Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, én miért nem lehetek...

Anyukák, én miért nem lehetek igazán boldog amíg nincs gyerekem?

Figyelt kérdés
Én elfogadom, hogy aki szült annak jó esetben a gyereke adja az igazi boldogságot. Ők viszont miért nem fogadják el, hogy ez nem mindnekinél van így? :S Annyira rosszul érzem magam, hogy az én boldogságom (még) gyerek nélkül valami alsóbbrendű dolog... Én igenis igazán boldog vagyok gyerek nélkül is... Majd ha lesz, az már más kérdés. És aki nem akar gyereket az is lehet igazán boldog... Én valahogy úgy érzem, hogy az anyukákból kiveszik az elfogadás és emgértés azok felé akik "mások" (nincs gyerekük még vagy nem akarnak). :(
2009. aug. 21. 18:33
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:
Én tudom, hogy más érzés, evvel nincs baj, csak amikor közlik, JOBB is. Ezt azért már mégsem tudhatják hogy nekem mi a jobb... De köszönöm hogy válaszoltál, én még mindig nem pontozok le.
2009. aug. 21. 20:17
 12/34 anonim ***** válasza:
55%

Minden heten van egy ilyen kerdes es kezd mar unalmas lenni.

Most komolyan azt varod itt tolunk anyukaktol h bologassunk arra amit irtal?

Azoktol kene megkerdezned ezt akik furcsan neznek rad es nem tolunk akik nem is ismerunk es nemn eztunk rad furcsan ezert.

En szemely szerint nem itelem el azt aki nem akar gyereket.Valoszinu meg nem vagy erett az anyasagra de ez sem baj mert ez az ido is mindenkinel maskor jon el.

Addig meg dolgozz csak h megtudj mindent adni majd a gyermekednek.

Az anyukak sztem nem rossz indulatbol mondjak ezt(legalabbis magambol kiindulva) csak szeretnek ha a tobbi no tarsuk is megtapasztalna azt a boldogsagot amit egy anyuka atel.

Es azt gondolom ebbe semmilyen rossz indulat nincs.

A "trendi" felfogas meg pont nem ez mert ez a boldog vagyok gyerek nelkul felfogas nem hiszem h regebben is volt,szulni viszont mindig szultek a nok.

A lepontozasrol meg annyit h elhiszem h nem te pontoztal le de nagyon jogod se lenne mert a velemenyunket vartad es el kell fogadni h nem mindig a te velemenyed szerint tortenik.

Bocsanat ha tul korrekt voltam.

Minden jot kivanok neked.

egy 7 hetes kisfiu anyukaja

2009. aug. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 A kérdező kommentje:
Azért itt kérdeztem mert itt "szóltak" rám meg másokra is. Amúgy azok nevében is kérdeztem akik nem akarnak gyereket, én meg még nincsen. Én megértem az anyukákat, de sokan elég erőszakosan teszik ezt, én sem akarom mindekire ráerőltetni a hobbim. A kérdést azért teszik fel szerintem sokszor, mert akiknek valóban szól (akik erőszakosan lenéznek mertr nincs még gyerek vagy ha valaki nem is akar) nem válaszolnak rá sajnos.
2009. aug. 21. 21:52
 14/34 A kérdező kommentje:
mármint nem a hobbim, hanem amitől nagy boldogságot érzek.
2009. aug. 21. 21:53
 15/34 anonim ***** válasza:
86%
Nekem van babám :) , de elvonatkoztatok. Szerintem igazából az a baj, hogy szinte mindig mindenki tudni véli, hogy a másiknak mi lenne a jó. Ez ilyen kényszeres dolog sok ember részéről, hogy másokat megítéljenek, kijavítsanak, beleszóljanak a dolgaiba. stb.. Mindenki foglalkozna inkább a saját boldogságával.
2009. aug. 21. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
83%
Miért ne lehetnél boldog?!Amikor még nem született meg a lányom,akkor is jól éreztem magam a bőrömben(a párommal).Amikor megszületett,akkor is jól éreztem magam,de máshogy.Szeretem a lányom(és szerettük is volna,tehát nem véletlen),semmi pénzért nem adnám,de nem nevezném földöntúli boldogságnak azt,hogy anya lettem.Elvileg mindenki életében eljön egyszer és elvileg az anyaság természetes dolog sztem.Az anyaság mellett( ez a fő dolog) vannak más céljaim is,amik boldoggá,elégedetté tesznek,annak ellenére ,hogy vannak nehézségeim/nehézségeink.
2009. aug. 21. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
83%

