Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi a véleményetek az abortuszról?

Mi a véleményetek az abortuszról?

Figyelt kérdés

Két barátnőmmel beszélgettünk múltkor. az egyik épp attól parázott, hogy 5 napja késik neki, és igaz, hogy mindig van nála tartalékban egy teszt, de nem merné megcsinálni, mert mi van ha 2 vonalas... Szóval ebből kiindulva elkezdtünk dumálni, és eljutottunk az abortuszig. És a másik lény megjegyezte, hogy sok országban már forgalmazzák az abortusz tablettát is, és hogy milyen sz*r, hogy nálunk nem, pedig adott esetben mennyivel egyszerűbb lenne, mint a hülye műtét.

Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de engem mindig ledöbbent, amikor így hallok nőket beszélni az abortuszról. Mintha arról lenne szó, hogy bevesz egy fájdalomcsillapítót, mert fáj a feje.

Erre megkérdeztem, hogy komolyan képesek lennének-e elvetetni a magzatot, ha kiderülne, hogy teherbe estek. És lazán rávágták, hogy miért ne, simán. Mert hogy "miért? Inkább csesszem el az életem?". Amire csak annyit mondtam, hogy akinek nincs esze normálisan védekezni, az ne szexeljen. De most nem? Hogy képes valaki elvetetni a gyerekét? Felfordul a gyomrom. Én is csak 18 éves vagyok, egyetemre készülök, szeretnék karriert csinálni, de ha kiderülne, hogy neadjisten állapotos vagyok, biztos, hogy nem lennék képes kinyírni a bébit.


2010. szept. 18. 18:14
1 2 3 4 5
 1/48 A kérdező kommentje:
*3. sorban: nem lény, hanem lány:)
2010. szept. 18. 18:15
 2/48 anonim ***** válasza:
34%
Teljesen egyetértek veled! Soha nem tudnám megölni a babám!
2010. szept. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
36%

Bárki bármilyen indokkal végezteti is, AZ ABORTUSZ GYILKOSSÁG. Ahol pedig az anya a gyilkos és az áldozat, a megölt ember a gyereke, aki védekezni még nem tud, mert testileg nem képes még rá és az anyjától függ. Visszaélés a gyengébb helyzetével, döntés az élete felett, maximális önzés ("velem mi lesz?" és a gyerekkel mi lesz?), közönséges gyilkosság.

Hiába próbálják áltatni magukat, hogy gyereknek jobb így, mintha ilyen vagy olyan helyre került volna... jobb annak, akit megölnek? S kérdem én, jó a gyilkosnak? Figyelem! Attól még, hogy tagadja vki, még ember az embrió!

2010. szept. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
48%

Sziasztok.Én 18éves vagyok és 25hetes a kis pocaklakóm, imádom őt!És eszembe sem jutott elvetetni, bár nálunk védekezés mellett csúszott be, de meg se fordult a fejemben hogy vele elcseszném az életemet.

Biztosan nehezebb lesz, de megéri.

Megölni egy embriót???Undorító, gusztustalan dolog!

2010. szept. 18. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
40%
a gond az hogy sokan gondolkodnak úgy h nem védekezek max kikaparom magam ha terhes leszek. lsd Medvecky...
2010. szept. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
64%

Vannak alkalmak, mikor igenis jó, hogy van abortusz.

12 éves kislányt megerőszakol a nagypapája.... szerencsére nem lett terhes, de ha az lett volna, biztos az abortuszt mellett döntöttek volna a szülei.


/magamról beszélek sajnos/

2010. szept. 18. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
28%
Teljesen elítélem azt, aki az abortuszt választja!Ha teherbe esett, az nem véletlen!Tegyen mindenki a teherbeesés ellen, ha nem akar gyereket.Rengeteg nő évekig orvostól orvosig jár, mert kisbabát szeretne és nem jön össze, mások meg sorra vetetik el.Utálatos dolog.Tavasszal attól féltem 3hónap után, hogy nem lesz 2.baba, egyik ismerősöm akkor is abortuszra ment, mert nem akart 3.at.
2010. szept. 18. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim válasza:
40%
Undorító egy dolog én 19 éves vagyok és eszemde sem jutott hogy elvetesem most vagyunk 24 hetesek és nagyon örülök hogy így alakult.
2010. szept. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
35%
érfertőzés miatt ez teljesen más helyzet, mert a baba ha megszületne sem lenne egészséges.Sajnálom hogy veled ez történt!
2010. szept. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
31%

én is egyetértek veled.akkor már inkább adja örökbe ha annyira nem akarja.de én soha nem tudnám elvetetni vagy csak úgy eldobni magamtól a gyerkemet.

17L

2010. szept. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!