Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Tanácsot szeretnék...

Anyukák! Tanácsot szeretnék kérni, hogy hogyan értessem meg a férjemmel, spórolni kell?

Figyelt kérdés

Nem éhezünk, nem kell külcsönkérni egyik hónapban sem, de félretenni sem tudunk.

Szeretnénk lecserélni a kocsit, de egyszerűen nem marad annyi a hónap végén, hogy bele merjek vágni. Ez olyan 10-15e lenne havonta. Ráadásul tavasszal megszületik a második babánk aki miatt fontos lenne a csere.

A pénzt én kezelem már egy ideje, mert amíg ő kezelte már hónap közepén bejelentette, hogy nincs több. Most legalább kibírjuk a végéig rendesen. Ami sokat visz az a benzin, az ő telefonszámlája és a hús. A férjem szokott főzni és mindig nagyon sok húst használ szerintem. De szerinte meg kell ennyi bele. Na meg mindig van valami váratlan plussz kiadás. Ma is összevesztünk, mert ő még így a hónap végén össze-vissza akar kocsikázni, hogy üzleteket kössön. Azzal érvel, hogyha nem megy (másodállás), akkor nem is lesz belőle pénz. Ez igaz, de semmi garancia nincs rá, hogy bejön az üzlet és a semmiből meg ugye nem lehet menni. De egyszerűen nem érti meg! Csak mindig megsértődik... Segítsetek, mert ez nem tesz jót a kapcsolatunknak sem :(


2012. okt. 31. 11:31
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó! Szép hosszú választ adtál, köszönöm!

A levest mindenképpen megpróbáljuk, mert szeretjük, csak valahogy mindig kimarad.

A menü is jó ötlet, bár soha sem tudom kitalálni mi legyen a kaja. Ez mindig nagy dilemma nálunk.

A bevásárlás nehézkes, mert sajnos nincs kamránk, nem tudunk túl sok ételt tárolni. Pár konzerv van csak itthon. Legtöbbször ha megyünk vásárolni akkor az adott étkezésre vásárolunk csak, meg a sok apróság ami mindig megdobja a számlát.

Üdítőkről nagyjából leszoktattam, heti 1-2 üveg cukros lötyi fogy csak (előtte napi 1 üveg, plusz a heti 1 karton energiaital)

Bankon nagyon nem tudunk spórolni, mert mindig felvesszük a pénzt és csak havi 1szer, az ingyenes.


Az a baj egyébként a pénzzel, hogy mi legalábbis mindig addig nyújtózodunk ameddig a takarónk ér, de végig! Szóval amikor több pénzünk volt, akkor is mindet elköltöttük. Volt pl egy áruhitelünk. Havi 10e. Nem okozott gondot. Gondoltam de jó, ha lejár akkor azt minden hónapban félre tudom tenni. Hát nem! Mindig elfogy :(

2012. okt. 31. 13:54
 12/22 A kérdező kommentje:

Ez az, hogy nem partner!

És nem tudom megértetni vele, hogy így lenne a legjobb.

2012. okt. 31. 13:55
 13/22 anonim ***** válasza:

8-as vagyok: hát így nehéz igen, ha húsmentesen nem lehet.


Akkor viszont iktasd be a darált húst: lehet belőle rakott káposzta, töltött káposzta - ezeknél egy kg-ból nagyon tetemes adag kijön, még a fagyasztónak is jut bőven. A paradicsomos káposzta és a disznótoros káposzta sőt a székelykáposzta is húsos kaja, és kevesebb hús kell hozzá. Ez így már négyféle főzelék + egy egytálétel. A tökfőzelékhez kevés pörköltet ha főztök, azzal finommá tehető húshoz ragaszkodó férj számára - ehhez is elegendő kevés hús. Szintén kevés hússal készíthető nagyon finom gulyás, ami egy fánkkal vagy császármorzsával vagy szilvás gombóccal vagy palacsintával már egy komplett étel. A zöldbabbal nekem gondom volt. Egyik húsvét után úgy csináltam meg, hogy egy kevés maradék füstölt tarjával együtt főztem, és utána ugyanúgy készítettem, mint a főzeléket, azóta imádom. Érdemes a kolozsvári szalonna bürkéjét a fagyasztóba tenni, és ha azt együtt főzöd főzelékkel, akkor füstölt ízű lesz, ami az unalmas alaphangulatát feldobja.


Olcsó a májakból készített étel is.

Mi átálltunk a sütőben készült rántott kajákra, így nekem egy liter olaj minimum egy hónapig elegendő, és egészségesebb is, mint a bő olajban sütött kaja. Ugyanígy a krumplit is sütőben sütöm emiatt.

2012. okt. 31. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Jajj sajnos ez a kaja dolog miattam sem egyszerű. Bár én nem vagyok húsfüggő, viszont viszonylag válogatós :( Egyszerűen nem bírom megenni a káposztás ételeket pl.

