Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Őszintén, szoktál levonni...

Őszintén, szoktál levonni következtetést a babakocsiról vagy a gyerek ruházatáról (márka stb. )?

Figyelt kérdés
Tehát megnézed hogy milyen ruha van a gyereken, milyen babakocsit tol a másik anyuka? Levonsz e következtetést magadban anyagi helyzetre igényességre vagy puccosságra "kivagyiság" ra vonatkozóan?
2013. febr. 7. 13:20
1 2 3 4 5 6
 41/60 anonim ***** válasza:
Az biztos, hogy esélyt adok neki. Ha utána a megnyilvánulásai, az ő személye konkrétan nem szimpatikus, akkor gondolom elkerülöm én is. De ez alapján én még nem kerülném el. Nem vagyunk egyformák, nem baj, ezt is elfogadom.
2013. febr. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/60 anonim ***** válasza:
53%
mi abban az előítélet ha valaki koszos ápolatlan és büdös?én nem ítélem el csak igénytelennek tartom,és most tényleg nem a hajléktalanokról vagy a nagyon szegényekről van szó akiknek vizük sincs,elmesélek egy másik sztorit hátha érted,szóval a játszótéren voltunk többen is,egyszer csak megjelent egy 3 fős család,fiam hintázott a kislány beült a mellettünk lévő hintába akkor láttam hogy szegény anyuka túlzásba vitte a sminket a kislánynak vagy 1 hónapja nem mostak hajat a cumi ami szájába volt sem látott vizet sose talán,ruhájuk mocskos volt,büdösek voltak,hozzám szólt válaszoltam,gondoltam lehet ettől még kedves,majd elkezdtek káromkodva beszélni egymással,köpködtek,anyuka,apuka túrta az orrát,arrébb mentünk mert a fiam homokozni akart,majd utánunk jöttek a nő odajött majd megsimogatta a kisfiam fejét azzal a kezével amivel az orrában turkált,udvariasan megkértem ne simogassa fiam,és besértődött,hogy milyen rosszindulatú vagyok,Ő csak meg akarta szeretgetni,azt mondta biztos lenézem,Ő bezzeg engedi,hogy ha akarom megsimogassam a kislányát,meg biztos utáljuk mert eljöttünk a hintától,és egyebek..nos miután elmentek odajött egy ismerős anyuka,hogy ne foglalkozzam velük,ők ilyenek inkább költik cigire a pénzt,mint tusfürdőre,jobban járok ha elkerülöm
2013. febr. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/60 anonim ***** válasza:

Szerintem a kérdés nem mások tisztálkodási szokásaira vonatkozott, kár ezen vitázni.

Én bevallom, hogy megnézem, kinek milyen babakocsija van,nyilván valamiféle következtetést is levonok az anyagi helyzetükre vonatkozóan, de ennyi, tovább nem foglalkoztat a kérdés. Mellesleg nem is biztos, hogy jó ez a következtetés, mert mi például megvettük a Raf Pol kocsit, nem azért, mert annyira olcsó lett volna, hanem, mert első gyerekesként fogalmunk sem volt, melyik a jó (mondjuk 260.000 forintot nem is adnék egy babakocsiért, mert láttam ilyet a boltban, de annyit az sem ér). Utáltam, 7 hónap után eladtam és most vettünk egy Peg Perego Pliko P3 sportkocsit. Na most anyagi helyzetünk nem változott közben, mégis sokkal jobb babakocsival közlekedem.

2013. febr. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/60 anonim ***** válasza:
Konkrétan nem szoktam csak erre figyelni, de ha feltűnik egy szép ruha vagy babakocsi, megdícsérem, de nem irigységből.
2013. febr. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/60 anonim ***** válasza:

Igen, meg szoktam nézni, hogy milyen a babakocsi és milyen ruhában van a gyerek és anyuka is. De messzemenő következtetést nem vonok azért le, egy páran már leírták, hogy miért.


Egyébként melyik babakocsit gondoljátok drágának, puccosnak, amiből azt következtetitek, hogy nem lehet szegény, aki ilyet tol?


Komolyan érdekel a válasz!!!

2013. febr. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/60 anonim ***** válasza:

Én úgy közlekedem az utcákon, hogy büszkén tolom a babakocsit, és elsősorban a saját babámra figyelek, és pont lesz@rom ha valakinek nem tetszik a járgány:)


Sok előttem szólóhoz hasonlóan a durva viselkedésre sokkal inkább felkapom a fejem mint arra, hogy mivel van körülbélelve a gyerek.


