Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Őszintén, szoktál levonni...

Őszintén, szoktál levonni következtetést a babakocsiról vagy a gyerek ruházatáról (márka stb. )?

Figyelt kérdés
Tehát megnézed hogy milyen ruha van a gyereken, milyen babakocsit tol a másik anyuka? Levonsz e következtetést magadban anyagi helyzetre igényességre vagy puccosságra "kivagyiság" ra vonatkozóan?
2013. febr. 7. 13:20
1 2 3 4 5 6
 31/60 anonim ***** válasza:

Nem szoktam levonni következtetést. Ha látok egy láthatóan drága babakocsit, elgondolkozom, hogy mennyibe kerül, ennyi.

Ruhába fel sem ismerném a márkásat és nem is érdekel, hogy más mit ad rá a gyerekére, ha tiszta. Én a Tescoba, Aldiba és a Lidl-be szoktam ruhát venni a kislányomnak és ha erre valaki megjegyzést tesz, nem érdekel. Felnőttnél sem azt szeretem, aki márkás ruhát hord.

2013. febr. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/60 anonim ***** válasza:
azért erre kevés az esély,legalábbis ami városunkban,amúgy én nem lenézem,csak elkerülöm,következtetéseket vonok le,elég ritka,hogy valahol nincs egy fürdőszoba vagy víz,és haza se adnak úgy babát,hogy nincs otthon,áram és víz
2013. febr. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/60 anonim ***** válasza:
Mert akkor mégis milyen oka lehet, ha valakinek koszos a ruhája (Az anyagiakon kívül)? Szeret büdös és koszos lenni? Én nem hinném.
2013. febr. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/60 anonim ***** válasza:
50%

Igen én megnéztem volna,2 évvel ezelőtt,hogy ki milyen kocsikkal furikázik...

Ahol lakunk,az egy kis város,én szememben falú.Amikor megszületett a lányom,abban a 3 bababoltban nem tudtak ajánlani egy normális kocsit,ami tetszene és ami az elvárásaimat teljesíti.Na meg mindenkinek ugyanolyan babakocsija volt,Kunert,Bergon stb,tehát a másodosztályú babakocsik,a nagy csatahajó változata.És amivel kikergethetnének a világból,libafos zöld színbe!

Így maradt másik város,Bp.,ahol megvehettem a babakocsit,ami szívem vágya volt,PP Pliko 3,kicsit drága a költségvetésünkhöz,de az első gyereknek azért csak megengedhető.Így a kérdésedből ítélve,biztos engem is megbélyegeztek,de nem jogosan,tévedtek,mert nem vet fel a pénz,és azért mert mert 2x annyiba került a kocsink,mint az övéké,nem jelenti azt,hogy sznobizálok,csak egyszerűen azt akartam a gyerekemnek,a ruhái vegyesen vannak,van használt is és újonnan vásárolt is.Egyik sem taszítja magától a foltokat,és mivel csoki függő,hát a gyerek csak az első boltig patyolat tiszta utána mát koszos.


Nem igazán akarok levonni következtetést senkiről,mert a magam dolgaiból kiindulva tévedhetek a vélemény nyilvánításommal.Persze volt már rá példa mikor azt hittem hogy szegény gyerek,közbe meg a lakás csak a kedvére volt berendezve,egész játszóház.

2013. febr. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/60 anonim ***** válasza:
vannak igénytelen emberek azért lássuk be,az más kérdés ha nincs otthon víz,de azért nem is adnak gyereket haza ahol nincs víz,szóval még ha van olyan aki azért koszos,de pl anyukám ovijában volt 3 testvér,mindig koszosak voltak,szakadtak,látszott rajtuk,hogy napok óta nem fürödtek,anyukájuk viszont mindig csinos új ruhában teljesen tiszta,na ezt mivel magyarázod?
2013. febr. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/60 anonim ***** válasza:
Jó, igénytelen, ok. (ő dolga) De én akkor sem ítélem el egyből, ettől még igen is szóba fogok vele állni. Azt nem értem, hogy te mitől félsz, miért kerülöd el? Attól, hogy fertőző a koszossága miatt, vagy mitől?
2013. febr. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/60 anonim ***** válasza:
Az utcán kerülöm el,úgy gondoltam,hogy kikerülöm.
2013. febr. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/60 anonim ***** válasza:
teljesen őszintén most leállnál beszélgetni valakivel akitől elfog a hányinger olyan koszos és büdös?Az más dolog,ha odajön egy hajléktalan pl kedvesen megkér adjak egy 100ast és adok neki,mint ez igénytelen büdös,koszos anyukával leálljak társalogni
2013. febr. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/60 anonim ***** válasza:
Még mindig nem értem. Vagyis próbálom megérteni,de ez nekem akkor is, egy fajta előítéletesség,egy fajta skatulyába húzás.
2013. febr. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/60 anonim ***** válasza:
és nem vagyok sznob vagy nagyképű,mert nem tényleg nem érzem többnek magam a többi embernél,de hagy döntsem el kivel állok le beszélni
2013. febr. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!