Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az eszem megáll, miért olyan...

Az eszem megáll, miért olyan nagy dolog 3. gyermeket is vállalni?

Figyelt kérdés
Habár nem mostanra kicsit későbbre de eleve terveztük a 3. babót és olyan fura,hisz hallom innen-onnan hogy jó merész jó bevállalta...miért ne vállalnám ha stabil kapcsolatban illetve házasságban élek ,férjem külföldön dolgozik ,így anyagiak is rendeződni látszanak és én nem a mamának és az utcának szülöm őket mit akik "megszólnak" hanem azért mert szeretem őket hiába sok a kihívás a harc egy gyereknevelésben,3 gyerek még nem olyan nagy bűn!!!ne vegyenek már azokkal egy kalap alá akik a pénzért meg a nagycsaládi kedvezményekért szül mert nem ezért!!!olyan buta emberek élnek és irígykednek ...
2012. okt. 7. 21:37
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
37%
Sajnállak, ha nem látod, mi az értelme a válaszomnak.
2012. okt. 7. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
51%

Mellesleg elég agresszív stílusban írsz, arrogáns is vagy, te voltál rá kíváncsi, hogy miért mondják ezt neked az emberek, én csak megírtam a véleményem, hogy szerintem erre gondolnak.

Nem írtam neked semmi bántót.

Remélem a gyerekeiddel türelmesebb vagy. Pláne, hogy jön a harmadik, nem kéne mindenen felkapnod a vizet, mert ha már most ilyen vagy, mi lesz, ha megszületik?

2012. okt. 7. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
61%

Ez a "hajaj, az még odébb van" hozzáállás sok probléma forrása lehet, többek között ezért is lehet, hogy nem rajonganak sokan az ötletért. Miért gondolod, hogy irigykednek azok, akik nem értenek veletek egyet? Aki nem meddő, simán szülhet akármennyi gyereket, ezért nem hiszem, hogy bárki is irigykedne. Nagy divat lett irigykedésre fogni azt, ha valaki nem ért egyet valamivel.

Mi nem tudhatjuk milyen körülmények között éltek, milyenek vagytok, a kommentjeidből ítélve kicsit gyerekesnek, komolytalannak és felelőtlennek tűnsz, talán tényleg ilyen is vagy, és ezért csodálkoznak el mások, hogy bevállaltok három gyereket. Persze lehet, hogy tévedek.

Én nem mernék 3 gyereket vállalni, vagy ha mégis, akkor nagy korkülönbséggel. Egy 7 hónapos fiam van, és tapasztalom, hogy mennyi időmet, energiámat leköti, ha rendesen foglalkozom vele. Más sok gyerekes családoknál azt látom, hogy nincs elég idő/energia/pénz a gyerekekre egyenként, és ezt az egész család megsínyli.

Persze lehetnek kivételek, lehet, hogy ti is azok vagytok, csak eddig nekem a stílusodból nem ez jött le.

2012. okt. 7. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
...ne megtaláltak már a nagyeszűek is!!!
2012. okt. 8. 07:49
 15/27 anonim ***** válasza:
100%
Amíg kicsik nem gond, a kamaszkor a legnehezebb, anyagilag és lelkileg is. akkor igénylik a legnagyobb odafigyelést, törődést. Iszonyat érzékenyek, bármennyire figyelsz, mindig úgy érzik, a másik kap többet, a másikat szereted jobban. Nekünk lányaink vannak, mióta nagyok lettek, iszonyat megnövekedett a víz és áramszámla, ruhákra rengeteget kell költeni, sulira is, épp a harmadik szalagavató előtt állunk idén. Akkor még a táborok, tanfolyamok, sport, stb költségei sem kevesek. Hazajön a gyerek, hogy az osztály megy Angliába, nem mondhatom azt, hogy te nem mehetsz, vagyis mondhatom, de akkor bűntudatom van. Tavaly az egyik sikeresen jogsit szerzett, de a másiknak már azt mondtuk, várjon legalább egy évet, mert nem győzzük anyagilag. Nem érzem könnyűnek, de persze ugyanúgy megszülném őket mai fejjel is.
2012. okt. 8. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
63%

Tesómnak is 3 gyereke van.

