Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Őszintén, szoktál levonni...

Őszintén, szoktál levonni következtetést a babakocsiról vagy a gyerek ruházatáról (márka stb. )?

Figyelt kérdés
Tehát megnézed hogy milyen ruha van a gyereken, milyen babakocsit tol a másik anyuka? Levonsz e következtetést magadban anyagi helyzetre igényességre vagy puccosságra "kivagyiság" ra vonatkozóan?
2013. febr. 7. 13:20
1 2 3 4 5 6
 51/60 anonim ***** válasza:
Mert utána nincs rá szüksége? Én is stokket akartam venni, de nekem nem feküdt kézre a tolókarja.
2013. febr. 8. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/60 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok,


Hat ahogy az egyik valaszolo irta, en imis ugy erzem, hogy az igazan tehetosek nem feltetlenul veszik meg a legdragabbat (persze vannak kvetelek)

Akik arra hajtanak az a "kozep osztaly" vagy hogy is mondjam..

Akik szivesebben mutogatnak kifele mintsem a praktikussagat nezze. A mi barati korunkben is rengeteg pelda van erre.

En a gazdagabbik reteget kepviselem, hogy teljesen oszinte legyek. Ugy ertem ha 400ba kerul egy babakocsi azt is megvehetnem, tobbfele huzattal h cserelgessen (van ilyen ismerosom.. De kozel se allnak ugy anyagilag h ne erezzek meg ennek a sulyat)

En azonban ugy valasztottam babakocsit h kenyelmes is legyen es szeresse is a lanyom.. Quinnynk volt. Most a masodiki gyereknel oszinte szolva meg csak kolteni se akartam mozeskosarra es tarsaira mert az elozonel se hasznaltam... Az elozo sportkocsink jo lesz nyarra aztan kesz.. Nem erdekel az utcab milyen babakocsit tolgatnak az anyukak, azt hamarabb eszreveszem ha nem megferllo szamomra a stilus ahogy a gyerekevel beszel. De az is az o dolga. Az se erdekel milyen ruhakban jarnak.. Valahogy tenyleg hidegen hagy.

A legjob baratnom szinten hasonlo kaliber mint en, o se vett uj kocsit a masodi babanak, pedig a ferje a tiz leggazdagabba benne van.. Puccbol nem vasarolunk.

2013. febr. 8. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/60 anonim ***** válasza:
Honnan lehet tudni előre, hogy másfél évesen már nem fogja használni? Nekem a gyerek kényelme volt alegfontosabb szempont a babakocsi kiválasztásánál.
2013. febr. 8. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/60 anonim ***** válasza:
Nem szoktam azt lesni, kinek milyen a babakocsija vagy a gyerekének a ruhája, de látom, ha nézem, ha nem, és igenis vonok le következtetéseket. De persze ez nem csak a gyerekekre és anyukáikra igaz, ha az ember bárkit meglát és végigméri (rossz szándéktól függetlneül), von le következtetéseket.
2013. febr. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/60 anonim ***** válasza:
Nekünk graco smybion lett végül a stokke helyett, még a bugaboo ami tetszik, de azzal már csak a graco megvásárlása után találkoztam, különben valszeg azt vettem volna, de a graco is tökéletes volt. 1 éves kor óta nem kell neki babakocsi. Azért a legtöbb gyerek 1,5 évesen már jár és nem kell neki kocsi.
2013. febr. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/60 anonim ***** válasza:
100%

54-es vagyok, közben elolvastam a válaszokat.

Én mikor viszem reggelente oviba a fiam látom, ki milyen autóval érkezik. Olyan helyen lakom, ahol vannak eléggé pénztelenek és kifejezetten pénzesek is. Én magam középmezőnybe sorolnám. A fiam jó minőségű új ruhákat kap, jó volt a babakocsija stb, szóval nem kéne aggódnom ki mit gondol rólam. Ugyanakkor kedves kérdező engem is frusztrálna, ha valahova bemennék és tudnám, hogy egyből baraknak valami skatulyába. Egy nálam tehetősebb méghozzá negatív skatulyába rakna, ami biztos zavarna. Azért is, mert nekem eszembe nem jutna más anyukákkal arról beszélgetni ki, mit, mennyiért vett. Ilyen dolgokat csak a közeli barátnőkkel beszélek meg (és nem sznobizusból, hanem mert általában mindent megbeszélünk). Megértem, ha téged ez zavar.

És most írok valamit, amivel biztos lesz, aki nem ért egyet. Nekem itt a környékünkön gazdaggal még nem volt problémám, szegénnyel viszont annál inkább. Aki jön a 10 milliós terepjárójával, az kedvesen mosolyogva köszön. Akin látszik , hogy rosszul megy neki, az meg belém köt, mikor én mindenkinek ugyanúgy köszönök. Én soha nem utáltam senkit azért, mert jobban megy neki, mint nekem, azt viszont igenis tapasztaltam, hogy akiknek rosszabbul megy, mint nekem, azok előszeretettel utálnak. Pedig én igazán nem vagyok gazdag, csak nem vagyok csóró. És nagyon tud zavarni, mikor látom, érzem, hogy a másik merő irigységből áll negatívan hozzám.

2013. febr. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/60 anonim ***** válasza:

nekem a felsorolt babakocsik közül egyik sem tetszik,én ilyet szeretnék venni: [link]

, fiamnál azt használtuk ami öcsémé volt egy Bébé Confort High Treket,de még egy gyereket már nem bírna ki

2013. febr. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/60 anonim ***** válasza:
56os válaszolóhoz hasonlóan gazdagabb vagy nagyon tehetős emberekkel még nem volt negatív tapasztalatom,mindig kedvesek voltak,köszöntek,de tényleg azok akik nem olyan tehetősek még rám is rossz szemmel néznek,vagy ha beszélgetésnél megkérdezték hol veszem fiamnak a ruháját mert olyan aranyos felsőben van,és mondtam szoktam Scamp,H&Mes,Disney ruhákat venni újonnan,emellett használt ruhát is veszek a HÁDÁBAN akkor megjegyezte az anyuka rosszindulatúan minek szórom a pénzt,amikor úgyis kinövi,meg szúrós szemmel nézett rám mikor beültem az autóba,pedig nem egy drága luxus autó abszolút
2013. febr. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/60 A kérdező kommentje:
Hú hát azt álmomban nem gondoltam volna hogy ennyi rengeteg hozzászólás érkezik erre a kérdésre, de most már legalább innen is megerősítést kaptam, hogy bizony érdekel szinte mindenkit ez hogy milyen babakocsi meg ruha tehát ez egy érdeklődésre számot tartó téma...Mind olyan értelemben, amit páran írtak hogy nem nézik különösebben mind azok akik már márkákat is írtak. Köszi tanulságos volt!!!
2013. febr. 8. 15:05
 60/60 anonim ***** válasza:
Az 56os valaszoloval nagyon egyet ertek!
2013. febr. 8. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!