Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményed az abortuszról?

Mi a véleményed az abortuszról?

Figyelt kérdés
-
2012. febr. 17. 06:46
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:

Tévedsz!

Nem láttad a tv-ben,nem tudom melyik csatornán volt egy az általad említett népcsoport táborát erősítő nő,aki 1,5 év alatt 3x volt abortuszon!! Van már neki egy gyereke. Az ilyennek tényleg nem kell hogy szaporodjon,de hogy ennyire fél vállról képes valaki venni az ilyet... Csak néztem ki a fejemből!

2012. febr. 18. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
Bizonyos csoportok nőtagjai közül néhányan szociális alapon évente többször megjelennek abortuszon. Mert hát nem telik tablettára, gumiba meg nem jó. Aztán két évenként gyerek lesz belőle, mert azt sem tudja mikor kellene menstruálnia és elkésik. Na azt a gyereket megtartja. Persze a terhessége veszélyeztetett, mert olyan elvékonyodott már a méhnyálkahártya, hogy csak a lélek tartja össze. A kórházba nem marad benn, hogy vigyázzanak rá és a babára, saját felelősségre pár nap után (ha elfogy a cigije) hazamegy. 28-30 hetesen megszületik a pici, aki szerencsés esetben egészséges, de ha nem akkor emelt családi jár rá, meg nagyobb korába bentlakásos iskola. Jó ez így csak egy példa, de sajnos van belőle bőven. Az abortuszt ma nem arra használják, amire való.
2012. febr. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
63%
Ebben teljesen igazatok van, nem is erre gondoltam konkrétan, csak arról beszéltem, hogy pl. az abortusz betiltása nem vezetne népességnövekedéshez, ahogy a kérdez mondta. Maximum megnövekedne az olyan esetek száma, mint a mostani várpalotai... És abban igazatok van, hogy manapság az abortuszt tekintik a utólagos fogamzásgátlásnak, és ez nagyon rossz! De adott esetben, ha valaki mindent megtett, hogy ne történjen baj (ez alatt nem azt értem, hogy a mindent megtétel = ne szexeljen), és mégis megtörtént, annak legyen egy kiskapuja. Én személy szerint is jobban támogatnám az örökbeadást, de én biztos hogy nem tenném meg. Ha már kihordom, megszülöm, meglátom, nem lennék képes eltaszítani magamtól! De ez csak az én véleményem
2012. febr. 18. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

Nekem nem kellene,hogy meglássam... Már amikor az első magzatmozgásokat érzi az ember,az uh-k... hát, nekem nem lenne szívem örökbe adni sem,nem hogy elvetetni!! -de ez én vagyok!

Volt már olyan terhességem,ami "nem kívántnak" indult,de akkor sem jutott eszembe,hogy abortuszra menjek! Sajnos ezek a terhességek spontán vetéléssel végződtek.


Én,törvényt írnék,hogy azoknak a nőknek,akik 2x abortuszt végeztetnek,rövid időn belül- mert olyan "poénnak" tartják, a 2. abortusz után kössék el a petevezetéküket! -persze,ez is pénzébe kerülne az államnak,de valahol véget kell vetni,az ilyen fajta értelmetlen gyilkosságoknak!

2012. febr. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
12%
Ez egy nőnek a teste fölötti önrendelkezési jog. Az, hogy életképes csecsemőt az utcára tesz és meghal, az gyilkosság. Az, hogy egy pl. hat hetes magzatot (ami megjegyzem, messze nem mozog, legalábbis nem érzed) elhajtat, erkölcsileg elítélhető, de mindenkinek joga van hozzá.
2012. febr. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

Nekem élőnek tűnik... Ez a baba 10 hetes.Az első UH-n ritkán készül felvétel. Nálunk ugye 12 hetes koráig engedik az abortuszt, ha nem egészségügyi okból végzik. Csak azok nézzék meg, akiknek nem volt még ab. mert azokat akik átestek rajta esetleg érzékenyen érintheti:

http://www.youtube.com/watch?v=RD_psnHOkbw&feature=related

Na és ilyen 12 hetesen, már 3D-ben is jobban látszik: http://www.youtube.com/watch?v=ad_DzxadkVI&feature=related

2012. febr. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

Csak tudjátok mit nem értek csajok? Annyian várnak babára akik szivesen örökbe fogadnának. És mégis éveket kell várniuk. Miért? Miért nem könnyitik meg ezt a lehetőséget. Hisz aki eddig eljut az biztosan nem egy olyan nő aki aztán megunja és "kiteszi" a gyereket, hanem szivvel lélekkel akarja és nincs más lehetősége. Ez itt a nagy kérdés. És az újszülöttek, pici babák, nekik is az lenne a legjobb hogy minél előbb szülőkhöz kerüljenek.

Bocs az offért, de talán ha mindez könnyebben menne akkor kevesebb lehetne az abortusz is.

