Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akarom ezt a babát, de mégis...

Akarom ezt a babát, de mégis meg kell ölnöm. Van rá esély, hogy a kis testét eltemethessem?

Figyelt kérdés

Teherbe estem, védekezés mellett. Nagyon vágyom gyerekre évek óta. Kicsi korom óta arra készültem hogy egy nap anya leszek, most mégsem tarthatom meg a babám.

De olvastam itt a fórumon, hogy úgy dobják ki őket, mint a szemetet. Én ezt nem szeretném. El szeretném temetni, mint a gyermekemet. Azt hiszem könnyebben viselném a gyászt. Van erre lehetőség?


2012. jún. 6. 21:53
1 2 3 4 5
 41/49 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat. Még azoknak is, akik rossz véleménnyel vannak rólam. Nekem is rossz véleményem van magamról, szóval megértem. Tényleg mi lehet rosszabb annál, ha egy anya hagyja, hogy a gyermekét darabokra szedjék és kidobják a szemétre. Én sem szeretném ezt.

Örökbe nem adhatom, nem tudnám megtenni. Ha már megszülném, nem tudnám másnak adni.

Nem érzem, hogy kurvä lennék. 22 éves vagyok, iskolába járok, jövőre fogok végezni. Sokszor estig vagyok suliban, gyakorlatra járok, emellett mindent megcsinálok otthon, napi szinten főzök, takarítok, rendben tartok mindent. Sajnos dolgozni már nincs időm mellette. És nem vásárolgatással, bulizással múlatom az időt. Nyaranta szoktam vállalni diákmunkát, de amit ott keresek, az kevés a tandíjra. Megélhetésre, albérletre pedig végképp nem lenne elég.

Kollégiumi szállásra sincs lehetőségem, mert hülye fejjel ott hagytam a kollégiumot amikor a páromhoz költöztem. A babával pedig szóba sem jöhetne, hogy mehessek. Dolgozni nem tudnék egy csecsemő mellett. Nem a pénzéért vagyok a párommal, soha nem amiatt voltam, de ha elvárja, hogy én otthon lássam el a feladataim, ő pedig előteremti az anyagiakat, akkor miért ne fogadjam el? Házasok is vannak, ahol a nő háztartást vezet, a férfi pedig dolgozik. Akkor ők is mind kurväk? És valóban nem szeretem, de ez sem volt mindig így. Az elején nagyon is szerettem, és sokszor még most is azt érzem, hogy nem olyan rossz ember ő. De ha veled is úgy bánnának mint velem, lehet te is máshogy éreznél.

2012. jún. 8. 09:23
 42/49 anonim ***** válasza:
0%

Azért ne példálózzál férj és feleséggel és az ő helyzetükre. Háztartásbeli-kereső.

1. mert nagyon kevesen élnek így,

2. mert neked soha nem lesz ez a pasi a férjed

3. mert a férj nagy általánosságban nem akarja kirúgni a feleségéből a gyereket.

Sajnos bevallod vagy sem, kitartott vagy.

És még mindig nem fogadom el, hogy nem tudsz iskola mellett dolgozni.

2012. jún. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 anonim ***** válasza:

A párod a folyamatos lelki terrorral elhitette veled, hogy semmit nem tudsz megcsinálni nélküle önállóan.

A függés ( nem is annyira anyagi, hanem lelki)hosszú idő alatt alakult ki, és nem azt mondom hogy egyetértek veled, de megértelek.

Aki nem volt még hasonló helyzetben, az nem tudja elképzelni, milyen nehéz kilépni egy ilyen kapcsolatból. Az ember teljesen elveszíti a realitásérzékét, és nem igazán tudja megkülönböztetni a jót a rossztól. Ahogy a párodat mentegeted a sok durvaság ellenére, az nagyon árulkodó ( kicsit olyan ez, mint a stockholm szindróma).


Ebből már csak külső segítséggel tudsz kilépni, tehát MUSZÁJ vagy a szüleiddel felvenni a kapcsolatot, vagy pszichológushoz kell fordulnod.

Vagy van esetleg olyan barátod/barátnőd, aki közel áll hozzád? Testvéred nincs?


A babával kapcsolatban osztom azoknak a véleményét, akik azt mondják hogy az abortusz csak a végső megoldás legyen.

