Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van egy 22 (közepiskolät...

Van egy 22 (közepiskolät vegzett) es egy 20 eves (egyetemre jar) gyerekem. Az a tapasztalatom, hogy a mai gyerekek, fiatal felnöttek lenyegesen önzöbbek, es kevesbe intelligensek. A mai fiatalok tenylek mind butäbbak es önzöek?

Figyelt kérdés
Vagy csak az en gyerekeim ilyenek? Azt hiszik, hogy a szülöknek kötelezö a felnött gyereket a vegtelensegig tämogatni, a meregdräga ajändekot meg se köszönik, mert nekik az "jär". Segiteni nemigen szoktak, meg a villanyt se kapcsoljäk le maguk utän. Be akarjäk mutatni a szeretöiket, nem hallottak meg a gyürüs menyasszony fogalmärol. Meg vannak sertve, hogy nälunk nem engedem az "együttalväst". Szemrehänyäst tesznek, amiert nem vagyok gazdag, sikeres es egeszseges. Hälätlanok, pimaszok, ordibälnak, becsapnak, kihasznälnak.

2013. jan. 20. 20:43
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/77 A kérdező kommentje:
Amugy 1 länyom es 1 fiam van. Pont a länyomnak magyaräztam el tegnapelött a gyürüs menyasszony fogalmät. Es nincs kedvem megismerni a länyom "barätjänak csalädjät" mert valoszinüleg nem ö lesz a ferje. Vagy most nekem kötelezö lenne pl. a fiam "barätnöit" csalädostul megismerni, mikor ezekböl minden evre jut egy? Mi közöm nekem egyältalän a gyerekeim szimpla nemi eletehez? Nekem inkäbb ez a perverz, amit ma csinälnak, hogy mär lassan az alkalmi partnert is "illendö" lesz a szülöknek prezentälni! Pfuj. Böven eleg, ha eljegyzeskor ismerem meg öket közelebbröl.
2013. jan. 22. 01:05
 62/77 anonim ***** válasza:
100%
Mit szólogatsz be meg "újmagyarozol", hogyha nem is élsz itt?
2013. jan. 22. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/77 A kérdező kommentje:
Kedves utolso, mi az, hogy nem itt elek? A neten vagyok, ami az egesz vilägon foghato. Magyar vagyok. Beszologatok? Nem. Kerdesem volt, mäs felnött emberekhez. Sajnos nagyon sok tizeneves lurko is bekiabäl, de hät nem räjuk (nem räd) vagyok kiväncsi... Üdv.
2013. jan. 22. 01:37
 64/77 anonim ***** válasza:
89%

Végigolvastam az egészet. Csak annyit tudok hozzáfűzni, hogy őszintén sajnálom a gyerekeidet.

(Minden okkal történik. Az is, hogy nem úgy viszonyulnak hozzád, ahogy elvárnád.)

2013. jan. 22. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/77 anonim ***** válasza:
93%

"Kedves 54-es, komolyan gondolja, hogy en nem tanitottam meg a gyerekeimet a legalapvetöbb illemszabalyokra? Neveljen fel Ön a mai idökben gyereket, rä fog jönni, hogy igazam van, sajnos. Nem arrol van szo, hogy nem tudjäk, hogyan KELLENE viselkedni. Hanem arrol, hogy nem hajlandoak mindig ugy viselkedni, ahogyan kellene, nem segitenek otthon, es szemtelenek. En nem ilyen voltam fiatal koromban. A sertegeteseit tartsa meg sajät magänak, arra nem vagyok kiväncsi!"