Most vettem nemrég a másodiknak használtan babakocsit: nem volt egészen 15000 Ft autósüléssel együtt!

Még mielőtt azt gondolná valaki hogy valami nagyon lepukkant cuccról van szó, jelzem: szinte tökéletes állapotban van, csak éppen feleslegessé vált az eladónak ( igaz, időmbe került, mire rátaláltam, de megérte:)


Röhej ha valaki csak a magamutogatás miatt vesz drága / márkás cuccot, holott azt annyi minden másra is elkölthetné, ha egy kicsit is használná az eszét, és nem nagybetűs FOGYASZTÓ lenne.

Különösen igaz ez akkor ha egyébként nem áll olyan jól anyagilag hogy ezt minden döccenő nélkül megteheti ( dehát menni kell a többi birka után, ugye....)


Szerintem én pl. nagyon ügyes vagyok abban, hogy jó holmikat szerzek be a gyerkőcöknek potom áron: izgalmas és anyagilag sem olyan megterhelő, mindössze időt igényel.

És szerintem nagyon jó anyuka vagyok:)

2013. febr. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/60 anonim ***** válasza:
Megmondom őszintén babakocsikat nézegetem nagyjából minden márkával tisztában vagyok, és azt veszem észre, hogy a tehetősebbek nem drága babakocsikban tolják a gyermekeiket, hanem használtat vesznek olcsón, aki közép osztály beli az megveszi akár a legdrágábbat is. Rengeteg ilyen van ismerőseim körében annyit tanul az ember, van szép nagy ház majd megszólal gyönyörű luxus berendezésekkel, de a hűtő szó szerint üres, nincs mit enniük, persze a kivűl állok úgy látják milyen luxusban élnek. tapasztalatom szerint a közép osztály ,,vág fel" drágább babakocsikkal, jó kis márkás rucikkal. Megmondom őszintén én most várom harmadik babánkat, de nagyon fontos a babakocsi kérdés, több szempontból mindenképpen olyat keresek ami külön váz+sport rész+hordozó+mózes, könnyű legyen praktikus kényelmes, jól nézzem ki, és beférjen a csomagtartóba!:) Nagyon tetszik a concord neo, meg is akartam venni, de a férjem lebeszélt róla, és igaza van hát hülye vagyok én 300 ezerért babakocsit venni!? Találtam a neten új ilyen hasonló adottságokkal rendelkező babakocsikat és 68. ezer forintos áron. Na ez az ami nekem tökéletes lesz.
2013. febr. 7. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/60 anonim ***** válasza:

45. válaszoló:

Egy stokke (közel fél milliós babakocsi) egyértelmű

2013. febr. 7. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/60 anonim ***** válasza:
100%

Bár nem olvastam mindet el, nagyon érdekesek a válaszok, és elgondolkodtatott, mert én nem szoktam ilyenekkel foglalkozni… hacsak nem olyan kirívó esetről van szó, ami már nekem is feltűnik, mint pl. anyuka gyerekkel együtt talpig fehérben, anyuka csak botorkálni tud a tűsarkóban a murván, stb. :)


Magamból kiindulva a babakocsi nem tudom mennyire tükrözi az anyagi helyzetet, mert én speciel gyűlölöm a babakocsit, mint tárgyat, és nem voltam hajlandó költeni rá, ezért az unokatesóktól örökölt, lepukkadt darabbal mászkáltam, ha nagyon muszáj volt – pedig, ha akartam volna, vehettem volna valami szebbet-jobbat.

A gyerekruhákkal is az a helyzet, hogy ezek erősen funkcionális darabok, és miután kiderült, hogy a fiam egy héten belül képes két gatyát is szétszaggatni térdben, úgy döntöttem, nem frusztrálom magam azzal, hogy tízezreket költök nadrágra… van egy-két márka, aminek szépek és jó minőségűek a termékei, ezeket veszem, de használtan.


A kérdésre konkrétabban válaszolva: inkább az anyuka külleméből tudok levonni következtetést.

2013. febr. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/60 anonim ***** válasza:

45-ös, pont a fent említett pliko3-at egyáltalán nem találom puccosnak. Nem is gondoltam volna, hogy ez egy drága babakocsi. Számomra átlagos kinézete van, nekem nem kéne.


Én ha látok egy Stokke babakocsit, akkor azért el szoktam gondolkodni, hogy vajon miért vesz az ember egy olyan kocsit, amit a gyerek 1.5 évesen kinő?

2013. febr. 7. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!