A mostani lelkiállapotodban lehet hogy nem látsz más megoldást, de később ( ha már nem leszel együtt ezzel az emberrel) amikor másképp látod majd a dolgokat, számolnod kell azzal is, hogy mélységesen, jóvátehetetlenül meg fogod bánni ha most rossz döntést hozol.

2012. jún. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 A kérdező kommentje:

Utolsóelőttinek:

Az hogy nem vagyunk hivatalosan házasok, vagy hogy nem is leszünk, részletkérdés. Együtt élünk, én vezetem a háztartást. Miért lenne ez más, ha lenne egy darab aláírt papírunk? Akkor is ugyanennyi időmet venné el meg most is.

Hogy kevesen élnek így, az az ő dolguk. Mi így élünk. De gondolom az említett többség nem este 7kor (vagy annál később) ér haza és kezd neki főzni másnapra. Így is van, hogy este 11kor fekszem le, mire mindennel végzek. Reggel 6kor pedig kelek. Szerinted mikorra ütemezzem a munkát? Vagy úgy gondoltad hogy alvás helyett, mert nekem arra úgysincs szükségem?

Komolyan, néha nem értem az embereket. Az fáj neked, hogy azért cserébe, hogy minden háztartási terhet leveszek a válláról, kapok enni?

És ha megtartanám a babát akkor is menjek dolgozni a gyerekkel? Vagy akkor már megérdemlem majd a kaját? Nem értem a gondolkodásod.

Tudod, amikor hozzád hasonló emberekkel találkozom (hála az égnek ritkán fordul elő) akkor kezdem értékelni a páromat minden negatív tulajdonsága ellenére. Ő legalább elfogad, ahogy vagyok, törődik velem. Soha nem veti a szememre, hogy mit kapok tőle és értékeli, amit én teszek meg érte. És a hozzád hasonlók döbbentenek rá, hogy bármilyen rossz most vele, még mindig ő a legjobb, amit kaphattam.

2012. jún. 8. 12:59
 45/49 anonim ***** válasza:

"ha veled is úgy bánnának mint velem"


Nem,velem biztosan nem bánhatna senki úgy mint veled...

2012. jún. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 anonim ***** válasza:

Na azért ne legyen már eltartottnak kikiáltva, mert tanul, ezek szerint nappalin, háztartás vezet, a párja pedig pénzt keres, és ebből élnek. Ha a babával marad otthon valaki és mondjuk nem jogosult csak gyesre, ami ugye kb éhen halni elég, akkor az a nő, anya is eltartott? Nekem két gyerekem van, gyeden vagyok, ami hamarosan lejár. Több ok miatt úgy döntöttünk, hogy maradok gyesen, ami lényegesen kevesebb lesz mint a gyedem. Ezért cserébe, a gyerekek körüli tennivalókat, a bevásárlást, a házimunkát én végzem, ha kell én viszem a gyereket orvoshoz, ruhát venni...stb. De ha dolgoznék, bizony megosztanánk ezeket a párommal, pedig ő akkor se tudna kevesebb időt munkával tölteni, de még plusz terhei is lennének. Így ugyan ő keresi a pénzt, de cserébe itthon játszania kell, ha akar a gyerekekkel, és leülni a főtt étel elé.

Akkor mondhatnánk hogy eltartják, hogy kitartott, ha csak annyi lenne a dolga (elnézést) hogy szétrakja a lábát, mikor a párja kéri. De itt ugye nem erről van szó!

2012. jún. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 anonim ***** válasza:

Ha a párod értékelne Téged, akkor nem bánna így veled és nem tartana lelki terror alatt.

Ha szeretne és törődne veled, nem engedné, hogy elvetesd a gyereketeket. Mindenben támogatna, hogy meg tudjátok tartani.

Igen. láthatod, hogy mennyire foglalkozik veled, de boldog vagy??? Mert itt mindenki úgy látja, hogy nem vagy az. Fiatal vagy és már lemondasz a boldogságról???

2012. jún. 8. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 anonim ***** válasza:

Igazad van, ő az isten. Akkor vagy menj abortuszra vagy hagyd, hogy kirúgja belőled, ahogy írtad az elején.

Én is örülök, hogy ilyen buta emberrel ritkán találkozom.

2012. jún. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 anonim ***** válasza:
Ja olykor megüt,de igazad van,ő hozzánk képest egy rendes ember...
2012. jún. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!