Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mindenki drága ajándékot vesz...

Mindenki drága ajándékot vesz karácsonyra/mikulásra?

Figyelt kérdés

Nem kötekedés, csak kíváncsiságból kérdem!


Mi mikulásra csak mikulás csomagot, meg gyümölcsöket kaptunk, de már ahogy nézem egy sima mikulásra is 8000-10000 ft-ért költenek az anyukák?


Karácsonyra meg 30-40 ezer ft-ért kap a gyerek ajándékot ?


Én nagyon meglepődtem mikor olvastam ki mennyiért vesz ajándékot :S


2012. dec. 5. 12:58
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
52%

A 14 hós lányunk Mikulásra gyümölcsöket és kekszet kap.

Karácsonyra montessori tornyot kap, meg hintalovat. A többiektől nem tudom.

2012. dec. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
72%

Na akkor én leszek a "fekete bárány": igen, vagyok olyan szemét, gonosz hogy azt a pénzt amiért keményen megdolgozunk a gyerekemre költöm.


Mikulásra csomagot kap, csoki és gyümölcs van benne, meg persze virgács :-)


Karácsonyra olyan 30-40e értékben játékot, könyvet, ruhát.


Év közben nem szoktunk neki "csak úgy" venni dolgokat.

2012. dec. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

nem fog drága ajándékot kapni

mikulásra csomagot kap.

karácsonyra: babát,orvosi játékszettet,ruhát ezt azt..

2012. dec. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
42%
8,5 hós a fiam. Mikulásra nem kap semmit, mert még nem érti. Amúgy megvan mindene és a minden napokban költök rá eleget. Most két nap alatt 5 ezer ment el popsitörlőre és bébiételre. Karácsonyi ajándéka pedig 5000 huf. Azt sem érti ugyan, de vettünk neki, hogy azért legyen valami a fa alatt, inkább csak a mi kedvünkért. Amúgy nagyon sok játéka van.
2012. dec. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
93%

Itt a fekete bárány 2. :)

Télapóra Fülest kap, egy könyvet a karácsonyra, és egy nyomdát. Nem eszik semmi édeset, úgyhogy csoki ilyesmi kilőve.

Karácsonyra Lego Duplo-t kap, állatkertet+építő kockákat,alaplapot.Kb.30 ezer ft értékben.

Már november eleje óta vásárolok, apránként.

Viszont a családban csak Tőlünk kap ajándékot, senki mástól, így ha összeadjuk azokat a családokat, ahol szerencsére több nagyszülő/tesó/rokon van, talán nem annyira kirívó.

2012. dec. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Hogy érted ezt a "30-40 ezer ft-ért kap a gyerek ajándékot?" kérdést?

Arra gondolok, hogy összesen vagy csak a szülőktől?

A nagy család által vásárolt ajándékok nálunk is elérik a 30e Ft-ot. De tőlünk a szüleitől 5000.- Ft értékben kap ajándékot.

Mikulásra meg csak édességet, gyümölcsöt.

2012. dec. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Szerintem egy gyermek nem fogja elkérni a vásárlást bizonyító blokkot, hogy ki, mit és mennyiért vett neki ajándékot!

A gyereket - főleg egy pár évest - baromira nem érdekli az ár, a pénz.

Ő annak is örül, hogy kap egy új mackót vagy egy vidámparkot a kert hátsó részébe, egybe kötve a NASA-val és a legújabb cirkuszi sátorral!


Mindenki eltudja dönteni, hogy mennyit tud és akar a gyermekére, a szeretteire vagy saját magára költeni!

Felesleges "turkálni" a pénztárcákba (bár tudom, nem ezért írtad ki a kérdést).

Nem dől össze a világ azért, mert te max. 5ezret tudsz rááldozni a gyermekedre egy anyagias ünnep miatt, más pedig 50ezret.

Maximum majd megeszed a kalapod, mert másnak picit jobban fut a szekér. Aztán pedig eljön az idő, amikor ők lesznek sz.rba és nektek fog jobban menni..


Jaj, ez az örök körforgás..



Boldog, békés ünnepeket!

2012. dec. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
90%

Mikulásra csokit és egy pici, 400 ft-os plüsst és mikulás sapit kap. Van adventi kalendáriuma, abba is csak matrica, karácsonyfadíszek, pici 200 ft-os dolgok vannak csak, az egész kb. 2500 ft volt, de a fára felkerülnek a díszek.


Karácsonyra 35000 ft értékben kap, de ezt tőlünk, nagyszüleitől és a nagynénitől kapja.

2012. dec. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
73%
Nálunk 5 gyerek van , a legnagyobb 11 éves , a legkisebb 1,5 éves. Mikulásra tőlünk egy -egy csomagot kapnak , amit én állitottam össze , édesség van benne. Karácsonyra 20-20 ezer forintot gyűjtöttem össze, amiből játékokat kapnak(egész évben gyűjtöttem), más alkalmakkor soha nem kapnak ajándékot , sem születésnapra , sem semmi más ünnepre. Csak tőlünk kapnak ajándékot senki mástól.
2012. dec. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Mikulásra kap egy kevés csokit,meg 5000Ft értékben játékot.Karácsonyra Duplot kap,könyvet,gyurmaszettet,konyhát,a nagyszülôktôl is sokmindent kap majd,úgyhogy mi igyekeztünk visszafogni magunkat.Meg igazából sokszor kap könyvet,játékot alkalom nèlkül is,szóval nem szeretnénk túlzásba esni.
2012. dec. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!