Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Babát tervezünk a párommal de...

Babát tervezünk a párommal de szeretnénk egy kutyát is. Golden retrievert. Akkor vegyük meg a kutyust amikor megszületett a baba hogy együtt nőjenek fel, vagy előbb a kutyus hogy már ne legyen olyan kajla mire jön a baba?

Figyelt kérdés
Volt már goldink nagyon gyerekbarát állatok de ebben a kérdésben nem tudom melyik lenne a jobb.

2012. nov. 12. 15:18
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%
Na, kérdező, itt csak még jobban megkeverünk, nem hogy segítenénk. :) De nyugi, nem tudsz rosszul dönteni, mindkét eset megfelelő.
2012. nov. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
78%

Nem keveredett volna meg, ha nem mondanának olyan dolgokat az emberek, amikhez nem értenek.


A macskától sem lesz az ég világon semmi baja egy terhes nőnek, ha már régen átesett a toxoplasmosison. A toxoplasmosist jobb elkapni gyerekkorban, az esetek java részében még tünetet sem okoz, csakis és kizárólag akkor veszélyes, ha terhesen találkozol a fertőzéssel először és akkor sem rád, hanem a magzatra nézve, egyszóval teratogén.

De ha már régen átestél rajta, akkor védett vagy, tarthatsz macskát is és annyit simogathatod,amennyit kedved tartja, semmi bajod nem lesz.

2012. nov. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%

Na mindegy,ha már szóba került a toxémia is,akkor elmondom, hogy annak az ég világon semmi köze az állatokhoz. Még a fertőzésekhez sem.

Ez egy terhességi gond, súlyos esetben életveszélyes állapot. Görcsöket is okozhat.

Családi halmozódás előfordulhat, meg nyilván vannak rizikófaktorai, meg olyanok, akiknél sűrűbben előfordul, de alapból nem tudni előre, hogy ki lesz toxémiás és ki nem. Ennek 3 fő tünete van, a baromi magas vérnyomás, az ödéma és a fehérjevizelés.

2012. nov. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%
Tavaly vettük meg a kölyökkutyusunkat, egy közép-ázsiai juhászt. Akkor még nem tudtam h babát várok. :-) Nem volt semmi probléma. Szerintem csak jót teszel azzal ha a gyerkőc hamar megismerkedik az állatokkal, nem csak mesekönyvben lát cicát, kutyát vagy nyuszit. Nem mellesleg normálisabb immunrendszere is lesz mint azoknak a gyerekeknek akiknek az anyja még a hypót is kidomestosozza :-)
2012. nov. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem előbb a kutyus, kicsit komolyodjon meg, mire megérkezik a baba. Nálunk is így van, van egy 1,5 éves mopszunk, kölyök kora óta nálunk van, a fiam pedig most 5 hónapos. Már kezdenek érdeklődni egymás iránt, ezt mi egyáltalán nem akadályozzuk, természetesen felügyelet mellett.
2012. nov. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%
Tök jól nézhet ki egy mopsz meg egy baba egymás mellett :D Az lehet a legjobb, amikor nincs méretbeli különbség :D
2012. nov. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%
Igen, tényleg aranyosak. Szerencsére ez is nagyon gyerekszerető fajta, az sem zavarta,mikor a fiam megcsavarta a fülét :)
2012. nov. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
77%
Érdekességként mondom: főleg Amerikában nagyon gyakori, hogy hallássérült anyukáknak a hangjelző kutyájuk jelzi a babasírást. Ezért a kutya nem csak az anyával, hanem a bébivel is állandóan egy légtérben tartózkodik. Ezeknek a kutyáknak szigorú előírásoknak kell megfelelnie, és ha bármilyen veszéllyel lennének a babára, nem hiszem, hogy benne lehetne a vizsgajelek közt a sírásjelzés. A magyar szabályzat is engedélyezi amúgy, csak itt még nem annyira elterjedt. Tehát ha a legkisebb veszélye is lenne egy képzett kutyának a baba közelében, akkor arra már lett volna precedens és nem engedélyezték volna. Szóval szerintem ha biztosra akarsz menni, akkor előbb nevelj fel egy kölyköt és gondold át hogy mik lesznek az elvárásaid vele szemben a baba mellett, és következetesen arra tanítsd. Pl: ha kerti kutya lesz, akkor nincs játék meg szaladgálás a teraszon, mert valószínűleg ki fogod majd vinni a babát levegőzni, és nehogy fellökje a kocsit hancúrozás közben. Ha benti kutya lesz, akkor sose mehessen fel a kanapéra, mert biztos odateszed majd néha hordozóban a babát, ha a nappaliban lesz dolgod stb... Lényeg hogy a kezdetektől fogva a babás élet szabályaira neveld, és akkor nem is lesz nagy változás az életében, hogyha jön a gyerek, tudja hol a helye.
2012. nov. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%

Barátnőmnek is van, nagyon bírom, főleg amikor röfög :DD


Nekem berni pásztorom van, aki szintén angyal :)))

2012. nov. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
21%

Én nem tetetném át az állatok kategóriába,mert ott nagyon fanatikusak a kutyások! Többre tartják mint egy gyereket. Tapasztalat!!! Bár itt meg tényleg sok anyuka burokban tartaná a gyereket.

Egyszer majdnem a fejemet szedték mert leírtam hogy miért kell a kutyát a játszótérre vinni sz@rni,és még én voltam az idióta hogy minek viszem olyan játszóra a lányom........


A kérdésedre: Nekem először a gyerek született meg,és mikor 1éves lett akkor kapott egy keverék kutyust. De nekem nem volt segítségem így sok lett volna a kettő egyszerre még ilyen pici volt a gyerek! Most 2,5éves a kislányom és a legjobb haverok!

Fel kell mérni hogy neked/nektek mi felel meg jobban!

2012. nov. 12. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!