Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért van az hogy az esetek...

Miért van az hogy az esetek nagy részében a szülő akarja eldönteni hogy a lány mikor feküdhet le a barátjával?

Figyelt kérdés

Én ezt olyan hülyeségnem gondolom. Nyilván a lány érzi hogy mikor tart ott a kapcsolatuk, hogyha pedig nem azzal az adott fiúval éli le az életét, akkor sem történik semmi katasztrófa, tanult belőle, na meg szerette az a lényeg. Persze ezt nem 13 évesekre írom hanem pl. egy 17 évesre. Mégis a legtöbb szülő úgy fogja ezt fel hogy nem engedi meg hogy együtt aludjanak (na nem mintha ezen múlna)

Miért jobb az a szülőnek ha a lány tiltásban van, mintha megteszi, és vagy örülnek boldogok, vagy tanulnak belőle?


2013. febr. 3. 10:11
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Ahaaaaa! Szóval amiért te lefeküdtél valakivel, akivel nem kellett volna, a lányod ne feküdjön le a párjával, vagy csak ott ahol nem zavar senkit. Én már csak annyit kérdeznék hogy hol alszik a lányod amikor épp ti a pároddal épp összebújtok? Mert gondolom a lányodnak sem kell nagy ész hogy kitalálja hogy néha összebújtok. Ez olyan álszent, ne csináld mikor a szomszédban vagyok dolog. Na, mindegy is. Én igyekszem figyelembe venni a gyermekem igényeit is, mert azért szültem hogy boldog legyen, nem azért hogy legyen valaki akin uralkodhatok.
2013. febr. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Annyira gáz hogy magadból indulsz ki. Azért mert te olyannal feküdtél le akivel nem kellett volna, tuti hogy a lányod is olyannal fog, és sok lesz. És ha sok lesz? Na bumm. Ha több lesz neki, akkor csinálja a bokorban. Hát, látod kedves kérdező, megoszlanak a vélemények. Sajnos ezzel nincs mit tenni. Annyi előnyöd származik a dologból, hogy tudod hogy te ezt a hibát nem fogod elkövetni, mert tudod milyen pocsék érzés. És az ilyen "gyerekek" költöznek el minél előbb, hogy együtt lehessenek a vélt vagy valós nagy szerelemmel, mert a szülő nem hagyja hogy élje az életét. Mert az élete az övé. Nem a szülőé.
2013. febr. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
0%
Nekem férjem van, akivel együtt vagyok x éve. Azért ne hasonlítsuk össze a kettőt. Tőlem a barátjánál azt csinálnak, amit akarnak, mert megakadályozni úgy sem lehet. Élje az életét? TANULJON! Nem a szex az élete egy akárhogy is vesszük KISLÁNYNAK! Nem rossz emberrel feküdtem le, hanem rosszkor!
2013. febr. 3. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Újszülött, baba, kisgyermek(=kislány, kisfiú), kamasz, fiatal felnőtt, felnőtt, idős... Szerinted a 17 éves kislány? Na, ez a baj. Lehet így nevelni.
2013. febr. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Rendesen kell nevelni,én pl 17 évesen akkor engedném az együtt alvást ha már 1 éve együtt vannak,tudom hogy szexelhetnek bokorban is,de itt a lényeg az,hogy beviszi az ágyába ha minden életkorban bármelyik fiúval aludhatna nem lenne megalázó,hogy 18 éves korára több fiúval aludt?Mert szerintem igenis megalázó az önbecsülésére nézve.A másik egy rendesen nevelt,értelmes lány nem fog össze-vissza szexelgetni,és úgy gondolom 17-18 évesen általánosságban elég érett már ahhoz,hogy eldöntse mikor fekszik le a barátjával egy 15 de még egy 16 éves inkább a nyomás,a trend miatt szexelne.
2013. febr. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

"Mert csak azt hiszi, hogy a szerelme. (!!!)

Lesz még pár szerelme. Mindenkit fel akar vinni?"

És ezt miért tudná jobban a szülő mint a gyerek? Csak mert 17 éves, és igen, lesz még jó pár szerelme, és tanulni, tapasztalni fog mindegyikből. Ezzel mi a probléma? És azzal mi, hogy a szülő mindegyiket ismerni fogja? Szerintem semmi. Ez ilyen, a fiúk jönnek mennek, és szerintem megalázóbb ha a lányod a bokorban csinálja velük mint a szobában.

2013. febr. 3. 20:03
 17/23 A kérdező kommentje:

"nem lenne megalázó,hogy 18 éves korára több fiúval aludt?"

A probléma nem az alvással van, hanem a szexel. Semelyik jövőbeli párját nem az fogja érdekelni hogy hánnyal aludt, hanem az hogy hánnyal szexelt, ehhez meg ugye mint már ki lett vesézve nem kell együtt aludni.

2013. febr. 3. 20:05
 18/23 anonim ***** válasza:
0%
Ki mondta, hogy a bokorban? Szexeljenek akkor, amikor üres a lakás. Vagy a fiúnál, nekem mindegy. De ha itt, akkor itt, nem is a szex a lényeg. Hanem, hogy minden hónapban vagy félévben, vagy akár évben más fiú járkál fel. Márpedig a legtöbb esetben így van. Ez nem nevelés kérdése. Nem a kor számít, de már elmondtam. Attól még, hogy 17 éves, kislány ahhoz képest, mint aminek hiszi magát. Miért tudja jobban a szülő? Talán mert kicsit többet élt? Tapasztaltabb? Már megélte ezeket a dolgokat? Ezért. Nem az fogja érdekelni, hogy hánnyal aludt, hanem, hogy hánnyal szexelt? Azért annyira ne legyen már senki naiv, hogy azt hiszi, hogy akik együtt alszanak, azok nem szexelnek. Ugyan már.
2013. febr. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Nem tudom miért pontoztátok le az elsőt tök igaza van...
2013. febr. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

Persze, hogy nem csak alszanak. De senkit nem fog érdekelni hogy szexeltek + aludtak-e, hanem az hogy szexeltek-e. Próbáltam nézni a másik szempontot, de akkor se értem miért nem inkább megnyugtatja a szülőt hogy ő is ismeri és tudja ki a fiú, és otthon nyugalomban vannak. Ugyanúgy ahogy a gyerek is rájön idővel hogy a szülők a másik szobában nem csal aludni szoktak, úgy ezt a szülőnek is el kell fogadni. És attól mert anyuka 17 évesen csak azt hitte hogy szerelmes, a lány még igenis lehet tényleg az.

Azért köszönöm a válaszokat, bár nem lettem okosabb ez ügyben.

2013. febr. 4. 17:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!