Mélyen tisztelt Holdhercegnő (bár látom, a neved már levetted, igazad van, én sem vállalnám), miből gondolod, hogy az egész világon te vagy az egyetlen, aki gyereket nevel? Nem hiszem, hogy szükségem lenne rá, hogy neked bizonygassak bármit, de ha már ennyire tudni akarod, nekem is van gyerekem, akit teszem hozzá, igen sokáig egyedül neveltem. De egyrészt nem tudnék róla úgy beszélni, ahogy te a tieidről, másrészt - bár nem állítom, hogy hibátlan gyerek lenne, de - egészen normális gyerek lett belőle, már nagyon kicsi korában tudta, hogy otthon neki is van dolga, hogy az anyja nem szobalány és pincérnő, hogy más embereknek meg kell adni a tiszteletet, mert csak így várhatja el, hogy ő is megkapja ugyanezt, és egyke gyerek létére az önzőség egyáltalán nem része a jellemének, bár erre az egyre mondhatom talán, hogy szerencse kérdése, ő ilyen, de minden másban vastagon benne van, hogy hogyan neveltem. Nekem speciel van annyira fontos a saját gyerekem, hogy szeretném majd megismerni a párját, akkor is, ha nem ő lesz a felesége, de ezt ugye nem tudhatja előre senki, és érdekel, kivel tölti az idejét, hogy érzi magát vele, és ha ők úgy gondolják, akkor arra is kíváncsi leszek, hogy a párjának/barátnőjének/"szeretőjének" milyen a családja. Szerintem nem halok bele, ha megismerek más embereket, nem vagyok én grófnő, hogy ki kelljen érdemelni, hogy valaki elém járulhasson.

Ja, és hozzátenném, hogy én, veled ellentétben soha nem csináltam magamból mártírt, sosem hánytorgattam fel sem a fiamnak, sem másoknak, hogy miket meg nem tettem érte. Én voltam az, aki gyereket akart, annak minden kellemes, és kellemetlen vetületével együtt. De emellett soha nem állítottam be magam úgy, hogy én mindenről lemondtam érte, és valóban nem is tettem, volt is, van is életem mellette, többek közt ezért sem gondolja azt, hogy csak és kizárólag neki jár az, hogy jól érezze magát. Tisztában van vele, hogy az anyja is ember, aki esetleg lehet olykor fáradt, szüksége lehet a kikapcsolódásra, szeretne néha egy kis csendet maga körül, vagy esetleg szeretne valamikor kimozdulni. Nem akartam sose, hogy tökéletesnek higgyen, mert nem is vagyok az. Megesik, hogy türelmetlen vagyok például, de épp mert nem tartom magam tökéletesnek és sérthetetlennek, képes vagyok arra is, hogy én kérjek tőle bocsánatot, ha úgy érzem, hogy valamiben hibáztam.


Te viszont, kedves kérdező, annyira el vagy telve magadtól, hogy egy pillanatra sem vagy képes belátni, hogy esetleg te is hibáztál abban, hogy a gyerekeid olyanok, amilyenek. Hibáztatsz mindenkit, a körülményeket, a társadalmat, a gyerekeidet, az őket körülvevő világot, de azt sehol sem látom, hogy említenéd, hogy "hát igen, én is nevelhettem volna őket máshogy". Persze a legjobb védekezés a támadás, ezt már ismerem. Mi lenne, ha egyetlen egyszer legalább mérlegelnéd, hogy a gyerekeid kérései neked mekkora erőfeszítésbe kerülnek, és az nekik miért, és mennyire lenne fontos? Ideje lenne egy új kifejezést is megtanulnod, mégpedig azt, hogy kompromisszum. Ha nem ismered a szót, szólj bátran, szívesen elmagyarázom.

2013. jan. 22. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/77 anonim ***** válasza:
87%

Az esztelen mindenit?!

Belehalnál, ha eleget tennél a gyermeked kérdésének? Nem áll semmi erőfeszítésből. És mi van, ha a mostani párjuk lesz a későbbi házastársuk?

Ők ezt szeretnék. Neked csak fel kell emelned azt az "ősmagyar" valagad a géped elől és átvonszolnod a gyermekeid reménybeli házastársuk szüleihez.