9, 8 és 4,5 évesek. A két nagyobbik után vágyott még egy picire. Jól éltek, saját vállalkozás, saját nagy ház, 2 autó, szeretet a férjjel, senkitől nem kértek soha semmit, a házat is saját erőből építették. Az anyósa tiszta zizi volt, hogy minek a 3. gyerek stb, meg én is ki volta akadva, de én tényleg csak irigységből. :( Nekem még nem volt egy sem, neki meg már a 3.! Aztán megszületett az aprólék is és mindenki oda volt tőle, szinte meghálálta, hogy annyira akarták őt még. :) Most egy picit nehezebben megy a vállalkozásuk, az egyik kocsit már eladták, de a gyerekeken ez ne látszik. Mindent megkapnak, ami kell, úszni, táncolni, színházba járnak, és nagyon szépen élnek!

Én azt mondom, senkinek semmi köze hozzá, hogy ki hogy él, nem mi hordjuk a terheiket, nem nekünk kell agyalni, mi kerül holnap az asztalra, mi lesz 15 év múlva!

Akinek csak 1 vagy 2 gyereke van, ott nem halhat meg az egyik szülő? Ott nem üthet be a krach? Ha ti tudjátok, hogy vállalhattok 3 gyereket, ne törődjetek senkivel, a ti dolgotok! Legközelebb meg ha irigyekre találsz, mond nekik, hogy nincs már kedved dolgozni és a nagyon magas összeggel járó hivatásos anyaságra hajtasz! :D

Én csak 2 gyereket szeretnék, eddig egyet már teljesítettünk a kvótából! :DDD

2012. okt. 8. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
60%

Semmi baj azzal, hogy valaki 3 vagy akár több gyereked vállal.


De amilyen bunkó, arrogáns vagy, nem csodálom hogy megszólnak. Ez a "csak nekem lehet igazam, mindenki más hülye" hozzáállás elég taszító.

2012. okt. 8. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:

15-ö0 válaszoló:Végre!!!Egy tapasztalatból író anyuka,nagyon köszi aranyos vagy hogy írtál és ezzel meg is nyugtattál:))hisz valahol csak sok a kérdés bennem..de ez természetes gondolom,biztos lesz sok bökkenő a gyereknevelésemben de ahogy bírjuk majd próbáljuk megtalálni az "arany középutat":))

16-os válaszoló:imádtam a hozzászólásod,na ja így kell ezt felfogni a sok irígykedőre ezzel kellene reagálnom de hidd el enélkül is ezt hiszik:(na de kit érdekelnek nekik ennyi jutott...

utolsó válaszoló:arrogáns??miért is?mert van véleményem és ki is nyilvánítom hát igen nem vagyok egy képmutató ami a szívemen az a számon de ezt nem bánom hidd el,és az okoskodásodra meg annyit hogy nem nekem mondta az illető hanem az egyik ismerősömtől tudta meg és ezt reagálta.

2012. okt. 8. 10:01
 19/27 anonim ***** válasza:
83%

Ahhhh kedves kerdezo ezen ne aggodj. Ha megtehetitek es szeretnetek akkor nyugodtan vallajatok 3 gyereket. Tenleg igaz az, hogy nem lehet tudni mit hoz az elet de, ahogy mondani szoktak "atmessz majd akkor a hidon ha odaertel".

A masik ami nekem eszembe jutott, hogy nehogy azt hidd, hogy csak a 3 gyereken dobbennek le az emberek. Az emberek tiszta dilisek tudnak lenni. Kerdezz meg egy olyat aki soha nem szeretne gyereket. Ott meg eppen ez a baj: "Jaj sosem leszel boldog, hogy lehet gyerek nelkul elni, nincs ertelme az eletenek...." Ahol egy gyerek van: "Te jo eg, szerencsetlen gyerek, sosem lesz tesoja, irigy lesz, lelki serult..." Ahol 2 gyerek van az az idealis DE!!! Csakis abban az esetben ha fiu es lany paros mert ha veletlenul 1 nemu a ket gyerekoc akkor mar az emberek ebbe is belekotnek: "Nembaj, ne szomorkodj, majd a kovetkezo mas nemu lesz..." Az embereknek egyszoval semmi sem jo es, nehogy azt hidd, hogy ha 1 gyerekes vagy gyerektelen lennel kevesebb beszollast kapnal mert egyaltalan nem. Nekem 1 fiam van es en is hallgatok eppen eleget. :)))

2012. okt. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem hosszú távra kell gondolkodni. Most lehet, hogy nem akkora gond 3 gyerek, de Mi például biztosítani akarjuk a gyerekünknek a továbbtanulás lehetőségét is, és ez bizony nagyon sokba kerül. Én inkább 1 gyereket vállalok, de Neki megpróbálok mindent megadni. Persze nem mindenki így gondolkodik, ami nem is baj, különbözőek vagyunk. A stílusod Kedves kérdező viszont kritikán aluli, nincs miért irígykedni Rád.
2012. okt. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!