2012. febr. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
27%

Azért nem adnak örökbe gyereket,mert gondold csak végig,megtudod terhes vagy,keserű szájízzel elgondolkodsz,hogy akkor elveteted,elbeszélgetnek veled,megnézed a "némasikolyt",elgondolkodsz,hogy azért még sem ölöd meg,mert él,kihordod,de kezdesz hozzászokni(mégis a tiéd,te szíved alatt növekszik,ott mocorog),megszülöd és meghallod a hangját!!!!na akkor aztán nagyon is feltámadnak benned az anyai ösztönök és nem adnád a világ kincséért sem azt a cseppnyi életet,mert Ő a legdrágább kincs!!!!!

Nem szoktam lenézni,megszólni azokat akik abortuszra mennek és meg is csináltatják,van rá okuk(persze nem azokról beszélek akik minden hónapba,hanem arról aki életében 1-2 alkalommal tette,mert nem volt más vállasztása),de viszont arra az anyára amelyik megszüli a gyermekét és képes azután lemondani róla,fúj nagyon megvetem,kutyába nem rúgnék úgy mint belé.MIféle elvetemült állat az amelyik saját vérét képes sorsára hagyni,más kezébe adni???Az a gyerek egyszer megnő,megtudja,hogy Ő csak egy örökbefogadott gyermek,és ha a legnagyobb szeretetbe,megértésbe,jólétbe is nött fel ,akkor is kiváncsi lesz majd az édesanyjára,hogy választ adjon neki,miért nem akarta őt,miért idegen embereknek adta?Egy életen keresztül a lelke sérült lesz emiatt.

Az meg már más téma,amikor alkalmatlan,alkoholista,drogos alja söpredék fecsináltatja magát,megszüli.Attól azonnal elvenni a gyereket!és az illetőt sterilizálni kell,hogy még egy gyermek életét ne rontsa el.

Remélem érthető voltam,hogy miért nem adják örökbe a gyermeküket azok akiknek nem kívánt terhességük van,főleg nem azok akiknek már van 1-2 csemetéjük,lelkileg ezerszer jobban megviseli,mint egy abortusz.

Sajnálni tudom azokat akiknek nem lehet gyerekük,meg van az oka annak is ,hogy miért nem lehetnek szülök.

2012. febr. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
Aki nem öli meg hanem megszüli és otthont keres a gyermekének, szerintem sokkal becsülendőbb. Talán azért mert felvállalja, hogy fájdalom árán is, de biztosítja a jövőjét. Ráadásul aki ezt meglépi, biztos, hogy szükségből teszi. A nyílt örökbefogadás éppen arról szól, hogy nem idegenek markába adja a gyermekét, hanem megnézheti hova, kikhez kerül. Ilyenkor nincsenek intézetben töltött évek és a nevelőszülőtől függően lehetőség van arra is , hogy időnként fényképet kaphasson a gyermekről ill. levélben elmesélik, hogy mi történik vele. Ez azoknak az asszonyoknak, akik valóban olyan helyzetben vannak, hogy nem tudnák felnevelni a gyermeküket, de megölni sem akarják egy nagyon jó megoldás. Azt meg, hogy a gyermek mit gondol erről, hagyjuk meg a gyermeknek. Ha jól nevelik, akkor nem fog gyűlölködni. Azok a gyerekek akik nevelőintézetben nevelkednek már másképpen élik meg ezt az egészet.
2012. febr. 19. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
87%

Én alapvetően nem ítéltem el soha az abortuszt, szükséges rossznak tartottam mindig is, de megvolt a véleményem arról, h hogy lehet vki annyira felelőtlen vagy butácska, h nem képes normálisan védekezni egy nemkívánt terhességgel szemben...egészen mostanáig.

1,5 hete ugyanis megtudtam, h a kislányom születése után 8 hónappal, most ismét terhes vagyok. :(

Még vissza sem tért rendesen a menstruációm szülés után, és azt gondoltuk a párommal, h a megszakításos módszer megfelelő lesz egyelőre.

10 napja mást sem teszek csak vívódom, és úgy néz ki, h az abortusz mellett döntünk. Az örökbeadás szóba sem jöhet, ha kihordanám, megszülném, képtelen lennék lemondani róla. Könnyű azzal vagdalózni, h mások gyerekre várnak, adja neki oda az, aki nem akart terhes lenni. Azért ne mondja már senki, h ugyanaz megválni egy néhány miliméteres embriótól mint egy 9 hónapig benned fejlődött majd világrahozott kis újszülöttől. ( Az esetemben egyébként pont a kihordással van a gond. A kislányommal pontosan a terhesség felétől feküdnöm kellett végig, heteket töltöttem kórházban. Pici babával nem merek ennek most újra nekivágni. )

Higgyétek el, néhány elvetemült, lelketlen nő kivételével, mindenkinek óriási dilemma meghozni egy ilyen döntést...

2012. febr. 21. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!