Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tudom fülén jön ki a neves...

Tudom fülén jön ki a neves kérdés mindenkinek, de mi ez a hülyeség hogy ÉN TALÁLTAM KI előbb? Egy ritka de bejegyzett névről van szó.

Figyelt kérdés

Kinéztünk egy nevet a lányunknak, ritka is valóban, nem ismerek ilyen nevűt. Beszélgettünk sógornőmmel még mikor terhesek voltunk, én még az elején jártam ő már középidős volt. Említettem ezt a nevet, helyeselt milyen jó. Eszembe se jutott hogy ebből ekkora ügy lesz. Persze ők megváltoztatták az utolsó pillanatban a nevüket erre az általunk kinézett névre, már megszült el is nevezték úgy a kislányt. Én nemsoká szülök és azzal meg y téma most anyósomnak is visszamondta hogy Ő TALÁLTA KI AZT A NEVET és milyen hülyén fog kijönni ha egy családban két ugyanolyan nevű lány van ráadásul ez a ritka név. És amúgy is kis településen élünk és ne nevezzem el ugyanúgy mint ő.

Nekem az a név tetszik, érzem hogy az kell nekem és kész.

Mi ez hogy ő találta ki? Nem ő találta ki mert benne van a névjegyzékben. Most én hunyászkodjak meg és válasszak mást mert merészeltem pár hónappal később terhes lenni? Amúgy meg nem vagyok egy harcos típus utálok haragban lenni is de ő az én babám és én akarok nevet választani neki.

A név a Délia. Nem érdekes a kérdésem szempontjából hogy másnak tetszik e csak gondoltam leírom.


2012. júl. 31. 12:30
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
Nekem az Amélia az egyik kedvenc nevem, olyan elegáns, mégis kicsit bohókás a hangzása. A következő babánál pedig ők tudják meg utoljára a nevet, majd ha hozzátok haza a kórházból... Bár lehet, hogy én gyerekes vagyok, de ezek után nem ápolnék vele bizalmas viszonyt.
2012. júl. 31. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 A kérdező kommentje:

Hát én is ezt érzem/éreztem hogy én hülye még jóban akartam lenni vele mondván egyszerre babázunk stb. De úgy érzem, állandóan alám fog tenni...

még gonoszul eszembe is jutott hogy utolsó pillanatig azt fogom mondani neki hogy Délia lesz hagy egye a fene...de aztán arra jutottam hogy nem érdekel...

2012. júl. 31. 15:19
 23/32 anonim ***** válasza:
Én sem láttam az Omen-t de én ajánlanám a sógornődnek, hogy nézze meg. Ha már ilyen gonosz volt Veled...
2012. júl. 31. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:

Én is ezzel a problémával küzdök, de nálam azért kicsit szerencsésebb a helyzet. Én jóba vagyok a sógornőmmel, és tudom, hogy neki is gyerekkori kedvenc az a lánynév, ami nekem. Ettől függetlenül azért bánt, hogy neki fog hamarabb megszületni a pici, és úgy fogja kivenni magát, mintha róla koppintottam volna.


A te sógornőd pedig hihetetlenül bunkó. Én is beajánlanám neki az Oment. ;)

Ha már így alakult, mérlegeljetek: képes lennél lemondani a Déliáról? Mert nekem mondjuk nem volna szívem senki kedvéért sutba dobni a favoritomat. Éppen ezért nálunk két XY is lesz a családban - nem érdekel, hogy ki mit mond.

Azonban ha készen állsz a kompromisszumra, akkor tényleg lehet akár egyszerűen Lia is, de a Kordélia szerintem gyönyörű választás lenne. Délia, és mégsem az. :) Ráadásul jól becézhető.


Sok egészséget és boldogságot a babához, és kitartás! A sógornőt pedig hagyd a csudába.

2012. júl. 31. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:

Aurélia, Kornélia...ezeknél tartunk hát nem az igazi de ízlelgetem.

A Kordéliáról az a bajom hogy a kordé jut eszembe.

2012. júl. 31. 18:41
 26/32 anonim ***** válasza:

Kiírogattam a táblázatokból a -lia végűeket. Van köztük egész jó is azért:


Júlia, Emília, Amélia, Amália, Kornélia, Kordélia, Natália, Odília, Otília, Pompília :), Rozália, Abélia, Adéélia, Cecília, Célia, Kamélia, Vaszília, Vitália, Zília,

2012. júl. 31. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
Engem Adelnak hivnak, par ismerosom Lia-nak becez.
2012. aug. 1. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:
az Adélia se rossz bár e re végződik a vezetéknév és kicsit olyan "nekiugrós" . A gond az hogy itt gondolkozunk meg ízlelgetjük de reggel ébredéskor első gondolatom az volt hogy szia kislányom Délia... na..
2012. aug. 1. 08:22
 29/32 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nyugodtan hívhatnád Déliának. Legfeljebb máshogy becézitek majd őket, ahogy az egyik válaszadó is írta. Ha te Déliaként gondolsz a kislányodra, akkor az a jó név. Azt mondtad, hogy amúgy is szívesen becéznéd Liának, akkor szerintem jó ötlet, hogyha Délia lesz a neve és Liának becézed. Lehet, hogy most nagyon leegyszerűsítem a dolgokat, de kívülállóként pont ilyen egyszerűnek látom.

Minden csoda 3 napig tart, majd lenyugszik a család és a sógornőd is, azzal szerintem nem kell foglalkoznod. Megmondod a kérdezősködő rokonoknak, hogy teljesen egymástól függetlenül választottátok ezt a nevet, már azelőtt kitaláltátok a férjeddel, hogy a sógornőd szült volna, neked is meglepetés volt, hogy ugyanazt a nevet adta. Ennyi, és akkor nem mártod be őt sem, mert az utálkozás senkire nem vet jó fényt...

2012. aug. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

szerintem meg kicseszés a gyerekekkel, hogy unokatestvérek, és pontosan ugyanúgy hívják őket, ráadásul közel egykorúak, talán pár hónap különbséggel születtek.

írtad, hogy egy településen laktok, talán falun... nagy valószínűséggel még osztálytársak is lesznek... hát... nem lennék egyik lány helyében sem, biztos utálnám ezt a helyzetet.

én nem lennék annyira önző, hogy csak a saját szempontjaimat nézném. ebben az estben sokkal fontosabb a gyerekem érdeke!

2012. aug. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!