélendő.

Szóval attól függ milyen helyzetben történik.


(Engem pl megerőszakoltak. Meg sem fordult a fejemben, hogy megtartsam a babát, aki mindig arra a szörnyű estére emlékeztetett volna. Ráadásul 16 éves voltam, szüleim alkoholisták. Nagymamám nyakára szültem volna... Én úgy érzem helyesen döntöttem akkor és azóta sem furdal lelkiismeret.)

2012. febr. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
10%
Én egyetértek vele, illetve azzal, hogy mindenki maga rendelkezik a teste fölött, tehát ha nem tudja vállalni, nem akarja (mint az előttem hozzászóló esete, ami a legextrémebb és legborzasztóbb), akkor ne szülje meg. Akárki akármit mond, az anyai ösztönök nem mindenkinél fognak beindulni. Édesapám 2. feleségének 2 gyereke is van, az elsőt nem akarta, végül megtartotta, és a csajszi egy totális katasztrófa lett...az anyjáról pedig lerítt, hogy nem szereti. Ráadásul a csajnak 2 abortusza is volt már azóta, és ő az a kategória, akinek szerintem akkor sem kéne szülnie, ha akarja a babát (kb első nap magára gyújtaná a lakást vagy elfeledkezne a gyerek etetéséről). Ő legalább felismerte ezt...
2012. febr. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
12%
Ha beteg a baba, vagy tinédzser az anyuka, akkor megértem. De olyan indokkal, hogy van már 2 gyerekem, nem akarok harmadikat, ez számomra elfogadhatatlan.
2012. febr. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
19%
csatlakozom azokhoz akik azt irják hogy bolond dolog, egyedül akkor "nézném jo szemmel" ha olyan lenne a betegség és még idöben észre veszik hogy nem késő elvetetni. de az is hogy fiatal az anyuka, az sem megoldás, akkor inkább szülje meg adjon életet neki és adja örökbe, hogy legyen egy esélye a picinek.
2012. febr. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
0%
Én ellene voltam mindig, vagyok és leszek, főleg most hogy láttam is élőben az abortuszt, ahogy egy pici emberkét darabokban szednek ki. Hát nagyon megviselt. Youtube-on megtalálja aki akarja. Aki ezután is mellett van, hát...
2012. febr. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:

Erről a szóról azok jutnak az eszembe,akik 1-1,5 éven belül többet is végeztetnek.

Abortusz ellenes vagyok,így azt gondolom,hogy olykor! egy szükséges rossz!


üdv: 3 lányos

2012. febr. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:
Szerintem gyilkosság, ellene vagyok. Magyarországon ötször ennyien laknánk, ha senkit nem öltek volna meg magzati korban.
2012. febr. 18. 08:05
 20/31 anonim ***** válasza:
79%
Mindenkinek szíve joga eldönteni, hogy miként tekint a magzatra, de Magyarországon a jelenlegi lakosságszámmal is hatalmas a munkanélküliség és a szegénység, mi lenne ötször ennyi emberrel?? ne csodálkozzon senki, ha sokan nem akarnak erre a világra szülni...Lehet mocskolódni, vagdalkozni emiatt, de igenis van, amikor felelőtlenség lenne. (isten ments hogy a kisebbségi kérdéssel huzakodjak elő, de ott nincs ennyi abortusz, szaporodnak is... azzal talán jól jár az ország?)
2012. febr. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!