Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Babát tervezünk a párommal de...

Babát tervezünk a párommal de szeretnénk egy kutyát is. Golden retrievert. Akkor vegyük meg a kutyust amikor megszületett a baba hogy együtt nőjenek fel, vagy előbb a kutyus hogy már ne legyen olyan kajla mire jön a baba?

Figyelt kérdés
Volt már goldink nagyon gyerekbarát állatok de ebben a kérdésben nem tudom melyik lenne a jobb.

2012. nov. 12. 15:18
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
70%

Hát ez embertől függ.

Jelenlegi élethelyzetemben én is többre tartok egy kutyát, hamarabb akarok kutyát, mint gyereket, jobban szeretem őket és kész, de ettől még lehet józanul gondolkodni.


Akinek pedig csak a gyerek az isten, még annak is illene gondolkodni.

2012. nov. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!!

Kedves gpotter. Hogy minek a baba??? Mert ez minden vágyam,és mert szeretnénk a férjemmel családot. A kutya pedig érzelmi okokból. Mindig is volt kutyánk. goldink 2x is és én elmondhatatlanul szerettem őket, a gyermekkorom fénypontja voltak. Csak én 5 éves voltam mikor lett kutyánk. Egyébként mindenképpen vinnénk kutyaiskolába megtanítani pár dologra. A kommenteket olvasva megerősödött bennem hogy most veszünk kiskutyát hogy mire jön a baba már "érett" legyen. Kertes házunk van így ha kell eltudjuk különíteni majd. De amint lehet szeretném majd őket összebarátkoztatni . Nyilván erről majd orvossal is fogok konzultálni, de most az is fontos hogy sikerüljön teherbe esnem :)

2012. nov. 12. 16:27
 23/27 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk is goldink van, 7 éves, a fiam idén született. Iszonyat jó haverságban vannak :)

Szerintem előbb kutya legyen, tanítsátok be, legyen szófogadó mikorra jön a baba.

2012. nov. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
0%

Szia!


Unokatesóméknak mielőtt megszületett a kislányuk (2.gyerek) vettek egy kis labradort. Amíg terhes volt, jó volt, tudott vele sétálni menni stb. De mikor megszületett a kislány már csak nyűg volt a kutya. Azóta próbálják elpasszolni valakinek. Ezt inkább nem minősítem :(

Nem tanítottak meg neki semmit. Folyamat ugrál, nyalogat, neveletlen. De csupa szív kutya, nem bántana senkit se, gyerekeket se. Csak a nagy hévben fellöki őket.


Nagyon nehéz kisbabával és egy kiskutyával. Rengeteget kell foglalkozni mindkettővel, és sajnos az egyik a másik rovására fog menni.


Nekem ez a véleményem, pedig nagy állatbarát vagyok. Anyuméknak is van kutyája, vele nőttem fel. Azóta elköltöztem és mióta babát tervezünk eszünkbe se jutott a kiskutya, mert tudom milyen nehéz lenne. P

2012. nov. 12. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt javasolnám, mint egy korábbi válaszadó, hogy először jöjjön a baba, utána 2-3 év múlva a kutyus!

Nekem is goldim van, ő a család szemefénye! :) 1 éves volt, amikor megszületett az unokatesóm, ők itt laknak a szomszédban, azóta eltelt 2 év, de még a mai napig nem tudja elviselni a kutyus, ha nem ő az első, ha nem őt simogatjuk meg elsőnek, hanem a gyerekkel foglalkozunk tiszta depressziós... Mert ugye azt szokta meg, hogy ő a "gyerek" a családban... (Amúgy tényleg olyan, mint egy gyerek...:))

Szóval tényleg jobb lenne, ha abba csöppenne bele, hogy már 3-an vagytok, látja a sorrendet!


Egy 2-3 éves gyereknek pedig külön nagy öröm lenne egy kiskutya, akkor már együtt tudtok vele játszani, együtt nőnek fel. Neked is több időd van akkor már vele foglalkozni, terhesen nem hiszem, hogy egy kiskutya után tudsz majd rohangálni, visszatúrni a kiásott földet harmincadjára is, rohangálni a cipőid után stb... :)

2012. nov. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%

Hát az első válaszolón nagyon jót röhögtem. Gondolom a toxoplazmózisról akart értekezni nagy tudományosan (amit egyébként csak a macskák terjesztenek, kutyák nem) :)

Kérdező: mi is gondolkodtunk ezen a kérdésen, végül úgy döntöttünk, hogy előbb a baba, és ha majd kicsit nagyobb lesz, és elég érett lesz hozzá, akkor fog kapni egy kiskutyát, akit ő nevelgethet, gondoskodhat róla, amennyire tud. Ez szerintem több szempontból is hasznos. Egyrészt szerintem nagyon sokkal gazdagodik egy gyerek, ha együtt nő fel az állattal, másrészt pedig megtanul felelősséget vállalni a kutya iránt. Persze ez csak akkor működik, ha a gyerek is akarja, tehát tényleg örül majd neki, és nem csak kötelességből gondozza, de ha állatbarát környezetben nő fel, akkor szerintem ez magától jön majd.

2012. nov. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg poén volt az első :)))


Egyébként is maga az állat terjeszti, hanem annak az ürüléke.

Nyers húsokban is előfordulhat, tehát még állat sem feltétlenül kell ahhoz, hogy átessünk ezen.

2012. nov. 12. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!