Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van egy 22 (közepiskolät...

Van egy 22 (közepiskolät vegzett) es egy 20 eves (egyetemre jar) gyerekem. Az a tapasztalatom, hogy a mai gyerekek, fiatal felnöttek lenyegesen önzöbbek, es kevesbe intelligensek. A mai fiatalok tenylek mind butäbbak es önzöek?

Figyelt kérdés
Vagy csak az en gyerekeim ilyenek? Azt hiszik, hogy a szülöknek kötelezö a felnött gyereket a vegtelensegig tämogatni, a meregdräga ajändekot meg se köszönik, mert nekik az "jär". Segiteni nemigen szoktak, meg a villanyt se kapcsoljäk le maguk utän. Be akarjäk mutatni a szeretöiket, nem hallottak meg a gyürüs menyasszony fogalmärol. Meg vannak sertve, hogy nälunk nem engedem az "együttalväst". Szemrehänyäst tesznek, amiert nem vagyok gazdag, sikeres es egeszseges. Hälätlanok, pimaszok, ordibälnak, becsapnak, kihasznälnak.

2013. jan. 20. 20:43
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/77 anonim ***** válasza:
93%
Kölykök? 20 és 22 évesen talán már megérdemelnék azt a kifejezést: a gyermekeim. Amúgy a megismerkedés talán tényleg túlzás, de ettől még nem kéne ilyeneket írnod a saját gyerekeidről. Nem lennék a helyükben.
2013. jan. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/77 anonim ***** válasza:
98%

Ilyen emberek mindig voltak, vannak és lesznek. Ennek semmi köze nincs a korhoz amiben élünk. Legfeljebb jobban ki merik mutatni mint régen, és több ember megtudja a net, könyvek, újságok, tv segítségével.

Amúgy azon gondolkoztál már, hogy te mit rontottál el? A szüklők hajlamosak azt képzelni, hogy ők tökéletesek, ha már hibákról beszélünk.

2013. jan. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/77 anonim válasza:
89%

Agresszív Anyuka agresszív "kölykei".

Csak szeretni kellett volna Őket! Akkor tudtad volna, hogyan és mit csinálj!

2013. jan. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/77 anonim válasza:
84%
Rosszul nevelted őket. Valószínűleg nem tudsz sokat a gyereknevelésről, aztán így sikerült. Akit normálisan nevelnek azok nem ilyenek.
2013. jan. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/77 A kérdező kommentje:
Nem en neveltem öket egyedül. Nem vagyok agressziv. Sok könyvet olvastam a gyermeknevelesröl. Nagyon komolyan gondoltam az Anyasägot - nem järtam szorakozni, minden penzem räjuk költöttem, sok idöt töltöttem velük. En nem voltam egy kocsmäbajäro, pasizo, hanyag anyuka. Nekem rossz szüleim voltak, ezert en nagyon jo szülö probältam lenni. Eppen ezert fäj most ez annyira.
2013. jan. 20. 21:33
 16/77 anonim ***** válasza:
86%

Nem a könyvekből kell megtanulni gyereket nevelni...

Az ajándékokat nyilván azért várják el mert eddig is megkapták őket.


Az h nem hozhatják oda a párjukat azt nem igazán értem miért... mert ha a kapcsolat komoly neked is jobb ha ismered párjukat,mert utána meg jön az elégedetlenkedés

2013. jan. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/77 anonim ***** válasza:
79%
Még kisebb korukban hozzá kellett volna szoktatni őket ahhoz, hogy a pénznek értéke van, az energia drága, és egy ajándék nem pottyan csak úgy az öletekbe. A gyereket nem kell a végtelenségig eltartani, de amíg nem tud teljesen a saját lábán megállni, jó esetben segít neki a családja. Mi az, hogy a szeretőiket? Nem barátnőt akartál írni? Ne várd el tőlük, hogy 20 évesen házasodjanak, azért ez egy komolyabb döntés. Addig meg mehet az ismerkedés, elvégre a későbbi menyasszonyt is valahogy meg kell ismerni. 2 gyerek alapján pedig ne általánosíts.
2013. jan. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/77 anonim ***** válasza:
92%

hát kérdező, nem vagy semmi :D érdekes módon én mindig megköszönöm anyáméknak a fáradozásukat, és eszembe nem jut szemtelenkedni velük. te elkényeztetted őket, most meg iszod a levét.

de a 8-as válaszoló se semmi :D te vagy a tipikus tanár rémálma szülő. már hogyne lenne a te dolgod, hogy hogyan viselkedik az iskolában. te neveled, nem? te tanítod meg arra, hogy közösségben mit lehet, és mit nem. bár ha az óvodás gyerekednek rálépsz a lábára, mert nem köszön az óvónéninek... no comment...

remélem, hogy mindketten csak trollok vagytok! :D

2013. jan. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/77 A kérdező kommentje:
Sajnos nemcsak az en sajät 2 gyerekem ilyen, több hasonlo "fiatal felnöttet" ismerek. Mondjuk az egyetemistäk igazän segithetnenek otthon valamit, ha mär az anyuka fizeti nekik a dräga kollegiumi szobät (Ausztria nem olcso) az auto biztositäst, jogositvänyt, kajät, benzint, miegymäst. Mitöl gondolja azt egy egyetemista felnött, hogy neki ez ingyen jär?
2013. jan. 20. 21:53
 20/77 anonim ***** válasza:
92%

"Nagyon komolyan gondoltam az Anyasägot - nem järtam szorakozni, minden penzem räjuk költöttem, sok idöt töltöttem velük."


Pedig járhattál volna néha szórakozni, és igenis magadra is költhettél volna pénzt. Így a gyerekek azt tanulták meg, hogy ők minden felett állnak, és hogy megérdemlik, hogy feláldozd értük a boldogságodat.

2013. jan. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!