Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tudom fülén jön ki a neves...

Tudom fülén jön ki a neves kérdés mindenkinek, de mi ez a hülyeség hogy ÉN TALÁLTAM KI előbb? Egy ritka de bejegyzett névről van szó.

Figyelt kérdés

Kinéztünk egy nevet a lányunknak, ritka is valóban, nem ismerek ilyen nevűt. Beszélgettünk sógornőmmel még mikor terhesek voltunk, én még az elején jártam ő már középidős volt. Említettem ezt a nevet, helyeselt milyen jó. Eszembe se jutott hogy ebből ekkora ügy lesz. Persze ők megváltoztatták az utolsó pillanatban a nevüket erre az általunk kinézett névre, már megszült el is nevezték úgy a kislányt. Én nemsoká szülök és azzal meg y téma most anyósomnak is visszamondta hogy Ő TALÁLTA KI AZT A NEVET és milyen hülyén fog kijönni ha egy családban két ugyanolyan nevű lány van ráadásul ez a ritka név. És amúgy is kis településen élünk és ne nevezzem el ugyanúgy mint ő.

Nekem az a név tetszik, érzem hogy az kell nekem és kész.

Mi ez hogy ő találta ki? Nem ő találta ki mert benne van a névjegyzékben. Most én hunyászkodjak meg és válasszak mást mert merészeltem pár hónappal később terhes lenni? Amúgy meg nem vagyok egy harcos típus utálok haragban lenni is de ő az én babám és én akarok nevet választani neki.

A név a Délia. Nem érdekes a kérdésem szempontjából hogy másnak tetszik e csak gondoltam leírom.


2012. júl. 31. 12:30
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
Tudom, neked a Délia a nyerő, de ajánlom a Heléna nevet, nálunk bejött :)
2012. júl. 31. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:

Mosolygok én meg neki nem álltam vitázni nyilván pár hete szült friss babás anyukával meg amúgy se stílusom...de marha izgi lesz hónapokig hallgatni hogy ugye nem úgy nevezzük el mi is ( anyósomék oldaláról) meg utána is majd évekig évtizedekig magyarázni mikor melyikükre gondolunk, persze lehet kitalálnak ők vagy mi addigra valami becenevet vagy a fene tudja...de roppantul idegesítő az egész.

Főleg mert oké én lenyelem a békát hogy "lenyúlta" előlem, bár én nem veszem így mert tényleg BÁRKI választhatja ugyanazt a nevet, nincs levédetve- de hogy még én vagyok a .ar ..emét mert azt merem adni amit ő...és ezt hallom vissza na ez a gáz.

2012. júl. 31. 13:08
 13/32 anonim ***** válasza:
100%
Biztos,hogy elnevezném így a lányomat.Tennék rájuk magasról,és Délia lenne a kislányom neve.Már csak azért is,mert ilyen bunkók.Kitalálnak valami becenevet,és kész....
2012. júl. 31. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 2 hónap különbséggel lett Dániel mindkét baba a tesómmal. Külön-külön jutottunk ehhez a névhez. Ő Danci, a miénk Danus. A szomszédban laknak.

Mondjuk nálunk nem volt sértődés, tényleg egymástól függetlenül akartuk.

2012. júl. 31. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
Régen nekem is a kedvenc neveim közé tartozott a Délia név, nem vagyok babonás de mikor láttam az Omen című filmeket letettem erről a névről:)
2012. júl. 31. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
ugyanaz a vezetéknév?
2012. júl. 31. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:
Igen ugyanaz, mivel a férjem bátyja a másik család. Nem tudom mi az a film, de köszi most már akkor tudom mit nem fogok megnézni:)) Mert én viszont babonás vagyok de rosszat nem szeretnék olvasni-látni stb. erről a névről. Épp ezért is esik nehezemre lemondani róla ( a névről) mert annyira ez érzem jónak.
2012. júl. 31. 13:38
 18/32 anonim ***** válasza:
100%
szerintem mondj le róla keress egy szép ritka nevet.szerintem sógornőd gutaütést fog kapni.Biztos fog már annyira tetszeni neki a Délia sőt lehet hogy Eszterezni fogja a lányát.Szerintem ebben leli örömét hogy neked keresztbe tett és látja hogy idegesít.Legyél kreatív keress egy szép nevet biztos elsápad majd ha közlöd vele hogy találtál egy másik nevet ami sokkal jobban tetszik neked.
2012. júl. 31. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
100%

Sógornőd had röhögjön,ha már ilyen tuskó volt,Te meg keress másik,milliószor szebb nevet,aztán had irigykedjen a kedves sógornő!!! :-P

Én ezt tenném! Biztos vagyok abban,hogy nem ez az egyetlen név,ami a "terítéken" lehet!


A mi lányunk Anasztázia Izabella-amiből becenévnek összehoztunk egy Aniza-t,amit az országban csak Ő visel így!!! :-) Bár mind a két név megszokott,de az Anasztáziából nincs sok kicsiny hazánkban,az Aniza becenevet meg aztán senki a Földön nem adta még a gyerekének :-)


Hogy pofára ejtsétek Sógornőtöket,milliószor szebb,különlegesebb nevet válasszatok!!! Ezzel nem lesz veszekedés,de Ti is elégedettek lesztek!!! :-)


Könnyű szülést és egészséges kisbabát!! :-)


Üdv: Nagycsaládos

2012. júl. 31. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, már lenyugodtam amúgy. Előbb beszéltem a férjemmel és ahogy beszélgettünk, a lányunkra terelődött a szó hogy hogy van vagy valami ilyesmi és úgy szólította hogy Lia úgyhogy lehet hogy keresek valami Lia végződésű másik nevet, vagy csak simán Liát adunk (bár elég rövid a vezetéknév is).

De az tuti hogy nem mondjuk el amíg csak meg nem születik.

2012. júl. 31. 15:11
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!