Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Budapesti kismamák, szülők...

Baranka kérdése:

Budapesti kismamák, szülők válaszolnátok pár kérdésemre?

Figyelt kérdés
Főleg olyanok válaszát várom akik rendszeresen tömeg közlekednek! Mennyire voltak előzékenyek az emberek mikor nagy pocakkal álldogáltál buszon, villamoson stb.? Mennyire engedték át a helyet neked? Segítettek felpakolni illetve lepakolni a járművekre, járművekről mikor már meg volt a kicsi? Adták át a helyet, hogy ne kelljen állnod kezedben a gyerekkel, csomaggal? Kiváncsi vagyok minden tapasztalatra, pro és kontra is.
2013. febr. 12. 12:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindig átadták a helyet héven, villamoson!

Mindig jött valaki, aki szó nélkül fogta a babakocsit, levitte, felvitte a lépcsőn, vagy fel, le segítette a hévről, buszról!

Minap is a boltban álltam sorban 4 éves lányommal, kabátban annyira nem látszik hogy terhes vagyok, de simán előre engedtek a 4 éves miatt is!

2013. febr. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Mi Budán lakunk, „jó” környéken, de itt azt tapasztaltam, soha nem adták át a helyet nekem, míg terhes voltam, és villamosoztam-buszoztam. Babakocsival én nem utaztam ilyen járművön, viszont ha egyedül megyek valahová, mindig megkérdem a kisgyerekeseket, segítsek-e leemelni-feltenni a babakocsit – és a legnagyobb döbbenetemre a legtöbb esetben úgy néznek rám, mint valami csodabogárra, és nem értik. Ebből azt gondolom, nem igazán szoktak az emberek segíteni ebben másoknak.
2013. febr. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nincsenek jó tapasztalataim. Villamosoztam terhesen. És a végén, mikor még idegbecsípődésem is volt, és alig bírtam járni, de a kórházba menni kellett, akkor én kértem helyet magamnak. Ritka volt, mikor átadták.

Babakocsi felrakására ill. lerakására azért volt segítség, de van amikor azt is kérnem kellett, de sosem mondott senki nemet.:)

2013. febr. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hármas vagyok. 11. kerületben lakom.
2013. febr. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Terhesen nem adták át a helyet szinte sose. De ha rosszul voltam, és kifejezetten megkértem valakit, akkor mindig felpattantak. Babakocsinál is hasonló - maguktól nem, de kérésre igen.

Viszont ha hordozóban volt rajtam a gyerek, akkor szinte minden alkalommal átadták a helyet.

2013. febr. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Jégtánc ***** válasza:
100%
Szerencsére nagyon rossz tapasztalatom nekem sincs.Mindenhova tömegközlekedéssel megyek babakocsival.Terhesen 90%-ban mindig átadták a helyet,babakocsival is mindig segítettek.Általában megpróbálok úgy közlekedni hogy alacsony padlós busszal.Metrót,villamost nem tudom mindig kikerülni de ott is mindig segítenek.XX ker
2013. febr. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Pocakkal egyáltalán nem voltak előzékenyek a vajúdást megelőző egy-két órában, 40 hetesen is álltam a buszon, úgy mentem haza.

Gyerekkel már előzékenyek szerencsére, de nem igazán értem, hogy mi ez a különbség. Főleg azt nem, hogy a pocakos irányába miért nem tartják ugyanezt fontosnak.

2013. febr. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Pocakkal általában átadták a helyet. Viszont a babakocsival közlekedés... hát feladtam.3 hete inkább kenguruzok,mert nem tudok mindig alacsonypadlóssal közlekedni,vagy éppen arra várni hogy mikor jön ,mindennap utazgatni kell hiszen a nagy ovis.Sokszor morogva álltak el a babakocsinak fenntartott helyről is hogy felférjek,volt olyan is hogy késésbe voltam és nem akartam várni alacsonyra. megkértem egy 30 év körüli pasit hogy felsegítené e a babakocsit,válasznak azt kaptam:nem,minek használok olyan babakocsit amit nem birok el... na ekkor döntöttem úgy hogy irány venni valami hordozóeszközt és csak sétáláshoz használni a babakocsit. Amúgy valóban nehéz a babakocsim,férjem választása volt,én meg sem birom emelni.nem szeretem :D az idős nénik és bácsik segítőkészebbek,ha észrevesznek "szaladnak" segíteni.amúgy pl 3-as villamosra segítség nélkül fel sem tudsz szállni,vagy csak én vagyok béna:D zugló.
2013. febr. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

XVIII.kerület, illetve belváros. Pocakosan szinte mindig átadták, babakocsival egyelőre még nem próbálkoztunk. De sajnos legtöbbször az idősek voltak azok, akik észrevették, hogy tolatok. A fiatalok, mint az alvajárók.

Viszont még sosem szórakoztam tömegközlekedés során ilyen jól, mint anno pocakosan. Előfordult pl. hogy egy-egy vérmesebb idős néni felállította a fiatalokat. Vagy hogy felszálltam az egyáltalán nem zsúfolt villamosra (szinte mindenki ült, egy-két ember álldogált). Odaálltam egy fiatalember felé, szembe vele, ugyanazon oldalon egy idős néni ült. Elkezdett morogni, persze a fiatalember nem kapcsolt. Majd felszállt egy anyuka egy karon ülő babával és egy 3 éves forma kislánnyal. A néni nem bírta tovább, átadta a helyet. Az anyuka leültette a kislányt, s így álltunk hárman egymás mellett: az anyuka, karjában a pici babával, a néni, s én 8 hónapos kismamaként. A néni folyamatosan, egyre hangosabban morgott, mi meg csak mosolyogtunk az anyukával. De előfordult, hogy én álltam fel pocakosan a 80 éves bácsinak, mert olyan öregnek és elesettnek tűnt.

2013. febr. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!