Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van egy 22 (közepiskolät...

Van egy 22 (közepiskolät vegzett) es egy 20 eves (egyetemre jar) gyerekem. Az a tapasztalatom, hogy a mai gyerekek, fiatal felnöttek lenyegesen önzöbbek, es kevesbe intelligensek. A mai fiatalok tenylek mind butäbbak es önzöek?

Figyelt kérdés
Vagy csak az en gyerekeim ilyenek? Azt hiszik, hogy a szülöknek kötelezö a felnött gyereket a vegtelensegig tämogatni, a meregdräga ajändekot meg se köszönik, mert nekik az "jär". Segiteni nemigen szoktak, meg a villanyt se kapcsoljäk le maguk utän. Be akarjäk mutatni a szeretöiket, nem hallottak meg a gyürüs menyasszony fogalmärol. Meg vannak sertve, hogy nälunk nem engedem az "együttalväst". Szemrehänyäst tesznek, amiert nem vagyok gazdag, sikeres es egeszseges. Hälätlanok, pimaszok, ordibälnak, becsapnak, kihasznälnak.

2013. jan. 20. 20:43
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/77 anonim ***** válasza:
93%

először is a 8-as válaszolónak írnék:


Kikérem magamnak, hogy tanárnak a legbutább megy ... Jó magam is mérnöktanár vagyok, és nem gondolom, hogy én lennék a legbutább világon...


Kérdező:

Még is mire számítasz? Amit leírtál az alapján azt eszed amit főztél... nem rég végeztem én sem az egyetemen, de érdekes az én évfolyamtársaim 95% nem retardált hülye "kölyök" volt.


Úgy, hogy a hiba az ön készülékében lesz...

2013. jan. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/77 anonim válasza:
92%

Azért ne általánosíts már a saját gyerekeid alapján...

Én egyetemista vagyok, de minden hétvégén haza járok. Önálló keresetem nincs (ösztöndíjon kívül), tehát anyukám támogat, de cserébe én is segítek neki amiben tudok. Hétvégén én takarítok, vasalok, amíg ő főz, én addig sütök, és általában a bevásárlást is együtt intézzük, hogy ne neki kelljen mindent cipelnie (édesapám amúgy már régóta nem él, anyuval kettecskén vagyunk).

Én már 13 éves koromtól be lettem fogva, persze akkor még kevésbé jó szájízzel csináltam, de láttam, hogy ez mekkora segítség anyunak, így mostmár önszántamból segítek neki ahol tudok. Az ajándékokat megköszönöm, és ha úgy adódik próbálom én is viszonozni. A "szeretőmet" meg igenis bemutattam neki, ő örömmel fogadta, és kedveli is ezt a fiút. A szülők találkozása a nagy távolság miatt maradt el eddig, de szerintem szívesen megismerkednének egymással (2 éve vagyunk együtt). Sőt kedves kérdező, most meg fogsz botránkozni, de anyukám támogatta azt is, hogy összeköltözzünk barátommal, ugyanis lakva ismerszik meg a másik.

Ezt mind nem önelégültségből írtam le, csak jelezni akartam, hogy valószínűleg "a te készülékedben van a hiba".

2013. jan. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/77 anonim válasza:
100%
Tudom milyen árak vannak Ausztriában és egy kollégium is 200-300 euró per fő. Akinek a szülei ezt ki tudják fizetni plusz még kaja pénz a gyereknek hát azok gazdagok. Szerintem ma Magyarországon nem ilyen a döntő többség. Elég sok család nélkülöz, és ha kap valamit a gyerek annak is örül és megköszöni. Én is megkaptam mindent amíg otthon éltem, és mindig megköszöntem. Sose mondtam a szüleimre egy rossz szót se le se hülyéztem őket, nem ordibáltam velük, pedig nem úgy neveltek hogy rettegnem kellett volna tőlük. Nekem a szüleim mondták hogy meg akarják ismerni a párom szüleit kb 1-másfél év után. Nem tudom a te gyerekeid mennyi ideje vannak együtt a párjukkal, de ha már jó ideje akkor lehet hogy a lány szülei kezdeményezték. 20L
2013. jan. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/77 anonim ***** válasza:
63%
Fura engem érdekel a világ, olvasok és nem a facebookon élek. Vajon miért? Tudom már, nekem normális anyám volt.
2013. jan. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/77 anonim válasza:
90%
Hát ne haragudj de én pl ki nem állhatom azokat az embereket akiket felsoroltál. Rengeteget olvasok könyveket, amikor ráértem volt hogy naponta 1 könyvet elolvastam és sok ilyen ismerősöm van akivel cserélgetjük a könyveinket. Nem ilyen minden egyetemista ez azért túlzás.
2013. jan. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/77 anonim ***** válasza:
70%
Tudod az értékes éltet, az olvasás szerettét és a tudásszomjat a családtól tanulja az ember...
2013. jan. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/77 anonim ***** válasza:
85%

Hát kedves kérdező nem a gyerekeid alapján kellene általánosítani, sok olyan ember van aki a Facebookon éli az életét, és nem csak a 20-30as korosztály!!!


Amúgy meg nem kellene általánosítani, igenis vannak olyanok akik OLVASNAK és nyitottak a világ dolgaira.


Azért mert a te gyerekeid vagy kölykeid nem ilyenek..


Amúgy te se lehetsz nagyon olvasott ha a saját gyerekeidet lekölyközöd..

2013. jan. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/77 anonim válasza:
88%
Úristen! Én 55 éves vagyok, míg nem volt internet könyveket olvastam, mióta van, interneten olvasok! Kitárult a világ nagyon sokunk örömére! Ha Te, kedves kérdező 42 éves vagy, akkor én vagyok a dalai láma!:-)))
2013. jan. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/77 anonim ***** válasza:
100%
A világ nem csak fekete és fehér. Olvashat valaki Tolsztojt, és táncolhat Gangnam Style-ra, rossz ember nem lesz.
2013. jan. 20. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/77 A kérdező kommentje:
Ez igaz, mert en is olvasok könyveket a neten. De az a tapasztalatom, hogy hiäba az internet, ha csak a hülyeseget nezik rajta a fiatalok. Azonnali välaszt lehet kapni minden kerdesre, az internet a viläg legnagyobb lexikonja, könnyen hozzäferhetö, stb. Akkor miert hülye az a sok fiatal? Talän a környezet-szennyezes, a sok rossz minösegü etel az oka? Vagy a viläg lett annyival rosszabb es elviselhetetlenebb?
2013. jan. 20. 22:37
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!