Van pár adag olyan kaja a fagyasztóban amit csak a férjem eszik meg. Ez ugye olyan alkalmakkor kerül elő, amikor neki nem tetszik az ebéd. De legtöbbször olyat főzünk amit mindhárman szeretünk.


De szerintem a legtöbbet a telefonszámlán lehetne spórolni. Csak nem vagyok vele mindig, hogy rászóljak, hogy már régóta beszél... Magától meg nem figyel ilyenekre. A limitet majd megkérdezem tőle, ha hazaér.

2012. okt. 31. 14:35
 15/22 anonim ***** válasza:
Csináljatok babgulyást, pásztortarhonyát, ezeket te is meg tudod csinálni, rakott dolgok, abba is 50-60 dkg darált hús elég, ott van a rizs is. Paradicsomos húsgombóc.
2012. okt. 31. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

csak úgy tudod velem megértetni hogy leülltök és megbeszélitek, ugyanis neki kell változnia hozzá....

ha ő nem mutat hajlandóságot a változásra akkor nem fogtok tudni spórolni...max ha te ki találod hogy te (ami csak téged érint) mivel tudsz spórolni...olcsó kozmetikai cuccok, esetleg otthoni hajfestés, otthoni manikür-pedikür,....olcsóbb pelus a nagyobb gyereknek....

kevés áram/víz fogyasztás-

ilyenek maradnak ha ő nem változtat...

2012. okt. 31. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Na most nagyon nem leszek népszerű.

A leírásodból az jön le, hogy a férjed keresi a pénzt, és nem is keveset dolgozik (másodállás), ő főz rátok, közben meg te pattogsz, megszabod neki, hogy miből, hogyan főzzön és be akarod osztani a pénzét.

Ha valami felesleges dologra verné el a pénzt, akkor megérteném, hogy nem tetszik neked, de neked azzal van bajod, hogy a munkája érdekében autózik, és hogy élelmiszerre költi a pénzt, amiből nektek főz kaját.

Hát, szerintem sokan irigyelnének a férjedért...

Ha ő főz, akkor talán hagyd rá a dolgot, vagy ha nem tetszik, akkor főzzél te, vagy ha kevesled a pénzt, akkor menj el te dolgozni.

Egyébként szerintem az ételen kellene utoljára spórolni, főleg ha gyerek is van.

2012. nov. 1. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Te szerintem minden szavamat félreértetted.

Gyeden vagyok itthon, mégis ugyanannyi pénzt kapok, mint a férjem a rendes állása után. De egyébként is házasok vagyunk, nincs olyan, hogy én pénzem, te pénzed, mi pénzünk van! A másodállás egyelőre abból áll, hogy autózik össze-vissza. Sajnos nem jött még össze egy komolyabb üzlet sem. Értsd úgy, hogy kb havi 5e ft van ebből a munkából. Ez nem fedezi a benzinköltséget sem ami erre kell. Minden esetre örülök, hogy megpróbál tenni azért, hogy több pénzünk legyen, de így csak kevesebb lesz. Az meg, hogy mennyit dolgozik: 24-48as a beosztása. Általában éjszaka tud aludni, tehát itthon nem szokott. Egy héten dolgozik 2-3 napot, a többit itthon tölti. Nem úgy kell elképzelni, hogy hulla fáradtan hazajön és főz ránk. Délelőtt van mindig főzés, délre kész a kaja. Aztán megy amerre lát. Ja és mint írtam én annak örülnék, ha nem az élelmiszeren, hanem mondjuk a benzinen és a telefonszámlán tudnánk spórolni! De amin tudunk, azon kell. Lányom azért nem szenved hiányt semmiben, minden nap eszik gyümölcsöt, tejterméket, pékárut és főtt ételt is.

2012. nov. 1. 07:47
 19/22 A kérdező kommentje:

16-osnak. Ezen már túl vagyok sajnos. Bár nem sajnos mert annyira nem igénylem a dolgot. Ettől függetlenül nem vagyok igénytelen :)

Szóval hajat itthon festek, kozmetikushoz nem járok, fodrász évente 2-3szor, de az nem drága. Pelust mindig kuponokkal veszem, meg minden egyebet is.


Amúgy felhoztam a telefon limit dolgot tegnap. Hát nem repesett. Sőt! Azt mondta nem oké, mert mi van, ha fontos dologban kell telefonálnia és nincs már keret? Mondtam, hogy ezért kell mindenkivel kevesebbet beszélni... De csak a saját igazát szajkózta.

2012. nov. 1. 07:51
 20/22 anonim ***** válasza:

17-es. Nálunk sincs olyan, hogy én pénzem/te pénzed, egy házasságban minden közös, ez normális.

De mivel a pénz közös, és ebből a pénzből ő főz, ezért szerintem joga van eldönteni, hogy mennyit költ rá (normális keretek között persze).

Na mindegy, nem akarok vitatkozni, de a férjed helyében nekem nagyon nem tetszene, ha meg akarnád nekem szabni, hogy milyen és mennyi hozzávalót használhatok a főzéshez.

2012. nov. 1. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!