Szia!


Na most mindenki jol kiadta a dühét itt, ahogyan ez szokás...Én is boldog vagyok, és anyuka is egyben. De maximálisan megértelek, és légy boldog- ne foglalkozz a véleményekkel. Én is boldog voltam kislányom születése előtt is, párkapcsolatom, illetve sportban elért dolgaim miatt. Mindig minden pillanatban észre kell venni mi a jo, és szép -megélni a napjainkat, nemcsak robotként lenni naprol napra.

Szép Napot Neked, és Mindenkinek!!

2009. aug. 22. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
49%

Hát ha jól értelmezem nincs tartós kapcsolatod és a munkád, hobbid ami téged boldoggá tesz?

Úgy érzed ez a földöntúli boldogság? Lehet és igen lehetsz gyermek nélkül is boldog miért ne. Van akinek sosem lesz gyermeke, az is boldog csak egész életében úgy érzi valami hiányzott az életéből. Te nyilván most nem így érzed és rendben is van élj boldogan gyerekkel vagy anélkül. Nem nézek le senkit akinek nincs gyermeke, miért is tenném mindenki maga döntse el neki mi a fontos. Boldog párkapcsolatban éltem addig is amíg csak ketten voltunk gyerek nélkül, de aztán megérkezett a baba és minden más lett.

Van házi állatod? Mert sokan azt tekintik amolyan gyerek "pótléknak", nekünk is volt egy cicánk. Amíg nem volt babánk ő volt a mindenünk.

Javaslom ha nincs se cicád se kutyád szerezz be egyet. Nevelgesd, szeretgesd és majd meglátjuk hogy érzel a cica iránt pár hónap múlva. Azt az érzést szorozd meg százzal és akkor sejtheted hogy mit lehet érezni egy gyerek után akit te hordasz ki a pocakodban, akinek a mozgását érzed hónapokon keresztül, aki nélküled nem is létezik, aki olyan mintha belőled lenne egy "darabka". Az az igazi boldogság aminél nagyobban semmilyen munkával nem érhetsz el. Nincs az a munka az a hobbi ami felér egy gyermek szeretetével, egy gyermek szívverésével a testedben vagy a karodban.

Elhiszem hogy boldog vagy a jelenlegi életeddel, de te is hidd el hogy a babás élet ennél legalább százszor csodálatosabb.

További szép életet és kívánom, hogy egyszer azért majd te is átéld azt amit 10 nőből 9-en átélnek.

2009. aug. 22. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 A kérdező kommentje:
Párkapcsolatom csak azért nincs mert a szülők keresztbetettek nekünk.. :( De amúgy az életcélom a boldog párkapcsolat. Állatokkal elég komolyan foglalkozom, de nagyon nagyon imádom őket, de azért megpróbálom állatként kezelni őket. :)
2009. aug. 22. 09:01
 20/34 anonim ***** válasza:
100%

szerintem minden életkorban és élethelyzetben más az, ami földöntúli boldogságot ad az embernek.

volt idő, amikor a tesóm születése adta, volt, amikor az első szerelem beteljesülése, volt, amikor az első igazi munkahelyi siker. és igen, amióta a fiam megvan, a boldogság hozzá kötődik. ha majd felnő, éli a saját életét, az ad majd földöntúli boldogságot, ha a saját gyermeke életében szeretné, hogy részt vegyek...

2009. aug. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!