Feltételezem, még csak azt se kérték, hogy nálatok legyen a bemutatkozás, mert tudják, mennyire tetvesül rugalmatlan vagy.


Ó te jó ég, mik vannak?!

Nem csodálom, hogy egyedül maradtál.

2013. jan. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/77 anonim ***** válasza:
100%

Az én édesanyám sem egy könnyű személyiség, de most örülök, hogy nem egy kérdező típusút fogtam ki...

Miért ne érdekelne a gyerekem szerelmi élete. Most botránkozz meg, az első szerelmem, akivel jártam, 11 évesen volt. BEMUTATTAM otthon, sőt, az anyukáink barátnők lettek, azután is, hogy 1 év után szakítottunk. 15 évesen jött egy komolyabb, akivel 4 évig voltunk együtt, a bemutatás után EGYÜTT ALUDHATTUNK, hol náluk, hol nálunk (és tényleg aludtunk, mert 16 évesen vesztettük el egymással). 20 éves koromban találtam meg a leendő férjem (márciusban házasodunk), szintén már jóval azelőtt találkoztak a szüleink, hogy "gyűrűs menyasszony" lettem. Szerintem ez így normális! Inkább az a rugalmatlan, ősfelfogás, amit te csinálsz, ne csodálkozz, hogy ezt csinálják veled a gyerekeid. Amilyen az adjonisten...

2013. jan. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/77 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy sokan vegigolvastäk ezt a temät, de annak nem, hogy alig van egy-ket normälis, ertekelhetö välasz. Itt mindenki el van telve a sajät (sokkal butäbb) gyereketöl, mint az enyimek, csak mert nem mernek szembenezni a valosäggal. Mikor a länyom 16 eves volt, bizony en is el voltam telve töle, de amikor felnött mintha egy felnött ragad meg egy alacsony erkölcsi-ertelmi szinten. Ettöl persze ö meg nem hülye, hiszen dijakat nyert, nem is egyet, TV-ben többször is szerepelt, ujsägokban is, Ausztriäban meg Magyarorszägon is. Szoval nektek tuti nincs ilyen gyereketek se, sertegetö trollok... Csak en nem vagyok töle ugy eltelve. A kis barätnöje meg näla is önzöbb, az egyetemista. Es nem maradtam egyedül, 15 eve mär van mäsodik ferjem. Es komolyan sokat gondolkodok rajta, hogy ki, hol es mit rontott el... Nem tartom magam hibätlannak. De a nagyszülök, a mostoha apuka, az igazi apuka meg az ö csalädja, a környezet, a tanärok, a media, a tärsadalom -ezek mind együttes erövel hatnak az individumra. Es nem kell elmagyaräzni, mi az, hogy kompromisszum. Es talälkoztam mär egyszer itt nälunk a länyom barätjäval, meg a fiam idei barätnöjevel is, de nem akarok velük szorosabb kapcsolatot tartani.
2013. jan. 22. 20:46
 69/77 A kérdező kommentje:

A Holdhercegnö nicket meg azert vettem le, mert itt nem divat a nicknev, itt mindenki anonim. Amugy a nicknev is egy anonim dolog, hiszen nem "Holdhercegnö" van beirva a szemelyi igazolvänyomba. Ezentul pedig szeretnem, ha a välaszolok odairnäk a hozzäszoläs alä, hogy häny evesek es milyen nemüek. Pl. 23/F

Ja es nagyon szeretem a gyerekeimet, hiszen kit szeressek ezen a vilägon a legjobban, ha nem öket. Ez a kerdes nem arrol szol, hogy "ugye, te is utälod a gyereked?" itt mäsra värok välaszt, de a sok otthonlako huszoneves kis semmittevö itt trollkodik naphosszat (ahelyett, hogy segitene valamit a szüleinek, ha mär eltartjäk).

2013. jan. 22. 20:53
 70/77 anonim ***** válasza:
89%

Nem unod még magad?


20N

2013. jan. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!