Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kinek mennyi az ideális...

Kinek mennyi az ideális korkülönbség a gyerekek között?

Figyelt kérdés

Ameddig nem volt gyerekem, úgy gondoltam, hogy az én gyerekeim között bizony nem lesz nagy korkülönbség max. 1-2év. Én is elég késői gyerek vagyok(két bátyám van az egyik 9, a másik 10évvel idősebb tőlem). Viszont most hogy a lányom már nemsokára 1 éves lesz, úgy érzem várnom kell még a második babával.

Számotokra mennyi az ideális korkülönbség?


2012. szept. 22. 17:00
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
nincs jó idöpont nekem van kis különbség és nagykülönbség is 2 fiam között csak 1,5év különbség van ,illetve a kislányom és a kisebik fiu között 6 év van .kétt fiu eltudd mosmár játszani egymásal ,kicsivel is szépen eljátszanak ,de van amikor kicsit ki kell hozni mert kétt fiu egyedül szeretne játszani vagy tanulnak.
2012. szept. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:
nekem van 2 testvérem és az egyik között 13 a másik között 16 év van... és én most 14 vagyok de az nem fontos..
2012. szept. 28. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Mielott belevagtam volna a gyerekvallalasba, ugy gondoltam, 2, max 3 ev lesz majd a ketto kozott. Aztan jott az orokmozgo forgoszel lanyom. Na meg az eletkorulmenyek. Lecsusztunk eloszor a 2 ev korkulonbsegrol, es jelenleg epp most csuszunk le a 3 evrol. De egyre jobban azt gondolom, hogy jol is van ez igy. A lanyom lassan stabilan szobatiszta, lassan kepes apro dolgokban onellato lenni, egyedul ellenni rovidebb idore. Ahogy az egyik valaszado irta, nehezen szanta ra magat a dologra, miutan a gyerek kinott a pelusbol...valahogy en is igy erzek. Felek, ha meg sokat varok, nehezen fogom ravenni magam. Vegre talaltam allando melot, egyre jobban meg tudom ertetni magam a lanyommal, egyre nyilik ki a kis ertelme. Most belegondolok, hogy lesz meg egy es kezdhetem elorol az egeszet...ahogy irtak elottem, lehet nem vagok bele akkora lelkesedessel:D Ezert ugy gondolom, hogy varok meg vele, hatha nalunk is az lesz, amit egy valaszolo irt, hogy 4 ev utan ujra lelkesedtek az otletert. Habar remelem, ez honapok mulva megtortenik, mert 5 evet en mar soknak gondolok, ahogy nagyon frappansan fogalmazott egyik valaszolo, vannak, akik szinte egykoruak a tesoikkal, es ok jol eljatszanak altalaban, es vannak, akik kozott nagy a korkulonbseg, azok mindketten egykek.

Speciel mind a kettovel kapcsolatban szemelyes tapasztalatom van, es rajottem, hogy a ketto kozott kell vallalni gyereket. Ha mondhatjuk ugy, 3-an egy alombol valok vagyunk, kozos anya es apa 2 tesommal. 2 ev van mindharmunk kozott es azt kell, hogy mondjam sajnos, nem voltunk jo testverek. Allandoan martuk egymast, persze a szuleinket igy nem nyuztuk, programokat konnyebb volt nekik felallitani, viszont teptuk egymast, mert egyikunk sem akart engedni a 48-bol. En voltam a kozepso egyebkent. Aztan szuleim elvaltak es apunal maradtunk mindharman. Apu 10 eves koromban talalt maganak uj part. 11 voltam, mikor megszuletett a hugom. Rengeteget tudtam segiteni, rengeteget foglalkoztam hugommal. (Egyebkent vele van tesoim kozul a legjobb kapcsolatom) Viszont egy 11 eves lany nem biztos, hogy allandoan a kishugara akar vigyazni. Mire ertelemsen lehetett vele jatszani, en kinottem a jatekbol es a pasik erdekeltek inkabb jobban. Most, hogy mar majdnem o is felnott no, tok jol eldumalunk ujra. A tesomnak 2 lanya van, egyik most 11, masik 4. A koztuk levo korkulonbseg is tul sok.

Ezekbol a tapasztalatokbol kiindulva, azt mondom, hogy az idealis korkulonbseg, amikor az elonyok es a hatranyok korulbelul kiegyensulyozodnak, az a 3-5 ev kulonbseg a ket gyerek kozott. Ilyenkor meg egyutt nonek fel, viszont nincs az, hogy mind a ketto kicsi es 2-t kell pelenkazni egyszerre, ha az egyik nem kel fel este, akkor a masik, 3-5 eves nagytesonak mar van annyi turelme, ertelme es ugyessege, hogy kivarja a sorat, megertse, hogy a teso meg kicsi, es el tudja magat latni aprobb dolgokban. (Ha mondjuk mind a ketto uvolt, mert ehes, a nagyobbnak el lehet magyarazni, hogy mindjart, csak a kicsinek adok elobb, vagy a nagyobb kozben megkapja az etelt, akkor mar ora nem kell annyira odafigyelni, kepes onalloan enni.)

Gyengebb idegzetueknek, turelmetlenebb tipusu embereknek semmikeppen nem ajanlom a kis korkulonbseget. En is turelmetlenebb tipus vagyok, ingerlekeny. Remelem nalunk osszejon a 3.5-4 ev korkulonbseg.

2012. nov. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!